Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam​ egy kutyát,...

Találtam​ egy kutyát, valaki jelentkezett érte, de nen akarom oda adni?

Figyelt kérdés
Találatam januárban egy kis huskyt, hirdettem mindenhol,de senki nem jelentkezett érte. Erre most írt Facebookon egy kb 15-6 éves fiú, hogy az övé a kutya, most látta a posztom. 8 hetes körüli volt a kutya amikor találtuk, mi oltattuk, chippeltettük​ be. Neki nincs semmi papírja, csak pár kép róla. Szerintetek?

2017. márc. 17. 18:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon nagy szemétláda, aki nem adná vissza a talált kutyát a gazdájának, amennyiben tényleg ellopták tőle. De más okból is elszökhet egy kutya. Pl. nekünk egy póráz nélküli nagy dög kirángatta a nyakörvből szegény tacsit, az meg szaladt, amerre látott. Alig találtuk meg. 14 nap alatt sem könnyű megtalálni egy elveszett kutyát. Felháborító ez az örökbefogadhatósági törvény ! Senki nem gondol bele mit érez szerencsétlen igazi gazda ? Én napokig sírtam érte, kicsi voltam. Szerencsére a szüleim találták meg és nem egy ilyen tartsuk meg nyugodtan más kutyáját kaliberű ember.
2017. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom utolsó, chippel, oltási könyvel tudtad igazolni, hogy tiéd a kutya.
2017. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

#21 Valahogy bizonyítani kellene, hogy övé a kutya.

Miért nem volt pl egy oltási könyve az állítólagos tulajnak?

2017. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmilyen papírja a kutyának 22-es.SEMMI oltása,chippje nincs a kutyának.

Így akárki mondhatja,hogy az övé.

Ilyen gazdának pont hogy szemétség visszaadni a kutyát.

Gondolj bele,szegény kutyának nincs semmilyen oltása,chippje(már törvényszegés) és utána van bőr a képén felvenni egy ismeretlennel a kapcsolatot és azt mondani,hogy az az én kutyám.

(úgy hogy semmi bizonyítéka sincs rá,csak egy kép,ami semmit sem igazol)

2017. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,*21-es


(előző voltam)

2017. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem tudja bizonyítani, hogy az övé volt a kutya.
2017. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

8 hét körüli volt a kutya akkor 2 oltással és chippel rendelkeznie kéne mint írták.


Valóban több sebből vérzik a sztori egy 8 hetes kutyát hogy tudtak ellopni?


Megmondom sehogy, mert kertben egy 8 hetes kiskutyát felügyelet nélkül nem rakunk ki főleg nem januárban a -10 fokba,hiába husky hiába kaukázusi felügyelet nélkül kölyök kutya nem lehet az udvaron.


Szóval a régi gazda jogtalanul követeli vissza.

Felelőtlen volt,mert valószínű kirakták a kertbe,se chip,se oltás. Az sincs kizárva,hogy a kutya megszökött,mert a kölykök unalmuk feltalálják magukat kibújhatott a kerítésen. Ha vki meg ellopja akkor eladta volna nem kirakja az utcára. De jó részt ezért is felelőtlenség ki tenni egy kölyköt az udvarra csak átemelik a kerítésen,mert csóri még ugatni sem fog.

Semmit nem tehetnek,mert a chip,oltási könyv a te neveden van!

2017. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
100%
Ha nincs oltási könyve a kutyáról, de a te neveden van a chip és neked van kiskönyved róla, akkor törvényesen tiéd a kutya, ezzel a rendőrség semmit sem tud kezdeni a fiú javára. Tehát csak rajtad áll, hogy visszaadod-e. (Én nem adnám, ha nincs a fiúnál oltási kiskönyv)
2017. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Sokan írjátok,h a fotók nem bizonyítanak semmit.De egy oltási könyv hogyan bizonyítja,h kié a kutya?Nekem macskám van az ő könyvébe benne van a neme,színe és,h kb mennyi idős.Szóval,ha lenne a srácnak egy oltási könyve az is csak annyit bizonyítana,h neki is volt egy husky-ja.Szerintem egy fotó amin egyértelműen felismerhető a kutya inkább bizonyítja,h az övé.
2017. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Az oltási könyv se lenne elég bizonyíték ezért is mondta mindenki, hogy a chip számít ami ugye nem volt benne. A képpel meg továbbra sem érsz semmit, főleg nem egy kölyökkori képpel.

Viszont ha lenne oltási könyve talán chip is lenne benne és az oltási könyben a chip száma. De mivel az oltásai sem voltak meg, ebből következik, hogy chip sem. Csupán ennyit számít az oltási könyv.

2017. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!