Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fertőzött kullancs után?

Fertőzött kullancs után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem lesz itt valaki aki tud nekem segíteni és meg tud nyugtatni. :)

Van egy édes 8 éves foxi-tacskó keverék szuka kutyám, akibe 2 napja ment kullacs a feje tetején. Én tegnap nem voltam itthon, azidő alatt megszívta magát és nagyobbra nőtt. Ma reggel vettem csak észre. Megpróbáltam apukámmal kivenni házilag, de nagyon elrontottuk a dolgot. Vagy 10 csipkedés/húzás után se jött ki, szétnyomtuk a kullancsot, picit kövérke volt amikor még benne volt, aztán lapos lett, ki is folyt belőle valami, aztán végre nagynehezen sikerült kivenni teljesen. Én már akkor aggódtam érte, hogy mi van ha benne maradt a feje a kullancsnak, vagy az a trutymó ami kijött a kullancsból (ha nem csak a vére) is káros lehet valahogy, bár azt nem láttam hogy visszament-e a kutyába. Ezt sem tudom sajnos, hogy egy nem fertőzött kullancsnak a vére vagy anyaga ha a kutyába kerül, az nem ártalmas a kutyára? Csakis akkor ha fertőzött a kullancs? Utána persze rögtön lefertőtlenítettük alkohollal, remélem az legalább segített valamit, ha bele is került a vérébe (vérzett neki utána, mert felsértettük valamennyire a bőrét) nagyon csíphetett neki, mert a közelébe nem akart engedni minket eleinte, hogy rendesen letörölgethessük. Nőtt egy pukli a helyére.

Délután elvittem állatorvoshoz, ő bejódozta, és adott is egy kis fiolával hogy itthon nyomjam rá reggel és este. Az imizol nevű oltást kapta, illetve kaptunk egy Synulox nevű antibiotikumot hogy reggel és este kapjon 1-et.

Az oltás után pár órával hányt, és hasmenése is volt, de ezt olvastam előbb interneten hogy a mellékhatások között fennállhat. Más szerencsére nem volt. Nem bágyadt és nem kedvtelen egyelőre, de az egyszeri hányás és fosása is megijesztett. Holnap megmérjük a lázát.

Szerintetek így nem lesz baja, nem kell aggódnom, csak annyit tehetünk hogy várunk, hogy kiderüljön pl hogy fertőzött volt-e a kullancs vagy sem? Mert a kiszedése az biztos hogy nem volt praktikus.


2017. márc. 12. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kapott Imizolt, akkor a babéziát megelőzte a doki, abból a szempontból már tökmindegy, hogy fertőzött volt-e. A lyme meg általában később jön ki rajta, de szerencsére az elég ritka is. Már baja meg nagyon nem lehet a kullancstól.

Szerezzetek be egy rendes kullancscsipeszt, amivel csak alá kell nyúlni és kikapni :) Ha a feje bennmarad, az nem gáz, csak népi hiedelem, hogy az okozza a bajt. Az a nagyobb probléma, ha nem tudjátok egy mozdulattal kiszedni, ugyanis a kis dög szenvedés közben egy csomó nyálat köp bele a kutyába (azzal fertőz).

Az Imizoltól amúgy lehet nagyon szarul a kutya, az én öregem konkrétan rosszabbul volt tőle, mint magától a babéziától, ez sajnos ilyen cucc.

2017. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sikeresen szétnyomtátok a félig megszívott kullancsot. Annyi helyen lehet olvasni a neten vagy videót látni arról, hogyan kell kiszedni.Majd biztosan mások le is írják itt a menetét.

Fertőzni már akkor fertőz a kullancs, amikor befúródott és elkezdi szívni a vért.

Vagy fertőzött volt, vagy nem a kullancs. Innentől figyeljétek a kutyát. Amikor nem akar enni, bágyadt lesz a szokásos viselkedése helyett, hány, akkor azonnal doki.

Ha szerencsétek van, nem fertőzött.

2017. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Jobban van azóta a picim. :)

Az állatorvossal azóta 2x is beszéltem, de olyan hülye vagyok, hogy mindig elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig szedheti az antibiotikumot, ő meg egyszer sem mondta. Csak hogy mivel 7 kiló, kaphat 2x2-t, csak azt nem tudom, hogy mennyi ideig adjam neki. (2 levelet adott belőle.)

2017. márc. 13. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha két levelet adott, akkor nyilván azért, hogy szedje végig a kutya.
2017. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikum mellé szerezzetek kutyának való probiotikumot, ha nem kaptatok. Fontos! Az antibiotikum ugyanis nagyon ki tudja készíteni az emésztőrendszerüket, és attól is lehet később hányás-hasmenés. Ha szereztek probiotikumot, ne az antibiotikummal egyszerre adjátok be neki, hanem lehetőleg két antibiotikum között, legalább 4 órával antibiotikum után, különben az antibiotikum azt is tönkreteszi. És az antibiotikumot lehetőleg étellel együtt kapja, jobban tolerálja a gyomruk.
2017. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!