Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitol lehetet ez a seb?...

Mitol lehetet ez a seb? keppel, csak EROS idegzetueknek!

Figyelt kérdés

[link]


Ma reggel vettem eszre a kutyamon. Allatorvoshoz csak a jovoheten tudom elvinni sajnos munka miatt, addig tudnek valahogy segiteni neki? Kammila teas tisztitas segitene? :(

Valaki tapapasztalt mar hasonlot?

Kerteben tartjuk szabadon, nem szokott elszokni, most ivartalanittattuk. Bolhaja nincs.



2017. márc. 23. 11:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Dolgozok, sajnos nem tudok kepet csinalni.

A szomszed felol egy alacsony fa kerites van, azon regebben atszokott, de mostanaba leszokott rola. Lehet hogy megis atnezett a szomszedba es porul jart? :/ Hat oszinten nagyon remelem hogy igen, nem pedig valami fertozest kapott el.

A betadin jo otlet! Koszonom! Azzal kezeldni fogom.

2017. márc. 23. 16:36
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Cukrot is tehetsz a sebre. Mikor a kutyánkat megtamadta egy másik és gyakorlatilag egy akkora lyukat harapott a kutya orrnyergebe hogy belefért az újjam és lattam a nyelvet a lyukon keresztul es az egész pofajarol lerantotta a bort hatalmas felületen.. . Na akkor mondta a doki. Cukor a legjobb. Nem tudnak a bacik tenyészni és lezárja a seb környezetet. (Persze nálunk a cukor nem volt elég. Műtét, 3 felé gyógyszer, napi 3x, betadine a lyukba aztán Cukor, a pofajara meg valami fura tablettát kapott amit fel kellett oldani vízben es pezsgett, de a cukor tényleg nagyon jó volt a lyukba ami a legsúlyosabb seb volt)
2017. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Azért ne cukrozza a sebet saját szakállra, csak ha állatorvos látta a sebet, és javasolja ezt a kezelést. Több kárt mint hasznot tud csinálni vele. Addig míg orvos nem látta - de lássa minél hamarabb mert csúnya a seb, és akár fertőzés is lehet - maradjon a kérdező a Betadine-nál, az nagyobb bajt nem okoz a sebnél! A cukor jó lehet, de nem minden sebnél, és szakszerűen kellene használni.
2017. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A cukorról!

A kutyámnak ivartalanítás után tályog lett a hasán betadinnal meg antibiotikum ma l úgy látszodott meggyógyult!

Rá pár napra az oldalán 2 tenyérnyi duzzanat!

Orvos!

Felment a gyulladás oda!

Tályog megnyitás szurik tisztítás stb.

Mindent kipróbált az orvos krémek szurik gyógyszerek betadin stb.

A kutya Nem javult!

Olvastam a cukorról, de addigra a kutyának a 2 tenyérnyi helyen leszakadt a bőre a tiszta húsa látszodott!

Az orvos altatni akarta!

Napi 2szer vastagin kristály cukor!

1 hét és a bőrének 50%a vissza nőt 3 hét múlva egy ujjnyi szó r hiány emlékeztetett a betegségre!

De a kutyád vidd orvoshoz!

2017. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
No, mizu? mit mondott a doki? Jobbulást az ebnek:)
2017. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Koszonjuk, jol van, vagyis olyasmi.

Nem fertozes, nem betegseg, valami kulso hatasra felszakadt a bore, azt mondta a doki, tehat valoszinuleg a kerites a hibas. :/ Naponta tobbszor kell fertotleniteni, es a seb korul Bepanthennel kenni, hogy puhuljon es ne viszkessen, ezen kivul tisztitani kell.

Tettem ra tolcsert , hogy ne piszkalja , de mire szetszedte az egeszet. -.-

A labaval folyamatosan felszedi a gyogyulo sebet, de mar alakul. 60%- a mar szep, a tobbi meg sebes, de jot nezek ki a dologbol.

2017. márc. 28. 20:52
 17/19 A kérdező kommentje:

Mire haza ertem*


Es a cukros dolgot kiprobalom, ha nehezen fog gyogyulni a napokban!

2017. márc. 28. 20:54
 18/19 anonim ***** válasza:
úhhh, sejtettem hogy a kerítés a hibás!:) Jobbulást nektek:)
2017. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonjuk! :)
2017. márc. 29. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!