Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hónapos kutya jól viselkedi...

11 hónapos kutya jól viselkedik így? Vagy érdemes leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Szóval ahogy észreveszi, hogy foglalkozom vele, szépen szólok hozzá, vagy csak odamegyek hozzá megsímogatni, ő nem, hogy nyugodtan hagyná, hogy símogassam, hanem rögtön hanyatt homlok elkezd keresni egy csomót, vagy játékot, amit odahoz nekem, hogy vegyem el tőle.

De ilyenkor, mint a dúvad, morog, mint az állat, és bevadul ezerrel. Nem képes nyugodtan hagyni, hogy símogassam, vagy csak odaadni azt a játékot, hogy újra eldobjam neki. NEM. Ő csak ezt az egy játékot ismeri, hogy morogva vegyük el egymástól erőszakkal a játékot.


Ezt ráhagyjam? Vagy szoktassam le erről? Mit kell csinálni, ha nem adja oda erős vezényszóra sem?



2016. dec. 20. 11:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és napi 3*15p pisiszünet + 45 perc szabadon futtatás, lefárasztás megvan.
2016. dec. 20. 11:09
 2/7 evimeri ***** válasza:
Ha valamit a szájába vesz és nem akarja oda adni akkor ne húzd. Ha húzod ő ezt játéknak fogja értelmezni. Csak fogd meg, ha érzi, hogy nem húzod akkor elfogja engedni.
2016. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak játszani akar. 45 perc fárasztás? Ennyitől még a csivavám sem fárad el, nemhogy a vizslám. :)
2016. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Játékot kezdeményez, játszani akar. Nincs eléggé elfárasztva.

Játssz vele sokszor ilyeneket, de lényeges, hogy te kezdeményezd a játékot, és te hagyd abba. Ha ő kezdeményezi, és te nem akarsz játszani, akkor hagyd figyelmen kívül, küldd el.

Miért akarod simogatni? Akkor simogasd, ha dicséred valamiért, amikor tanultok. De ha ilyen játszós a kutyád, akkor a jutalom is lehet maga az, hogy játszol vele, simi helyett.

Ha nem adja át a játékot, kínálj fel neki egy másikat, vagy jutalomfalatot. Közben használd a vezényszót, amikor elengedi. Előbb-utóbb maga a vezényszó is elég lesz.

Az én kutyám is pont így szeret játszani. :) Én szeretek vele így játszani. Bár ő kérésre leteszi vagy odaadja, ami a szájában van (Tedd le és Ereszd a vezényszavak).

2016. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon kevés a mozgás!!!
2016. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk "Add ide" és "Ereszd". Megcsinálja, ha még idejében leállítom, és nem kezdem el rángatni. Utána leültetem, és eldobom, de fogom a nyakörvét, hogy ne rohanjon utána. És amikor modnom, hogy "Hozd vissza", akkor engedem el :)


Egyébként ha csak fogom a játékot, akkor is rángatja. Hát ez a kutya nem szobakutyának lett kitalálva. Rengeteg mozgásigénye van...


Amúgy ha téren dobálom neki, akkor sokszor nem hozza vissza, vagy elfut vele mellettem. Sokszor csak rárohan, aztán már valami mást szaglászik, és otthagyja. Hogy lehet betanítani, hogy hozza vissza mindig?

2016. dec. 20. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Főleg ha nagy a mozgásigénye és te is látod! Legalább kétszer ennyit sétálj vele! :)
2016. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!