Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyusom ivartalanítás...

Szuka kutyusom ivartalanítás óta megint bepisil-rendeződik vagy kezdhetem előről?

Figyelt kérdés
3 nappal ezelőtt lett ivartalanítva kistestű, 6 hónapos szuka kutyánk, előtte már szinte teljesen szobatiszta volt, a ritka balesetek a mi hibánkból adódtak. A műtét napját végig aludta, egyszer felkelt és odébb tántorgott, pisilt a padlóra, nem szidtuk érte, hiszen alig volt magánál. Másnap már teljesen jól volt, játszott, evett-ivott, pisi-kaki rendben a szoott időpontokban kint volt, dicsértük. Tegnap és ma reggel viszont kiment, én utána, hogy kiengedjem, de az előszobában elengedte... napközben megint rendben volt. Tudja tartani, nem csöpögtet, nem pisili hirtelen össze magát, de mintha elfelejtené, hogy neki ki kell mennie. Mindkét este kapott fájdalomcsillapítót, lehetet esetleg attól még reggel is kába és ezért nem várja meg, míg kiengedem vagy egyébként is belefér műtét után pár napig az ilyen zavarodottság?
2017. márc. 25. 06:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen fájdalomcsillapítót kapott, és miért? Nem biztonságos; ha nem fáj a sebe, nem vigyáz rá, és felszakíthatja. A kutyáknak magasabb a fájdalomküszöbük, a műtét után közvetlenül szoktak csak gyógyszert kapni, 1-2 nappal később már felesleges, anélkül is vígan rohangálnak.

Amúgy 6 hónaposan műtét után begyógyszerezve szerintem ez belefér, és el fog múlni.

2017. márc. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért kapta, mert az orvos-akihez mindig viszem és megbízom benne- ezt mondta és mivel én nem vagyok állatorvos, nem bíràlom felül. A sebére ő is és én is vigyázunk, köszönjük. Nem véletlenül este kapta, éjszaka így tudott rendesen aludni, egyébként már másnap rohangált, játszott, szerencsére még a sebét sem piszkálta eddig. Mindenben teljesen ugyanolyan, kivéve ezt a két reggeli balesetét.
2017. márc. 25. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!