Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan?

Szuka vagy kan?

Figyelt kérdés

Melyik mellett áll több érv, hogy azt válaszd?


Úgy értem, miért jobb pl.egy szuka, a kannál? Vagy fordítva.



2017. ápr. 2. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Én szuka párti vagyok! Ameddig van választásom mindig szukákat fogok tartani, sokkal értelmesebbnek találom őket, valahogy másnak érzem a kisugárzásukat. Amellett nálam egy jelentős plusz pont a szukának a pocaksimi esetén,hisz érthetőek az aggályok egy kan esetében :D

Egyébként van egy befogadott azóta ivartalanított kanom is, és amióta megvan még inkább érzem hogy a szukák a nekem valók, persze imádom őt is de mégis csak úgy érzem hogy a szukák értelmesebbek (ez nem azt jelenti hogy ez nem egyedfüggő és az én kanom egyedül ilyen kis kelekótya :D)


Egyébként persze érv a kanok ellen hogyha ivarosak mindig menni fognak a szukák után, illetve lehetnek balesetek amikor nem tudják kiélni a szexuális frusztráltságukat és akkor jönnek a kellemetlen esetek hogy valamit "megugranak", főleg kellemetlen ha az a gazdi vagy egy vendég lába.

Szukánál talán annyi hátrány jut most eszembe hogy ivarosnál évente kétszer tüzelnek amikor nagyon kell óvni őket a vemhesüléstől, illetve drágább az ivartalanításuk és nagyobb műtét mint a kanok esetében.

2017. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik mellett sincs több érv vagy ellenérv. Az adott fajtát kell nézni, de főleg az adott egyedet. Vannak fajták, ahol jellemzőbben a szukák a dominánsabbak, nehezebb esetek, amik erősebb gazdát igényelnek. És vannak fajták, ahol pedig általában a kanok agresszívebbek, keményebbek, mint a szukák. De ez is csak általánosítás, mindig az adott kutyát kell figyelni.

De normális neveléssel, foglalkoztatással egy normális idegrendszerű kutyával nem lesz baj, akár szuka, akár kan, bármilyen fajtát is választasz.

2017. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Leírom mind a kettő pozitív és negatív tulájdonságait és így remélem megkönnyítem a dolgod:)

SZUKA

Pozitív

-szereti ha sokat foglalkoznak vele és meg is hálálja. Ha idővel is de meghálálja.

-sokkal simulékonyabb, könnyebben tud alkalmazkodni a környezethez

Negatív

-hisztizik és utálja ha nem ő van a középpontban. Viszont könnyen fel tudja hívni magára a figyelmet.

-folyamatosan csepegtet... nem tudom mennyire volt ez érthető de az a lényeg hogy egyes fajták nem tarthatók bent mert csepegtik a pisijüket :)

KAN

Pozitív

-ragaszkodik de ezt a köteléket nála nagyon nagyon nagyon nehéz kivívni

-a maga módján mindig tud egy kis örömet vinni az életünkbe, játékosabb az év minden napján

Negatív

-kelekótya (tartom az első kommentező véleményét) bolondosabb és nagyon perverz!!!

-lehetetlen mindenre betanítani mert türelmetlenebb mint a szuka

Remélem segítettem ;)

2017. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, ezt a sok baromságot honnan hordtad össze? A szuka csepegtet? Meg nem olyan játékos? A kant nem lehet úgy tanítani? Meg perverz? A kan nehezebben kötődik? Honnan szedtél össze ennyi hülyeséget? Kérlek, ha nem értesz egy témához, legalább ne mondj teljes hülyeségeket!
2017. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!