Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik eddig kutyás, állatos...

Akik eddig kutyás, állatos szervezeteknek adták az adójuk 1%-át, de idén nem, miért nem?

Figyelt kérdés

Én is, párom is mindig ilyen alapítványoknak adtunk, mellette menhelyeknek adományozunk rendszeresen,de tavaly volt egy komoly gondunk ahol felkerestük több menhelyet, állatvédő szervezetet, hogy segítsen és semmi.

De sajnos nagyon sokan akik velünk önkénteskedtek hagyják ott a menhelyeken, állatvédő szervezeteket, mert csalódnak. Csak kérnek, de ha neked kell valami (amivel nem tudnak villogni a neten, tévében) akkor le vagy ejtve. :/



2017. márc. 22. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás: nem a nagy nevű menhelyeknek kell adni az 1%-ot, akik plakátolnak mindenhol a fővárosban, hanem a kisebb helyi állatvédőknek. Na ők biztos, hogy rászorulnak, és segítenek is ha gond van. Én is mindig nekik szoktam.
2017. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kis városban élünk, itt segítünk a menhelynek, mégis mikor baj volt, csak széttárták a kezüket.
2017. márc. 22. 09:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, akinek van pénze óriásplakátra, az élből felejtős.


Viszont azt is tegyük hozzá, hogy az adó 1%-okkal nem szolgáltatást vásárol az ember, se nagy menhelynél, se kicsinél. Ha tényleg segíteni akarsz, akkor nem vársz el semmit cserébe, hanem örülsz, hogy segíthettél. Attól nekik nem lesz több helyük, vagy emberük, vagy idejük, hogy a te 1%-odból tudtak venni pár napnyi kutyakaját. Ha nincs hely, vagy nincs pénz valamire, az sokszor nem azért van (főleg kis menhelyeknél), mert szívóznak veled, hanem mert tényleg nincs. Az 1%-okból ők nem félretesznek meg luxuscikkeket vásárolnak, hanem a fennmaradásukat oldják meg.

2017. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én az én kisvárosi menhelyemnek adományozok,önkénteskedek.

A nagy nevű alapítványok mind elnyelik a pénzt (elképesztő sokat) pl. a Noé közben alig ad ki állatot,ha ki ad akkor kb. úgy viselkedik mint a rendőrség ha háziőrizetben vagy. de vannak ehhez kapcsolódó kérdések itt GyK-n,olvassgass közöttük,egyik-másik nagyon jól megfogalmazza a problémát.

A Noénak éves szinten több (ha jól emlékszem 10-15 millió) millió adománya van,a mi kisvárosi menhelyünknek nagy szerencsélye van ha év végére összeszednek alig 1 milliót. És 100-200 állatra évi egy millió nagyon kevés,érthető is hogy gyatra tápot kapnak,játékuk alig van,a kutyaház sose szigetelt.

Mi fuvart is szoktunk vállalni illyetve állatorvosi költségeket. Az egész környezet lepukkan. Nincs pénz...

Mindenki a Noénak meg a Rexnek utal,az ilyen kisvárosi,falusi menhelyek meg konkrétan megrohadnak.


Először volt idén hogy nem a menhelyünknek (nem én vezetem de sokat járok oda és olyan már mint hogyha az enyém is lenne :D ) adtam hanem az együtt a kisállatokért egyesületnek. Szinte minden nap teszek valamit a menelyi kutyákért Úgyhogy nem hanyagolom el őket...


De pl. egy hörcsögön nem látod hogy szenved. És ebből az állatkínzás-szaporításból egy üzlet ág fejlődött ki. Ezt teljesen legálisan. A neve: Kisállat kereskedés.

Volt 3 neonhalat láttam,250 ml(egy pohárnyi) vízben. Dísz "akvárium". A hörcsögök egymásra pakolva (magányos állatok) egy kis ketrecben (még a törpehörcsög is minimum 60*40 cm helyet igényel) életveszélyes tárgyakat árulnak (kicsi ketrec,a rácsos keréktől a lába törik az állatnak). Volt mikor halott egyedet láttam a többi között mert halálra marták. Közben az ajtóra ki van írva: Az év boltja 2016. Becsételve,aláírva. Undorító...


A nyulakat egyedül,egy alig 80*40-es ketrecben tartják,az összes egér beteg(kígyó kajának mennek)

2017. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Mi most megosztjuk. Én a helyi gyepinek adtam, mert nálunk nem altatnak kvázi menhely lett belőlük de ugye kötelesek minden kutyát bevenni. Aztán szervezik őket gazdihoz, fajtamentohoz, külföldi gazdihoz... stb. Én nagyon tisztelem őket ezért.


A másikat bohocdokotor alapítványnak mert hát egy kis vidámság nem árt a gyerekeknek ha már betegek 🙁

2017. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!