Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, ha a kutya társtul...

Mit jelent, ha a kutya társtulajdonban van?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő adja el jutányos áron, azzal a feltétellel, hogy később még kiállításra viheti, tenyésztésbe vonhatja stb. Olyankor van ilyen,ha nála már nincs kapacitás újabb kutyóra, de az adott eb annyira ígéretes, hogy még tervei vannak vele.
2010. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A társtulajdon olyasmit jelent, mint amikor egy gyerek nevelőszülőknél él. A kutyának van gazdája, aki törődik vele, neveli, gondozza. Viszont tenyésztéséért a társtulajdonos tenyésztő a felelős. Ő adja a kennel nevét, ő választja ki a kutya számára a párt, ő feladata a kölyköknek gazdi keresés, ő egyengeti a kutya tenyész karrierjét, melyből természetesen teljes vagy részleges anyagi részesedése van. Ez egy teljesen normális és elfogadható dolog a szememben, hiszen a gondozójánál a kutya teljes "családi életet" élhet, ugyanakkor ha értékes génállománnyal rendelkezik, a tenyésztő nem ereszti szélnek, hanem bevonja a kutyát a fajta nemesítésébe, anélkül, hogy neki túl sok állatot kellene otthon ellátnia. Így az otthonában élő kutyákra továbbra is elég ideje marad. Kanoknál viszont kicsit aggályosnak tartom a társtulajdont, mivel egy szuka kutyánál az ellések nyomon követhetők, a kan esetében viszont nem lehet ellenőrizni egykönnyen, kinek a szukájához adják oda fedeztetésre. Ehhez azért nagyfokú bizalom kell a tenyésztő részéről, no meg egy igazán felelősségteljes gazdi. :) Nem ritka az sem, hogy egy másik kennel tenyésztőjéhez kerül a kutya társtulajdonba.
2010. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Tehát, a társtulajdonban lévő szukát csak a tenyésztő pároztathatja be,(természetesen 2 éves kor után, megfelelő szűrési eredményekkel, versenyeredményekkel) és azzal a kannal amelyiket ő választja? Egyszóval a gazdi csak gazdi, semmiben nem dönt a kutya sorsa felől?

És a társtulajdonban levő kutyát mennyivel olcsóbban adja a tenyésztő? Mondjuk ha a kölyök ára 150.000Ft

2010. máj. 12. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt esetleg vele kellene megbeszélni, nem igaz?
2010. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
82%
Előfordul olyan is,hogy a szuka kutya az első alomig marad közös tulajdonban. Az első alom apját a tenyésztője választja,kifizeti a fedeztetést. Az almot közösen nevelik fel(az Ő kennelnevére törzskönyvezik)Majd a megbeszéltek szerint a tenyésztő elvisz 2-3 kölyköt és ezzel a tulajdonjog rászáll a gazdira.
2010. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%

A társtulajdon annyit jelent, hogy a kutya törzskönyvén több tulajdonos van.

Hogy ennek mik és hogyan a feltételei, azt kizárólag a tulajdonosok által kötött szerződés határozza meg, semmi más.

2010. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Átlagosan én a kölykeimet 120000Ft-ért adom oda teljes tulajdon jogon, az ígéretes kölyköket pedig fele ennyiért. Általában ezek a kutyák kanok, akiket azzal a feltétellel adok oda, hogy kutyakiállításokra járatják, minőségi eledellel etetik, kutyaiskolába viszik, stb... A "pláne" az, hogy kizárólag törzskönyvvel és tenyészszemlével rendelkező szukákat fedezhet, amelynek ára a társtulajé, viszont az én kennelemen belül nekem ingyen fedez.


Szukát is adtam már ki így, ott úgy működött, hogy szintén fél áron, kiállítások, stb, de minden alomhoz én választok pár. A fedeztetést a társtulaj fizeti ki (vagy én, de ez plusz 1 kölyök vissza nekem), az almot ő látja el, és kapok minden fedeztetés után még egy kiskutyát ( a legjobbat az alomból).

2010. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Így már értem. :)
2010. máj. 17. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Ez olyan undorító. :S
2012. okt. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!