Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Hogyan szoktassam le a...

Üdv! Hogyan szoktassam le a Huskymat a rágásról?

Figyelt kérdés

Van egy kan 9 hónapos huskym. Nem mindent rág meg de amit igen azt pont nem kéne neki. A minap ültettem egy diófa csemetét, (1m magas) körbekerítettem csibehálóval de reggelre a fő ágon kívül az összes mellék ág le/meg volt rágva. Persze megszidtam, oda dugtam az orrát, kapott egy fülest de tudom hogy már arra az időre nem tudta miért kapja. Mit lehetne ez ellen tenni hogy ezt ne csinálja? így igazából semmit nem tudok ültetni mert miden erre a sorsra fog jutni.

Van valami jó javaslatotok?

Van neki millió féle "rágcsálni való" az udvaron.

(kinti kutyus)

Köszi a válaszokat előre is!



2017. márc. 30. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Erre mondják, vagy kutya, vagy kert....
2017. márc. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Rágcsákat elrakni, helyette sokat játszani vele, napi hosszú fárasztó séták, tanítás, jó esetben valami sportolás, meg ha nem lebetonozott tény, hogy kinti kutya, akkor legalább éjszakára, vagy este pár órára beengedni.

A rombolás általában unatkozásból fakad, éjszaka azért nem alszik a kutya, mert nem fáradt, szóval a megfelelő mennyiségű és minőségű foglalkozás megoldja a problémát. Plusz ugye nevelés - már amikor ültetsz, akkor tiltani, elküldeni, ha érdeklődik a cucc iránt, hogy lássa, hogy az tabu. Ha van némi tekintélyed, akkor tiszteletben fogja tartani.

2017. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Amúgy a tanítás, játék, séta mindig megvan. Az hogy kinti kutya az ahogy írtad lebetonozott. Édesapám allergiás a szőrre sajnos. A rágcsák leginkább tüzifák és a fészer mögül maga hordja ki. Szóval nem boltban vásárolt játékok vagy ilyesmi.

Amúgy azt nem hiszem hogy unatkozna. Elég népes család vagyunk és naponta minimum 4-en 5-en jönnek hozzánk családtagok akik álltalában játszanak vele. emelett én is kint vagyok föleg ebben a szép idöben és ha nem is minden napos a séta de a jó nagy udvaron a labdázás a kergetözés mindig megvan. Abbol gondolom hogy elég neki hogy ö az aki elöször abba hagyja a játékot és lefekszik és nem hajlando megmozdulni semmi féle játékra és ha bemegyek akkor el is alszik.

2017. márc. 30. 01:29
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

"Persze megszidtam, oda dugtam az orrát, kapott egy fülest"


Fantasztikus. Valszeg arra tanítottad, hogy legközelebb ne menjed oda, de az tuti, hogy rohadtul nem arra, hogy ne rágja le a fát. Mi volna, ha elhúznál, és megtanulnál kutyát idomítani?! Mert jelenleg láthatón lila fongod nincs az alapokról se, annak ellenére, hogy mondjuk a feltételes reflex általános iskolás tananyag, és szerintem nem olyan nehéz felfogni, hogy a környezettől kapott válasz a sorban utolsó cselekedetre vonatkozik.

2017. márc. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Amúgy azt nem hiszem hogy unatkozna."
2017. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy azt nem hiszem hogy unatkozna."

Pedig unatkozik, különben nem csinálná ezt. Talán jobban meg kellett volna válogatni a fajtát ha nem tudsz neki megfelelő életfeltételeket biztosítani. Nem kerti dísz, hanem komoly munkakutya, nem mindennapi igényekkel. Még a lustábbik Huskym is igényli a napi 2 sétát a játék és kiképzés mellett. Az, hogy a kertben játszik nem sokat jelent. Ingerszegény környezet és amúgy is, félóra alvás után már teljes energián vannak egy játék után.

Próbáld meg többet sétáltatni, ingergazdag környezetbe vinni. Ha pedig valami rosszat csinál akkor tettenérés közben büntesd, utána már semmi értelme, mert nem fogja tudni miért lett büntetve. Ha pedig ezt tudod, akkor minek büntetted?

Az pedig, hogy játék helyett fát rágatsz vele csak arra ösztönzi, hogy minden fát meglehet rágni.


Javasolnám, hogy vidd el kutyaiskolába. Amúgy sem kezdő kutyásnak való egy Husky.

2017. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Hát eleve ott a hiba, hogy nem szabad megvárni, amíg a kutya megunja a játékot, egyrészt hogy ne veszítse el a lelkesedését, másrészt hogy ne ő döntsön ezekről, de ez a kevésbé lényeges dolog :)

A husky nem az a kimondott játszós típus általában, neki a mozgás kell elsősorban, de rengeteg. Bicikli mellett futás vagy súlyhúzás a legjobb, az számára a természetes terhelés. 9 hónaposan már óvatosan el lehet ezt kezdeni, szoktatás szintjén, aztán 1 éves kora után mehet rendes edzés jellegűen.

És a kutyaiskola sem rossz ötlet, a tanulás a kutya agyát fárasztja, az tovább tart, mint a fizikai fáradtság :)

2017. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Látom nem jól fogalmaztam meg az egészet. 2 másik husky mellé került be kicsiként. Ő hármuk elött volt ugyan csak 2. Egyrészt azért tettem fel a kérdést mert az elődök illetve a 2 társ nem csinált ilyet. (Ők már idősebbek. 3 és 4 évesek). Másrészt azért mert gondoltam itt válaszokat kaphatok a kérdésemre mert elvégre ez az oldal lényege. Ehelyett kioktatást kapok és majdhogy nem azt hogy nekem nem való kutya. Azért is írom ezt le mert volt aki azt írta hogy nem "kezdő" kutya. Igen ezzel a tévhittel is tisztában vagyok. Az elődöknél az elsőt "kezdő" kutyaként vettem. Olvastam róla nem egy cikket, leírást, tapasztalatot, hozzászólást, bejegyzést. Tudtam mire vállalkozom és bevált.

Nem azért tettem fel itt a kérdést mert ostoba vagyok ahoz hogy a Google-ból kiolvassam amit Ti is leírtatok hogy foglalkozást igényel. Nagyon jól tudom mi kell a kutyáimnak.

Lehet el kéne gondolkoznotok hogy valók vagytok erre az oldalra válaszolóknak.

Természetesen ez a "kitörés" az elsőre és a 7 válaszolóra nem vonatkozik.

Elnézést a hangvétel miatt de úgy gondolom hogy tisztában kéne lenni azzal hogy aki itt kérdést tesz fel az nem feltétlenül ostoba és tudatlan.

2017. márc. 31. 00:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te elszánt voltál és megtettél mindent azért, hogy tudd kezelni a kutyád még nem kezdőnek való. Persze ha eléggé lelkes vagy és képes vagy megadni a kutyának azt amit igényel kis túlzással akár egy munka vonalú Malit is vállalhatsz elsőnek. Csak egy megfelelő kiképző kell melléd aki neked is segít beletanulni és elszántság. Ettől függetlenül a kutya még nem való első kutyás gazdáknak, sőt az itthoni lakosság 90%-a házikedvencnek veszi a kutyát nem munkára. Ebből adódóan 100bók 1-2 ha akad aki megtudna első kutyának bírkózni egy ilyen kutyával, de lehet még sokat is mondtam.

A Husky amúgy is népszerű a kinézete miatt és ezért végzi rengeteg közűlük az alapítványnál. Az írásod alapján pedig csak arra lehet következtetni, hogy te is egy vagy azok közül aki a kinézete miatt veszi aztán amint nem bír vele egyből tovább ad rajta.


Az utolsó kommentedben azt próbálod bizonyítani, hogy mennyire tapasztalt vagy, ezzel szemben mégis ok nélkül bünteted a kutyát. Azért mert te tudod, hogy miért kapja ő még nem fogja.

Hagyod neki, hogy a tűzifát elvegye a helyéről, széthordja és megrágja. Ezzel pont azt engeded neki, hogy bármit elvehet és megrághat büntetlenül és ő így is tett. Játékot (vagy te esetedben tüzifát) amúgy sem hagyunk neki folyamatosan. Persze könyebb hagyni neki ezt mint foglalkozni vele. Tudom-tudom, te foglalkozol velük meg 4-5en játszanak vele minden nap. Mennyit? Szerinted az a napi 4-5x 5-10 perc + amit te foglalkozol vele elég neki? Hát nem. Menj el vele egy fél órás sétára, engedd szaglászni, rohangálni valahol ahol nem zavar másokat és úgy legalább elfárad. Ha nem is egész napra, de biztosan jobban mint az igerszegény környezetben való rohangálástól. Esetleg tanítsd őt. Ha megerölteti az agyát abban is elfárad. Sőt jobban is mint a fizikai munkától.


Visszatérva a második válaszodra. Rengetegen képtelenek a Google-t használni. Az emberek többsége pedig az átlaggal számol nem pedig a minimum elvárhatóval. Mindkét válaszommal próbáltam az általad feltett kérdésre megfelelő választ adni, sőt még az ok-okozatra is próbáltam rávilágítani de te inkább megsértődtél és drámázol. A másik pedig. Honnan is kellene tudnia bárkinek, hogy neked van még x kutyád és ilyen olyan tapasztalt zseni vagy, mikor egy anonim kérdést teszel fel? Talán legközelebb olyan kérdést írsz amilyen választ szeretnél. Smh

2017. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!