Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne leszoktatni róla?

Hogy lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Minden reggel 6kor el kezd ugatni a kutyánk, hogy ő éhes. Ül néz az ajtó fele és ugat. Addig ugat, amíg nem kap enni. Ha 7ig nem kap, akkor 7ig ugat. Hogy lehetne erről leszoktatni? Rohadt idegesítő, mikor pihenne egy kicsit az ember aztán elkezd ugatni.


11 éves kutya.


2017. márc. 14. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Az első hangnál felpattansz, és minden dühöddel kizavarod a retekbe. Ha kint van, akkor el az ajtótól. Ha háromszor kell, akkor háromszor, ha hatszor, akkor hatszor, egyre durvábban. Ha lekeversz neki egy istenes sallert is mellé, az még hatásosabb (feltéve, hogy nem túl érzékeny az állat - nyilván nem kell pofozkodni, ha működik anélkül is, pláne egy idős kutyával, de néhánynak viszont kevés az, hogy mérges vagy, ezt ki kell tapasztalni).

És ne kapjon enni, ha akaratoskodik. Se reggel, se máskor. Szokja meg, hogy kaja csak akkor van, amikor nem teper érte. Az akaratoskodással csak azt érje el, hogy még kevésbé lesz igaza, mert amíg működik a technikája, addig csinálni is fogja, egyre durvábban. Ugyanezt érdemes bevezetni minden mással is: simi sem akkor van, amikor odatolja a seggét érte, játék sem akkor, amikor ledobja a labdát a lábad elé. Mindent csak akkor kaphat meg, amikor nyugodt, és nem követelőzik, kicsit se.

2017. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akumi ez a valasz meglepett toled most.
2017. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
esetleg úgy etesd pl.este, hogy ne legyen már éhes reggelre. mikor kap enni??
2017. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

1!!

te normális vagy?

nyilván éhes, azért csinálja, ha normálisan kapna, nem csinálná. kérdező! itt te vagy a ludas, nem szegény kutya

2017. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem feltétlen, a mi kutyánk is csinálta, és kiadtuk neki a kajáját, hog tuti éhes, aztán még kilenckor is ott volt a tálkában.


Az x.ilyen eset után nem mentünk ki hozzá, csak a helyére küldtük, és elég hamar leszokott erről, szerencsére.

2017. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy meglepő, de ezekre akkor is ez a megoldás. Ez nettó hiszti. Egy jó ösztönű kutya mindig éhes, mindig akar enni, és ha tud, akkor mindig szerez kaját. Őt akaratlanul megtanították rá, hogy a hisztiért kaja jár, tehát hisztizni fog minden reggel, akkor is, ha éjfélkor hányásig zabálta magát. Ezt úgy lehet a leghatékonyabban kezelni, ha hirtelen nem pozitívat kap érte, hanem negatívat (gondolom, a sima rászóláson túl vannak már, odáig általában mindenki eljut magától is, főleg ha aludni akar). Ha az ember ügyes, elég egyszer eljátszani, hogy elzavarja a francba az ajtótól, és ott elvágták a reggeli hisztit. Esetleg 2-3-szor meg kell ismételni, és ennyi volt, mindenki nyugodt, és véletlenül sem fog a kutya öregkorában olyanokon átmenni, mint gazdaváltás, esetleg menhely, neadjisten utca (nem a kérdezőt akarom ezzel minősíteni, hiszen nem ismerem, csak mondom, hogy ilyenek miatt válnak meg emberek kutyáktól, és még a két pofon is sokkal jobb annál).

A másik opció, hogy a szomszédoknak is elege lesz belőle, és valaki megmérgezi. Még mindig a két pofon a jobb. Már ha egyáltalán szükséges, ugye.

De ha van bárkinek hatékonyabb ötlete, ami tutira (!) beválik, megvédi a kutyát és a gazdát is, hallgatom.

2017. márc. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"nyilván éhes, azért csinálja, ha normálisan kapna, nem csinálná. kérdező! itt te vagy a ludas, nem szegény kutya"


Vártam már a nagy kutyabarátokat meg minden. Igen biztos nem adok neki két hétig enni és azért ugat....


Akumi válaszával egyetértek.

Szerintem is ha mindig ugat és kapni fog akkor tudja, hogy csak ugatnia kell, meg hogy úgy is kijön a gazdi és mérgébe odadob valamit ha mg még mindig ugatok akkor többet kapok. A kutya tényleg egy ösztönös állat. A kutya mindig enne. Képes lenne betegre vagy halálig is enni magukat ha előtte van valami olyan kaja amit szeret.


A rászólás már meg volt, bement a helyére de ez 5-10 percig érvényes, utána megint elkezdi. Lehet tényleg egy kis dorgálás kellesz. ÉS jöhetnek azok, hogy jajjj szegény kutyát ne bántsuk... stb. Ha a gyereketek is rossz akkor nem bántjátok? Rácsaptok a kezére fáj neki de legalább megtudja, hogy ha még egyszer csinálja az nem lesz jó neki és fájni fog. Így tanulnak az emberek és szerintem a kutyák is. Kell egy kis nevelési pofon, hogy tudja ha csinálja akkor a nem lesz jó neki. Szerintem ez lesz a megfelelő megoldás.

2017. márc. 15. 09:46
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Akumi eddig se voltál nekem szimpi, mostmeg már végképp nem.


Kérdező, nem, én a gyerekemre se csapok rà ha rossz.

Nyilván itt te "rontottad" el azzal, hogy akár 1-szer is reggel 6-kor adtál neki enni. Ezek után jó hogy a kutya akkor követeli.

Anyumék is kezdetben csak napi egyszer vitték el sétàlni a kutyát délután 2-3 körül (mindenki nyugodjon le, barom nagy kertes házban laknak), aztán egyszer elvittèk este 8-kor is sétàlni, na azóta a kutya "követeli" az esti sétàt is. És nem,szerintem az ilyennek nem az a megoldása hogy egy b..szott nagy sallert levágsz a kutyànak hogy maradjon nyugton. Pedig ő egy nj, és mikor elérkezik a sétaidő elkezd nyüszíteni, fel alà jàrkál anyáék utàn, csóválja a farkát. Aki ilyenkor leszidja a kutyát és a helyére parancsolja, annak nincs szíve.

2017. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

akumi válasza jó

de én másképp csinálnám

én egyszerűen figyelmen kívül hagynám őt

hadd ugasson amíg csak akar

ha nem reagálsz rá, idővel úgyis rájön, hogy nincs értelme, hiszen semmit nem ér el vele

persze az első pár nap nehéz lesz, hogy nem tudtok majd aludni emiatt

mert hát 2-3 napig tutira próbálkozni fog még az ugatással, ha már nagyon rászokott, hogy ez beválik

de aztán jó lesz majd


az én kutyámnál pl. sose válna be a -fölkelek és jól lecseszem őt- módszer

ő mindig örül, hogyha lát engem

még akkor is, ha tudja hogy rosszat csinált és le lesz szidva, akkor nyilván fél is, de közben meg látni rajta, hogy majd kiugrik a bőréből örömében, hogy itt a gazdi, végre kijött hozzá, és vele foglalkozik

tehát hiába pofoznám, ő mindenképp jutalomnak tekintené, hogy kimentem hozzá

(pedig nincsenek tekintély problémák)

nála az ignorálós módszer szokott beválni

és hát amúgy sem szívesen nyúlnék ilyen eszközökhöz- más kutyánál talán, de vele tényleg nem érdemes

mert menhelyi kutya és olyan sokat volt bántva

egy hangosabb szó és maga alá pisil kb., ezért


na de kinek melyik válik be

minden kutya más :)

2017. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akumival egyetértek, a többiek nem értenek a kutyákhoz,és kényeztetéssel próbálnak kutyát nevelni.

Egyébként kérdező, ez úgy történhetett meg, hogy egyszer elkezdett ugatni a kutya, valamilyen oknál fogva, ami biztos nem az volt, hogy ő most éhes, egy ideig tűrted, aztán mivel már más ötleted nem volt, adtál neki enni. Aztán ez megismétlődött párszor, amikor a kutya rájött, hogy igaz, hogy nem amiatt ugatott eddig, hogy enni akar, de ez tök jó, ha ugat, kap kaját, jobb, mint a semmi. Akkor ugat eztán is, így kajálhat. Ennyi.

2017. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!