Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Svájci fehér juhászkutyárol?...

A Svájci fehér juhászkutyárol? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

- milyen temperamentumúak a kanok és a szukák

- szőre mennyi gondozást igényel

- mennyire szereti a vizet

- jo a kinti-benti tartás?

- mit gondoltok az Ice Wine kennelről

- mozgás igény


Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol!



2017. márc. 19. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs ilyen kutyám de mindig is ilyen kutyáról álmodtam :)


Találtam pár dolgot....

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__164033-milye..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__803389-milye..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1172986-van-..


A tenyésztő jelenleg Magyarország legmegbízhatóbb svájci fehér juhászkutya kennelét vezeti. :)


Most kicsit sok alom van tervben ami elbizonytalaníthat egy jártasabb emberkét... De az látszik, hogy nem szaporító. Nem a haszon miatt csinálja (a tenyésztésből nem is lehet megélni)

2017. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt, amikor még alig volt az országban. Akkor még Amerikai-kanadai fehér juhászkutya volt a fajtaneve.


A többi kutyánk miatt mindig lelkiismeret furdalással gondolom, mondom, írom, hogy a legkülönb kutyánk volt. A gyönyörű külleme mellett páratlan intelligenciájú, feltétlen gyerek- és családbarát. Távolról sem volt túltenyészett, így egészséges is volt, és nagyon szívós. Lehet, hogy a családszeretetéből fakadt, de juhászkutya volta ellenére harciasan védte a területet, a családot. Idegent nem volt hajlandó elfogadni.


A temperamentum kanoknál, szukáknál? Egyedfüggő. Heten voltak abban az alomban, amelyikben a miénk is született, 4 szuka, 3 kan.

Volt kan, amelyik szökőbajnok volt, egyben szabaduló-művész. Ténylegesen senkit sem bántott az utcán, de nemegyszer fenyegetően viselkedett. De volt olyan kan, amelyik nyitott kapunál sem lépett ki a kapu vonalán, békésen viselkedett. Persze, ha valaki be akart lépni, nem volt vele barátságos.

A szukák is különböző jelleműek voltak. A miénk a harciasak közé tartozott, persze nem a családdal volt ilyen.


A szőre bizony gondozást igényelt, és sok helyen előfordult, ahol nem volt jó. Vedléskor kisebb kutyának bőven elegendő szőrt lehetett kifésülni. Még évekkel elpusztulása után is találtunk – könnybelábadó szemmel – szőrszálat, szőrcsomót itt-ott az udvaron.

Úszás után rendkívül gyorsan száradt. És volt még egy sajátosság. Ha sáros lett, és lefeküdt betonra, tornácra, előszobában, akkor negyedóra múlva szép fehér volt a szőre, valahogy kidolgozódott a sár, és ha felállt, söpörni lehetett a porszerű anyagot a helyéről.


A vizet, már amiben úszni tudott, nagyon szerette. Az udvaron kialakított kisebb fürdőhely, medence, nem érdekelte.


Lehetősége szerint kinti-benti kutya volt. Tetszése szerint élt vele. Az udvaron több kialakított helye is volt; télre a kazánház oldalában is volt fülkéje, bár nem nagyon használta. Jobban szeretett kint lenni, be inkább csak a család szeretete hozta. Télen, a friss havat, imádta.


A mozgásigénye nagy volt, igazi energiabomba. Két órás intenzív rohangálás meg sem kottyant neki, még idősebb korában sem. Elég nagy területe volt, és nem sokat pihent. Gyakran talált ellenőrizni valót.

2017. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van fehér juhászom és talán lesz is még. És előre leszögezném, nem vagyok tenyésztő, nem is voltam soha, szimplán csak a sajátommal dolgozok és nagyon szeretem a fajtát.


Családi kutyának jó. Van benne némi védő ösztön, fog ugatni a kertben, de nem egy ösztönbomba. Idegrendszerben sem a legjobb sajnos, hisz csak küllemre tenyésztik. De legalább itt vannak még jórészt egészséges vonalak.

A szőre nem igényel sok gondozást, hetente átfésülöd, vedléskor pedig naponta-kétnaponta egyszer.

Általában szeretik a vizet, de ez egyed függő.

A kinti-benti tartás ideális.

Az Ice Wine kennel itthon talán a legjobb, de nincs is túl nagy választék. Csak kiállításra, küllemre tenyészt ez is, semmilyen munkát nem csinálnak a kutyák. Ez pedig sajnos a fajta halála. A cél a gyönyörű, plüss kanapékutya, amivel ne kelljen foglalkozni és legyen szép a ringben. Márpedig ezt a fajtát nem erre találták ki. Persze ha családi kutya lenne, akkor az, hogy nem jók az ösztöneik nem lesz hátrány, viszont az már igen, ha félős, nagyon bizonytalan lesz a kutya.


Ha nem csak kerti dísznek vagy kiállítási kutyának akarod ezt a fajtát, és megengedheted magadnak, akkor én javaslom, hogy külföldön nézz szét.

2017. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg olyan temperamentumúnak kell-ene lennie, mint a németjuhász, hisz abból van... dehát ma már a németjuhász sem olyan, mint a régi... épp ezért van munkavonalú németjuhászom, ők még ösztönerősek.
2017. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!