Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni róla?

Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos csivavám, aki ha sétálunk megeszi más kutyák ürülékét. Aztán bent meg rosszul van tőle és kihányja. Figyelek rá, de elég egy pillanat hogy a szájába vegye és kivenni már nem tudom, olyan erősen szorítja össze a fogait. Mit ajánlotok, hogy szoktassam erről le? :/

2017. márc. 7. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
én úgy szoktattam le a kutyámat hogy ha a szájába vett valamit és vezényszóra nem köpte ki kitúrtam a szájából, persze ez kellemetlen volt neki és legközelebb már inkább kiköpte mielőtt én szedtem volna ki. Azóta nem eszik fel semmit.
2017. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mit kap enni? Valamilyen vitamin, tápanyag hiánya is okozhatja az ürülékevést.
2017. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Vigyázni kell, hiszen ilyenkor könnyen összeszedhet bármilyen fertőzést, gilisztát. Nyilván nem tudni, melyik kutya van beloltva, melyik nincs.


Ha kiviszed sétálni, mindenképp tartsd rövid pórázon. Vegyél neki magas tápértékű, jó minőségű tápot, ez általában megoldja a problémát.

Az üzletekben kapható, speciális adalékok által nem lesz neki olyan ízletes más kutyának az ürüléke. Ha nem válik be, akkor fordulj az állatorvoshoz.

2017. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálom. :) Aki esetleg még tud valamilyen tippet, szivesen látom.
2017. márc. 7. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Amint észreveszed hogy közelit az objektumhoz résen vagy és rácsapsz a buksijára, közben mondod hogy nem szabad, vagy mit csinálsz, többszor is ismételve. Több ilyen alkalom után leszokik róla.


(Lepontozók kiméljenek azzal hogy fáj neki meg jajjistenem vadállat vagy meg hasonlók)

2017. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fenti hozzászólásokat kiegészíteném még azzal, hogy tanítsd meg, hogy akármi van a szájában, azt át kell adnia neked/el kell engednie, ha kéred!
2017. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik módszer a leszoktatás, és hogy állandóan résen vagy, és akárhányszor látod, hogy közeledik egy csomaghoz, fújjolsz és elrántod. Nekem ez óriási probléma volt hónapokig, írtam is ki több kérdést, teljesen tanácstalan voltam, mert mániákusan ette más kutyák, macskák ürülékét, főleg ha elengedtem, hogy játsszon más kutyákkal.


Aztán tápot váltottam. Gyanús lett, hogy talán éhes, és nem csak azért eszi mert finomnak találja. Brittel etettem, sokan mondták, hogy az jó minőségű, prémium táp, esélytelen, hogy vitaminhiány lenne, de váltottam Joserára, és már az első napokban abbamaradt a dolog.


Éhes volt szerencsétlen, nem hasznosultak megfelelően a tápanyagok valamiért. Szidtam is magam rendesen, hogy ilyen idióta voltam, és nem váltottam korábban.


Ha továbbra is csinálja, és azt veszed észre, hogy nem szemtelenségből, hanem megszállottan keresi, eszi, akkor elgondolkodhatsz a váltáson. Mivel eteted?

2017. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!