Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót vennéd az alábbi...

Melyik autót vennéd az alábbi feltételekkel első saját autónak, ha?

Figyelt kérdés

A három típus:

-Ford Ka

-Swift II

-Corsa


Olyan 250 +/-30 ezret szánnék rá, lehetőség szerint 1997-es évjárattól.

Mindháromból lenne ebben az árfekvésben meglehetősen jó állapotú jelölt.

Első saját autónak vásárolnám, nő vagyok, hat éve vezetek, és főleg városban használnám.

Alkatrészek, fenntarthatóság tekintetében melyik lenne a jobb választás? Nekem a Ka a favorit ezek közül, de minden más ötletet is szívesen elfogadok.



2013. febr. 20. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz döntés. Igazából mind a 3 típus jó autó.

Viszont én a helyedbe gyűjtögetnék még egy kicsit ugyanis ebben az árkategóriában már gyakorlatilag "roncsokat" lehet kapni

2013. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek közül a swiftet venném. A KA egy nagyon nagyon ipari hulladék.

A Corsa is jó lehet amúgy, bár szerintem régi swiftből könnyebben találsz olyat, amivel egy papóka fuvarozott és nincs benne még 10 egyenlítőkör...

2013. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
ezres suzuki: [link]
2013. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vizéli László ***** válasza:
Én is a suzukira tippelek. Megbízható kis autó, és ha bármi baja is lenne ehez a tipushoz biztos hogy fillérekből megvan az alkatrész hozzá.
2013. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem 94es swiftem volt (1.0). Nem sajnàtam, elsö autó volt ès nem is költöttem rà. 2 èv alatt egy biztosìtèkot kellett rajta cserèljek, de azt is az èn hibàmból (hàzilag èpìtett kp-i zàr). Mikor eladtam, mèg tökèletesen ment.


Ami ellene szól: gyenge, rohadós kasztni, gyenge futómü.


Ha az olcsósàgra mèsz, akkor akkor ezt ajàlom amìg ki nem esik alólad (ha annyira gatya, akkor eladod ès 250èrt veszel egy màsikat)

A fogyasztàsa hosszùtàvon èsszel 4.5, autópàlyàn nyèlgàzzal bp-szeged màr nem annyira jó:D

2013. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezen kritériumok alapján egy 1.0 Swift lenne a befutó. Esetleg egy 1.2 Corsa, bár ennyi pénzért inkább 95 körüli példányokat tudnál venni. A Fordból ennyiért valószínű, hogy valami leharcolt darabot fognál ki. Ráadásul többet is fogyaszt mint a másik 2 és az alkatrész árak is drágábbak (közel sem annyira elterjedte, mint az opel vagy a suzuki).
2013. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem jelenleg suzukim van, de egy kicsit megbántam. Egy haverom vett egy 96-os ford mondeot, és hát basszus sokkal jobb vele menni, mint a suzukiban. Nekem városban 60 már soknak tűnik, nála meg 100-at mentünk, és nem is tűnt olyan vészesnek. Többet eszik, de jobb érzés vezetni, meg menni vele, a gödröket sem érzed annyira, meg a motorhang is jóval alacsonyabb. Inkább vegyél egy kicsit régebbi, de középkategóriás autót, nem sokkal esznek többet, viszont érzésre sokkal jobbak.
2013. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7:

Ez azért természetes, hogy úgy mondjam.


MA sem ugyan olyan érzés a 2012-es swiftben és a 2012-es mondeóban ülni :) Viszont nem is ugyan annyi az új áruk.

Ezért nem értettem soha, aki használt alsó kategóriás örege autót vesz, mert ugyan annyiből már vehetne használt öreg középkategóriásat is, semmivel sem drágább még szerelni sem.

2013. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na az annyi előnye van, hogy kevesebbet eszik, meg sokkal olcsóbb az alkatrész, fele az ára szinten mindennek, de én ezt csak azért írtam, mert kicsit én is megbántam, hogy ezt vettem, mert akkoriban nem volt túl sok pénzem, féltem, hogy nem tudom majd szervizelni, de most kicsit több a jövedelmem, már jobban kéne egy kényelmesebb autó
2013. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2006 os mondeom van de egyik suzukival se lehet összehasonlítani
2013. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!