Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyám rágja a...

Kistestű kutyám rágja a vakolatot a falról. Utalhat ez valamiféle vitamin- vagy ásványi anyag hiányra?

Figyelt kérdés
Mostanában több helyen is észrevettem a lakásban, hogy pici foltokban kutyamagasságban hiányzik a vakolat, olyan helyeken, ahol semmi nem ütődhetett a falnak, tehát erősen gyanítom, hogy a kutya az elkövető. Sajnos még nem sikerült rajtakapnom, így letiltani sem. Egyébként nem rongálós, még kölyökként rágcsálta a fa bútorok lábát, de elég volt kétszer rászólni, azóta kisangyal. Felmerült bennem, hogy nem unalomból, hanem vitaminhiányból csinálja, lehetséges ez?
2017. márc. 21. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
vannak játékai/rágni valói?
2017. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát a falban szerintem nem sok vitamin lehet XD.Bizonyára unatkozik.Vegyetek neki játékokat (ha eddig volt érdemes egyet venni akkor is , lehet megunta)De ha a ,,falrágásrpa" rászokott akkor érdemes venni neki egy olyan sprayt ami nem mérgező a kutya számára de nem kellemes izű , illatú a kutya számára. :-P
2017. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs szóismétlés XD
2017. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit kap enni, illetve mennyit mozog egy nap.
2017. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak rengeteg jàtéka van, prémium tápot eszik, egész nap velem van, nagyon sokat foglalkozok vele, mègis mindig falat eszik, betont, macskakakit eszik.
2017. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utalhat calcium hiányra.
2017. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is, talán kálcium hiány...
2017. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy adj neki nyers marha csontot rágcsálni, abban kálcium is van, és talán a falat is hanyagolja....
2017. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3 és fél kilós öleb keverék (nem terrier). Vannak rágni való játékai, szokott is rajtuk dolgozni. Rágcsákat is kap, de csak mértékkel, mert néha túl kemény tőlük a kakija, ugyanez igaz a csontra. A táp mellé mindig kap egy picit abból amit én eszem (egy falat körte, banán, répa, amit szeret), meg jutalomfalatot, ha tanítom (sajt, virlsi).


A kutya alapvetően foglalkoztatva van, a reggeli séta-labdázás után fél napra kidől, és ahova lehet, viszem magammal. Szoktuk gyakorolni a kutyasulis (tavaly jártunk) feladatokat, de vannak napok, amikor tudom, hogy nem mozgott eleget, de többet kell dolgoznom, ezért mondjuk nem jutunk el a parkba. Szerintem ez normális, plusz a kutya is elég alkalmazkodó.

2017. márc. 22. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!