Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig is szerettem volna egy...

Mindig is szerettem volna egy kutyát, csak lakásban lakunk és napközben senki sincs itthon (leszámítva a 2 teknősömet :D), ezért anyukám nem engedi, pedig ő is szeretne kutyát. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Megígértem már nagyon sokszor, hogy etetem, takarítok utána, eleget viszem sétálni... Mindent amit csak lehet. De így sem engedik. Kinéztem egy fajtát: Jack Russel Terrier (Maszk c. filmből). A környéken a múltkor láttam egy ilyen kutyát (felismertem, de meg is kérdeztem) és errefelé nincsenek kertesházak, szóval nálunk is jól érezné magát szerintem. Mit tudtok tanácsolni, hogy bizonyítsam be, hogy gondját viselném?

2017. márc. 18. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád nem engedi, akkor talán mégsem akar annyira kutyát... Ráadásul egy JRT nagyon energikus, pörgős kutya. Napi 2 óra mozgás a minimum. Kölyökként pedig (minden kutyát) 2-3 óránként le kell vinni wcz-ni. Ez nem kis meló, ráadásul hónapokba telik amíg szobatiszta lesz és ha anyukád nem akar ezzel bajlódni, akkor ezt el kell fogadni.
2017. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem való nektek ilyen kutya. Nem értem:

Ha én el bírtam fogadni 6 évesen hogy nem lehet kutyám,akkor ezek a mai elkényeztetett kis törpék miért nem?

2017. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fajtaválasztás nem szerencsés, mert a JRT egy nagyon energikus, sok mozgást igénylő terrier. Egy sokkal nyugisabb, könnyebben nevelhető, kevesebb mozgással is beérő kutyával kellene kezdeni először mindenképpen.

A bizonyításhoz: reggel minimum fél órával korábban felkelsz mindennap, és lemész 20 percre sétálni, akármilyen idő van és akárhogy érzed magadat. Ha pl. hétköznap ez tegyük fel, fél 6-kor lenne, akkor ugyanebben az időben kelsz és mész sétálni hétvégén, szünetben és ünnepnapokon is. Minden nap.

Kora du. fél 2-2 körül amint hazaérsz, már fordulsz is vissza egy kb. fél órás sétára. Később délután, mondjuk 5 körül elmész másfél órát sétálni, messzebbre, kutyás társaságot keresel.

Este 10 körül még lemész 10-15 percet sétálni.

Teszed ezt minden napon.

Emellett többet takarítasz otthon.

Ez kb. megfelel egy felnőtt kutyának, kölyökkutyával ennél jóval több tennivaló van.

Ha 8-9 óránál többet nem vagytok otthon, akkor sajnos le kell mondanod a kutyatartásról, ennél többet nem illik várakoztatni a kutyát a pisiléssel (meg nem is biztos, hogy kibírja).

Hétvégéken elmehetsz menhelyre is sétáltatni, önkénteskedni.

Teszed ezt heteken, hónapokon át kitartóan. (Ha kutyád lesz, 10-15 éven át kell tenned).

Ha megy, és anyukád úgy látja, képes vagy rá és megengedi a kutyát, akkor egy már idősebb kölyköt (6-8-10 hónapos) vagy 1-2 éves felnőtt kutyát javasolnék.

2017. márc. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne Jrt legyen. Le sem lehet lőni. A szőre meg eltüntethetetlen. De ha mégis megengedi kérd nyáron és kérdezz tőlem bármit, akármilyen fajta is lesz!:) 12l és egy jrt gazdi
2017. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát... Köszönök szépen minden választ és hozzászólást. Azt hiszem megpróbálkozom ezzel a sétálással :) Ha így sem akkor hagyom.
2017. márc. 18. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!