Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehér svájci juhászkutyáról...

Fehér svájci juhászkutyáról mit tudtok?

Figyelt kérdés
Jellemben olyan mint a német juhász?
2011. márc. 26. 15:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
2011. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már olvastam a neten, de én tapasztalatokra gondoltam ismertek ilyen kutyát ha igen milyen? Gazdik milyen vele mennyit mozogtok vele és mit?
2011. márc. 26. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Kevés van belőlük itthon még. Általában kevésbé munkamániások, mint a német juhász.Természetesen szüksége van neki is foglalkozásra, következetes nevelésre.
2011. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Eddig mindössze egyet láttam, Pesten sétált a gazdájával. Kiegyensúlyozott, szépen gondozott izmos kutya volt.

Tapasztalatom nincs róla, valóban ritka "fajta" ( ugyanis az FCI még nem ismerte el külön fajtának ).

Fontos, hogy kiskorában jó nevelést kapjon, mert nagyon elkanászodhat. Éber kutya, mindig készen áll, és várja gazdája utasítását. Leginkább gyerekek között egy családban tudnám elképzelni, valahogy nem fekszik nekem ez az őrző-védő kutya 'sztereotípia'. Igazából kedves kutya, gyengéd és nem utolsó sorban vigyáz a gyerekekre.

Tulajdonképpen igen, jellemben hasonlít 'testvérére', de a német juhász sokkal inkább munkakutya ( őrző-védő, rendőrkutya, esetleg juhász ), mint ez a fajta. Sokkal kisebb a fehér barátunk mozgásigénye, de könnyen elunja magát, ha nem csinálnak vele semmit ( kint hagyják a kertben, és nem foglalkoznak, játszanak, esetleg dolgoznak vele ).

Remélem segítettem.

2011. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kevesebb a mozgásigénye, de azért ha kiskorától edzve van akkor bírja a strapát nem?
2011. márc. 29. 21:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Az FCI már elismerte.

Ha egészséges , akkor ahogyan tartod, szoktatod, úgy fogja bírni a strapát. Neki is dupla a szőre, ha fehér is. Nem szobacica.

2011. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nem úgy gondoltam hogy bírja-e a strapát hanem hogy bírná-e a sok mozgást.
2011. márc. 29. 21:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a csontrendszere, nem kövér, miért ne bírná? Milyen "sok mozgásra" gondolsz?
2011. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Naponta futás reggel, délután biciglizés, engedelmességi(verseny szinten), frizbi, agility, este hosszú séták, hétvégén hatalmas túrák, nyáron sok úszás.
2011. márc. 30. 16:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a kutya, biztosan bírni fogja. Persze, a frizbinél ,agilitynél figyelembe kell majd venni, hogy nagytestűnek számít.
2011. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!