Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem, tanítsam...

Hogyan kezeljem, tanítsam félős, ijedős 4 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

4 hónapos babám mostanában többször tört ki vígasztalhatatlan, elkeseredett sírásban, sőt mi több, inkább torkaszakadtából ordított. Először a mamánál ijedt meg, tegnap a kocsiban mikor felébredt a babahordozóban, ma pedig a babakocsiban. Először azt hittem pusztán csak nincs ínyére a dolog, de ma ahogy a babakocsiban elszenderedett, majd felébredt, olyan kerekre nyitotta a szemeit, mint aki sose feküdt abban a babakocsiban, teljesen kétségbe esett. A kezemben is sokáig ordított, nem is "hatotta meg" hogy megöleltem, vigasztaltam. Igazán úgy éreztem hogy anyaként kudarcot vallottam.

Hozzátenném, hogy kezdetektől nehezen viseli az új dolgokat, de van hogy élvezi a babakocsit vagy az idegenek társaságát. Van valakinek hasonló tapasztalata? Még apa hajától is fél, vagy az enyémtől ha kontyban van a fejem tetején. Hogyan szoktassam új dolgokhoz, helyzetekhez? Nem gondolok itt nagy dolgokra, csak hogy pl. a boltba el tudjunk menni babakocsival, vagy a barátnőmet meglátogatni stb. A válaszokat előre is köszönöm!


2014. febr. 27. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hónapos a babám. Pont tegnap csinált egy ilyet, amikor autóval utaztunk és ott elaludt. Majd megérkeztünk mamihoz, letettem a hordozót. Felébredt, és úgy elkezdett síni, hogy rendesen kapkodta a levegőt. Alig tudtam megnyugtatni. Ahogy a kezemben volt, körbejártam vele a lakást és mondogattam neki, hogy nézzél szét ismerkedj a hellyel mert már voltunk itt. Megnyugodott. Én annak tudom be egyébként, hogy elaludt az autóban és amikor felébredt, hirtelen nem tudta hol van. Lehet arra számított, hogy haza megyünk és ahogy felkelt számára egy "idegen helyen voltunk". Szerintem ha látod, hogy kinyitotta a szemét kezdj el beszélni hozzá, hogy lássa, hogy ott van anya, a biztonság. Hátha akkor nem ijed meg. :) Remélem valamennyit tudtam segíteni. Jó babázást neked!!
2014. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszer nálunk is volt ilyen azt hoiszem 3 hónapos volt felmentünk anyósomhoz aludt még mikor felértünk aztán nem sokra rá felébredt nézelődött egy kicsit, aztán elkezdett üvölteni

Annyira hogy hányt.

Elvittük az ügyeletre, közben elaludt.

Mikor felébredt semmi baja nem volt dumált mosolygott, minden rendben volt, még mondták is hogy egy kis sírással nem kell az ügyeletre rohanni.

Aztán amikor beszálltunk az autóba elkezdte megint haza értünk, és még vagy egy órán keresztül üvöltött és álomba sírta magát.

Volt még kétszer ilyen, amikor oltást kapott.

De ő ha tüsszentünk akkor is sírásba tör ki, igaz akkor azért meg lehet vígasztalni.

2014. febr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hónapos és még mindig fél az új dolgoktól, pl.: megfogni valamit, amit még nem érintett soha, vagy az idegenektől. Kis mimóza lélek, én megbarátkoztam már a gondolattal. 6 hónapos volt, mire el tudtam vele menni a boltba, mert addig folyamatosan ordított a babakocsiban.

Szerintem nem szoktatás kérdése.

2014. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 hónapos korában kezdődött, ő először attól ijedt meg, hogy a hajam be volt csavarva törölközőbe. Utána meg kb. 2-3 hónapig mindentől, és egy éves korára csengett ez le. Őszintén kétlem, hogy ez az anyaságod milyenségéről bármit elárulna... Ő egy ilyen temperamentumú baba. Mi nem erőltettünk neki semmit, ha valakitől megijedt, akkor nem mentünk közel hozzá, megvártuk, míg magától enged, ha valamitől megijedt, akkor azt a valamit kerültük, ha kerülhetetlen volt, akkor óvatosan habituáltuk. Pl. 7 hónaposan baromira félt a porszívótól, így egy napra kint hagyta, a nappaliban. Játszott vele, közel kúszott hozzá, nézegette, én is mutogattam neki, ki-be kapcsoltuk, miközben ott ültem mellette, a végére már nevetett rajta.


Ha valamitől nagyon megijedt, ő is nehezen nyugodott meg.


Mára két éves, nagyon nyitott, nagyon okos, nagyon ügyes kiscsaj, egyes-egyedül az idegen, idős emberektől tart, meg a vasalódeszkától. Ennyi.

2014. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!