Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutyasétáltatás közben mit...

Ti kutyasétáltatás közben mit szoktatok válaszolni a kellemetlen kérdésekre?

Figyelt kérdés

Nekem törzskönyves kutyám van, így relatív drága volt és olyan kellemetlen mindig amikor kérdezik, hogy milyen fajtájú és mennyibe került, utána jönnek az elkerekedett szemek... :D Furcsa, hogy manapság szinte mindenkinek Iphone-ja van, de annak az árán senki nem néz nagyokat, pedig az csak egy telefon.

Voltatok már hasonló helyzetben? Mit szoktatok olyankor mondani?


2017. márc. 27. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat. Ne te érezd magad kellemetlenül!
2017. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Mondd hogy iPhone helyett vetted! ;) Akkor helyeselni fognak figyeld meg. Vagyis h lemondtal a telóról a kutyusért
2017. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem a TK adja egy kutya drága árát....


Amúgy igen, nagyon is igazad van, iphone mindenkinél ott van, egy érző lényre meg sajnálnak a legtöbben 20-30 ezernél többet. Suánalmas...

2017. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Én nem reagálnék semmit. Te csináltad jól.Akik a szaporítós 40 ezres kutyát veszik meg, ők a balekok, nem te.

Egyébként ha mindenáron vissza akarsz szólni,akkor megmondhatod,hogy az a kutya 15-20 évig veled lesz jó esetben,azaz egy évre leosztva már nem is olyan drága.Neked megért ennyit,hogy biztosan fajtatiszta legyen és hogy egészséges legyen.

Meg az iphoneos példa is jó.Azt használod pár évig, de átlagban legyen 3 év.A kutya meg ugye sokszor annyi ideig társad lesz, jó hogy nem spórolsz rajta amikor megveszed.

Tenyésztőnél meg igen,annyiba kerül amennyibe. Aki kicsit is képben van,az tudja,hogy mennyi körül van, nem lepődik meg.

Aki meg nem lát túl az orrán a jófogás kutyáknál, az magára vessen.

2017. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Szard le őket. :) Én azokat ütném le, akik a szaporítókat pénzelik, ahelyett, hogy egy szűrt, egészséges kutyára összespórolnák a pénzt. Amúgy meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy te mennyiért vetted a kutyádat.


Bár ilyen kérdéssel én még nem találkoztam, mert nekem egy menhelyi dögöm van, akiről ráadásul 500 méterről lesír, hogy utcavégi vegyes. :D De érdekes, a park, ahová szoktunk járni, tele van ránézésre is tk-s kutyákkal, és soha nem jutott eszembe rákérdezni az árukra.

2017. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nkem törzskönyves németjuhászom van 80ezerért vettem. Még sok embernek eze az áron is elkerekedik a szem... Pedig ez még ugyan nem sok egy tk-s kutyáért. (Én sem az árat néztem, de ez a tenyésztő volt a legszimpatikusabb és a párosítás és nagyon tetszett). Abszolút nem bántam meg, hogy nem a legmenőbb kennelből vettem. Gyönyörű kutya, munkakutya minőségű aggyal (amúgy show vonalas)
2017. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Tőlem 10 év alatt még soha sehol nem kérdezték meg, hogy mennyibe kerültek a kutyák. Aki ismeri a fajtát, az sem.

Nekem sem jutna eszembe senkitől megkérdezni.

Fura emberekkel találkozol az utcán. :D

2017. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem keverék van. (nem szaporítós, véletlen...) ingyen hoztam el. Minden oltása rendben, suliba járunk (lassan vizsgázik) mindent megkap... Sokan hülyék, mert mit kell költeni ennyit egy "korcsra"... Nos nekem jó, neki jó. És ennyi. Magasról ki mit mond vagy gondol.
2017. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

#3 vagyok.

Le lehet pontozni, de már a szapik is adnak TK-t a kölykökhöz, ha igazán élelmesek akarnak lenni.

ÍGY NEM a TK adja a kutya drága árát... akárhogy is nem tetszik.

TK-ja lehet a beteg,m szűretlen szülőktől származó, szárazkenyéren és vízen felnevelt kutyának is.

2017. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos tőlem a 180cm+, 100 kilós férfiak (80%-ban cigányok) szokták megkérdezni, hogy mennyibe kerül egy ilyen fajtájú kutya, van e ivartalanítva és egyebek... Szoktam mondani, hogy a szüleim vették, sajnos nem tudom megmondani, mennyibe került, öreg már szegényke, elég beteges...

Ha rávágnám nekik, hogy 350 ezer ft-os kutya, fiatal, nagyon egészséges, és nincs ivartalanítva, csodálkoznék ha nem lopnák el 1 hét alatt. :(

(Sajnos a környékünkön gyakori a lopás, akkor is bemennek a házba, ha látják, hogy ott vannak a lakók stb)

2017. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!