Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha kutyasétáltat...

Mit csináljak ha kutyasétáltatás közben összefutok egy olyan kutyával, aki támadni akarja az én kutyusomat?

Figyelt kérdés
Nálunk elég sok kutya van és van ahol ki tudnak ugrani a kerítésen, vagy átbújnak alatta stb. Nekem nagyon kedves kutyusom van, de hogyha vicsorogva ugatják attól mindig ideges lesz. És ha egy kutya meg akarja támadni, és én nem tudom megállítani azt a kutyát akkor baja esik.És akkor azzal fognak jönni, hogy biztos az én kutyám nem tud viselkedni, mert ő a harcikutya. És akkor én hiába mondhatom, hogy ő még a légynek sem árt.

2017. márc. 16. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
véletlenül kitépte a kezedből a pórázt oszt jó van! Nálunk is állandóan kint volt egy seggdugasz kutya megelégeltem én is kiengedtem a miénket mert hát ne hogy már csak ők "sétáltassák" a kutyájukat Hát a végeredmény az valami elképesztő volt hogy is mondjam neked láttál már kutyát hangsebességgel átugrani egy kerítést?:D
2017. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Mindegy, milyen fajtájú a kutyád, ha nem ő támad, a másik kutya gazdája a felelős, ahogy azért is, hogy nem tudja a telkén belül tartani az állatot. Közterületen ugyanis pórázon kell lennie a kutyáknak hivatalosan. Tehát ha bárki megtámadja a kutyád, rendőrt hívsz.


A megelőzés érdekében ne sétáltasd arra, amerre sok az ilyen kutya, kerüld a környéket. Ha nem tudod kikerülni, akkor autóval menjetek egy nyugodt helyre és sétáljatok ott.

2017. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Manka68 ***** válasza:
25%
A vezér dolga a harc, neked kell őt megvédened. Elé állsz és elzavarod a másikat. Nem egyszerű kivitelezni, ha a kutyád nem marad mögötted, ezért ha van a közeledben kutyasuli, menjetek el. Egyébként a legtöbb kutya amint kiér a kerítés mögül, már nem olyan nagy legény, az már nem az ő területe, nem nehéz elzavarni.
2017. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is sokáig volt ilyen problémám. Az utcánkban folyamatosan kinnt volt az egyik kutya. Kergeti a bicikliző gyerekeket, agresszív más kutyákkal, nekik ront az utcán stb. A gazdájának nem egyszer szóltam már és mások is, de még így sem érdekelte. Az én kutyám soha senkinek nem tudna ártani, bármilyen kutyával találkozunk bármikor Ő tud játszani. Viszont ha ez a másik kutya közeledik felé (vicsorogva, morogva) akkor az én kutyámban beindul a védelmi ösztön és próbál megvédeni. De ez sem így indult. Először séta közben odajött hozzánk ez a kutya és az enyém csak játszani akart, ez pedig rátámadt. A másik kutyát elkergettem de azóta félt tőle a kutyám. Persze semmi szükség rá mert az a kutya nem tudna nekem ártani, sőt még a macskám is elbánna vele, de érzi a másik kutyában az agressziót.

Az elején csak elkergettem, ráijesztettem és ez működött is de egy idő után már ráuntam erre és felhívtam a gyepmestert. A kutyát elvitték és még aznap hazahozta a gazdája, de érdekes már csak 1-2 hetente látom kinnt az utcán. (Bár a kerítést nem csinálták még mindig meg, kifér rajta a kutya, de inkább a lakásban tartják (amúgy is szobakutya).

Persze sajnálom a kutyát is, nem ő tehet róla, hogy ilyen tehetetlen gazdája van és nem vitte el szocializálni, nem foglalkozik vele, de nem is az én dolgom. Az viszont igen is zavar, hogy kisgyerekek nem mernek miatta az utcánban elmenni.

A legjobb amit tehetsz, hogy jelzed a jegyzőnek hogy veszélyes az a kutya és folyamatosan az utcán járkál és eliteted vagy pedig kötelezze a gazdáját arra hogy javítsa meg a kerítést.

Ha más nincs akkor vigyél gázspray-t magaddal és ha elvadul a helyzet használd.

2017. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
#1 Hát kitépte a kezedből oszt jó van!Ezen szakadtam.
2017. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bella55 válasza:
16%

szia!én is voltam már ilyen helyzetben!pont sétáltattam a kutyusom,amikor egy német-juhász tartott felém én azt csináltam hogy felrántottam a kutyusom a kezembe,és gyorsan elmentem onnan, vagy ha már késő nem tudod felrántani,akkor megfogsz egy botot vagy amit találsz!és elzavarod a kutyát de ha az van hogy a kutya rád támad akkor nyugottan üsd meg, nem okolhatnak téged avval hogy bántottad más kutyáját mivel ez önvédelem!

én végül is csináltam ezt és nállam bevált:)

2017. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Vigyél magaddal egy nagy botot,azzal távol tudod tartani az idegen kutyákat.
2017. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na jó igen kell vinni az enyémet is kutyaiskolába, mert kötelező. De azért mégsem lehet csak úgy visszatartani egy marha nagy kaukázusit, vagy pl valami pitbull szerű kutyát az enyémtől, ami szintén egy harci kutya és támadna vissza a vicsorgó kutyára. Én kétfelé tudok menni sétáltatni, egyik kutya erre, másik pedig a másik irányban lakik. És én sem tudom azért annyira visszatartani az enyémet, egy Amerikai Staffordshire terriert nem annyira könnyű visszahúzni. Mert ha meglódul akkor még rajtam is ránt egy jó nagyot, pedig még kölyök. És amúgy senki sincs otthon csak egyedül tudok menni őt megsétáltatni.
2017. márc. 16. 18:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Ultrahangos kutyariasztó sok kutyát megállít, de a jó gázspray kb az összeset . Bottal is lehet hadonászni de akkor meg neked támadhat. Ezért nem túl jó a hadonászás kiabálás ,sokszor ez csak jobban hergeli a támadó kutyát és akkor már emberre támad.

A gazdát kellene megrendszabályozni,feljelentést tenni ,egyrészt a jegyzőnél,másrészt a rendőrségen.

2017. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha staffid van, remélem, jársz vele kutyás társaságba, mármint normálisan nevelt kutyák közé, ahol szocializálódhat! Ha elmulasztod, később ő maga is veszélyessé válhat más kutyákra.

Ami a támadó kutyákat illeti: ha kijön a kerítésen kívülre, üvöltesz, mész felé, zavarod vissza. Fontos, hogy eközben a te kutyád nyugodt maradjon, ne próbáljon visszatámadni (nevelés!). Ha ez nem elég, szemközt fújod paprikaspray-vel a támadót, hordj magadnál.

Ahonnan rendszeresen kiszöknek kutyák, azokat pedig jelentsd be az önkormányzaton a jegyzőnél, írásban.

Ha a kerítésen belül, saját területükön acsarkodnak a kutyák, azzal nincs dolgod sem neked, sem a kutyádnak. Meg kell tanítanod, hogy ilyenkor ne reagáljon erre, közömbös maradjon.

2017. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!