Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi vagy Berni pásztor?

Bernáthegyi vagy Berni pásztor?

Figyelt kérdés

Sajnos elpusztult a kutyánk (németjuhász) és ezért szeretnénk egy másik fajtatiszta kutyát.

Kettő fajtán gondolkodunk, a Bernáthegyin és a Berni pásztoron. Házőrzésre lenne tartva, helyesebben arra, hogy jelezze ha jön valaki. Természetesen kennelben lesz tartva, és napközben az udvarra kiengedve. Kisgyerek nincs, más háziállatok vannak, de ők csak a lakásban.

Akinek esetleg van/volt tapasztalata valamelyik kutyával kapcsolatban, és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném:)


2017. márc. 18. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kennel és udvar. Más nem lesz? Séta?


Egyik se jó házőrzőnek és nagyjából ugyanúgy jeleznek.

2017. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Természetesen lesz sétáltatva is! Napi 2-3 órát tudunk a sétára fordítani.
2017. márc. 18. 15:18
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Egyik sem jó házörzőnek... Valamint vedd figyelembe, hogy a berni az igen rövid életű fajta.
2017. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont ezt a két fajtát néztétek amúgy?
2017. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Gondolkoztunk még a Bullmasztiff-en és a Cane Corso-n is. Aztán néztük őket, és nagyon megtetszettek. De ha arra nem igazán jók, amire tartani szeretnénk, akkor néznünk kell másik fajtát...
2017. márc. 18. 15:26
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Házőrzére egyik se jó, jelzésre mindkettő. A berni oicit kisebb és nem nyáladzik. Én a berni pásztorra szavazok. Játékosak, szeretik a gyerekeket. Sajnos rövid életűek.
2017. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi bernink 13 évig elt. Bár torzskonyves volt, ha ez számít ilyen szempontból.


Nem hazorzo, de igaz ha jön valaki. Igaz be is enged bárkit. Meg meg is nyalja a kezét.


Mi vittük ot turazni meg ilyesmik. Azért eleg nagy a mozgasigenye amit ha nem elegitettunk ki, asott.


A kennelt nem javaslom. Nagyon csaladcentrikus. Nyáron ha nyitva volt az ajtó szeretett az eloszobaban feküdni. Onnan belátta az egész házat, mindenkihez közel volt.

2017. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Úgy tudom, hogy a bernáthegyi idősebb korára hajlamos "meghülyülni", nagyon önfejű lesz sok esetben. Berni pásztor sokkal inkább családi kutya, én azt választanám.
2017. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom honnan veszitek hogy a berni rövid életű. Gyermekkorom óta berni pásztoraink voltak,egyik se ment el 12 éves kor alatt. Jelenleg egy 16 éves kutyám van.


Én is a bernire szavazok. Család és gyerek centrikusak,könnyen kezelhető macik. Nem fogják őrizni a házat de jeleznek. Kedves ebek. Nem nyáladdzanak

2017. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

44% te is akkora zseni vagy XD

Az előbb írtam le hogy egyáltalán nem rövid életű

2017. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!