Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor javasolt a fürdetése?

Hányszor javasolt a fürdetése?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy éves szinten hányszor javasolt egy border collie fürdetése?


Lassan már egy éves lesz, elhozatalakor kölyökként lett egyszer fürdetve a pár hetes "csak benti" időszak miatt amíg kialakult a védettsége és megkapja az összes oltást. Másodszor szilveszterkor lett fürdetve amikor egy hétig minden éjszakát bent töltött a tüzijáték miatt.


Egyébként nem koszos és nem szagos a szőre ami néha még számomra is nagy meglepetés, ugyanis a mezei séták, túrázások és a horgászatok alatt gyakran szügyig sárosan kerül haza, de valamilyen csodálatos módon következő napra mintha magától letisztulna. A szőre minden másnap, de most vedlési idő alatt szinte minden nap kefélve/fésülve van, ehhez egy nagyobb fogú fésűt és furminátort használok.



2017. márc. 19. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően max havonta, de ha ritkábban csak jó.

Nekem full benti kutyáim vannak. Ha sarosak akkor csak a sáros részeket mosom le tiszta vízzel, furdetes akkor van ha budosek.


Nyár óta kb 2x. Egyszer mikor beugrottak valami bűzös mocsarba.

2017. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak, ha nagyon muszáj. Mivel minden nap fésülitek, ez bőven elég, hogy a rátapadt megszáradt port egyebet eltávolítsátok. Pont ezért, mert nincs fürdetve, kialakul, illetve megmarad az öntisztulás képessége.
2017. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor jól feltételeztem hogy nem kell túl gyakran fürdetni, ezt nem is fogom akkor bevezetni. Gondolom nyaranta a "pancsolás" nem számít fürdetésnek, mert azt vettem észre rajta hogy nagyon szereti a vizet, még tavaly slaggal locsolásnál szívesen ugrált és pancsolt vele.

2017. márc. 19. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Samponnal minél ritkábban, sőt ha soha nincs így fürdetve, az sem baj. A bőrének nem tesz a vegyszeres fürdetés. Elég akkor, ha muszáj, pl. sz.rba fetreng. A sár, kosz letisztul róla magától, amint látod.
2017. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Egy három éves border collie tulajdonosaként szeretnék ellentmondani az előttem szólóknak. Amikor elhoztam a kutyát, hetente megfürdettem, hogy hozzászokassam és ne féljen a víztől, hajszárítótól. Később havonta fürdettem, nagyon jó minőségű samponnal és balzsammal, mivel olvastam a csodálatos kutyadoki könyvét, aki azt írta, hogy ahányszor akarjuk, annyiszor lehet a kutyát fürdetni, nem lesz tőle semmi baja és fürdés után azért mindig gyönyörű hófehér lesz a fehér bunda (fekete-fehér színű). Az én kutyám kinti-benti, ha nem vagyunk otthon, akkor az udvaron van, egyébként bejöhet, illetve ki-be járkál és bent alszik. Mostanában ráálltam, hogy két havonta fürdetem és ha nagyon koszos, akkor kint locsolóval alvázmosást végzünk. A kutyám szőre, akárhányszor fürdettem, mindig gyönyörű fényes volt, a bőrének nem volt semmi baja, fürdés után nagyon jó selymes, az öntisztuló képességét ugyanúgy megőrizte és télen sem fázik egy percig sem, tehát a melegítő hatása is megmaradt a bundának. Hetente egyszer-kétszer fésülöm meg. Azért fürdetem két havonta, mert nagyon sokáig tart a szárítás és elég nagy munka, főleg télen, de két hónap után már azért más a fogása a bundának, nincs olyan selymes, mint amikor frissen van mosva.
2017. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Örülök hogy van egy illető aki a másik oldalt is képviseli. Igazából pont ezért nem szeretném túl sokat fürdetni, mert részben amúgy is hamar összekoszolja, másrészt ahogy mondtad a szárítás nehézkes. A fürdetést amikor fürdetve lett nagyon jól tűrte (kivéve kölyökként, akkor még hisztizett és meg volt ijedve), szépen ült a kádban egyet se nyikkant, nagyon ügyes volt, Viszont szárítózni azt nem lehetett, attól nagyon fél. Szoba hőmérsékleten persze szépen megszáradt a szőre, de nem biztos hogy a gyakori fürdetésnél mindig megoldható lenne egy napon keresztül benn tartani hogy száradjon, ha meg kiengedem a kis majom azonnal szárítani kezdi magát azzal hogy belefekszik a mocsokba. :)

2017. márc. 21. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Képzeld! Az en egyik kutyám imádja a hajszaritot 😀 mikor én száritom a hajam akkor mindig odaul hogy öt is fújjam. 😊


Pedig ő is utalta de egyszer megazott nagyon fazott és akkor rájött hogy jó az. De a másik nem szereti.

2017. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha tudnák hogy milyen jó! De szerintem a legtöbbjük a hangja miatt fél tőle és a félelem erősebb annál az érzésnél hogy milyen jó meleget fúj. :(
2017. márc. 21. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Én voltam az 5-ös válaszoló. Igen, az én kutyám is elkezd a tujafák alatt hemperegni nyáron, ha odakint fürdünk, de gyorsan megpróbálom felcsábítani a napozóágyra, ahol már várja a száraz törölköző, majd egy darabig úgy szárítom, hogy csak a kezemmel borzolgatom a szőrét, később fésülgetem ellentétes irányba és közben kap egy sárgarépát, vagy valami más rágcsálnivalót, hogy ne nagyon szaladjon el. A hajszárítást is megszakítjuk néha, elmehet kicsit járkálni a lakásban, vagy játszani, de aztán vissza kell jönni és folytatjuk. Kap közben jutalomfalatot, de ha ez nem elég, akkor előveszek egy kis láncdarabot, azt megcsörgetem és attól fogva nyugodtan tűri a dolgot, néha még el is alszik. Fél egy kicsit a lánctól és valahogy ebben az egy esetben tudom használni fegyelmezésre.
2017. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!