Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szerezzek be a kiskutya...

Mit szerezzek be a kiskutya hazahozatala előtt?

Figyelt kérdés

Milyen nyakörvet? Pórázt? Fekhelyet (benti)? Szájkosarat? Játékok? Bolha és kullancsvédelemre mit? Kutyasampon, vagy hasonló szükséges?

Berni pásztornak szerintetek milyen fésű kellene?

Mennyire bízzak meg az eladóban a boltban?

Valamiért nem bízok azoknak az emberek információiknak hitelességéében akiknek, pénzt fogok fizetni.


(Bocsi, első kutyás vagyok :))



2017. ápr. 3. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Én a Julius K9 nyakörvekre, hámokra esküszöm. Póráz Flexi, jobb szeretem ezeket a stílusú pórázokat. De egy Berni pásztor esetében, egy masszívabban gondolkozz, mint szintén a K9.


Benti fekhelynek, megteszi egy jó nagy kosár, vagy egy szőnyeg, de ezt majd úgyis kitapasztaljátok, mert minden kutya mást- és mást szeret.


Játékokból szintén kitapasztaljátok. Az én kutyáim imádják a labdákat, a csipogós játékokat, a húzósakat (egyik végén ő, a másikon én). Születésnapokra szoktak kapni hatalmas marhacsontokat (Fressnapfból), amin sokáig elrágódnak, és jót tesz a fogaknak is (minél többet rágnak, annál később alakul ki a fogkő).


Bolha és kullancs ellen mi a Foresto nyakörvvel védekezünk. Kiskoruk óta ezt használjuk, sokat sétálunk, parkokban, vízparton (Duna parton), és sosem volt gondunk se kullanccsal, se bolhával. Lehet kapni kisebb, és nagyobb testű kutyákra is.


Kutyasampont én nem tudok ajánlani, mert 1-2 havonta viszem őket kozmetikushoz, és akkor meg is fürdetik őket. De valóban körültekintve kell választani, mert nem mindegy milyen típusú a kutya bőre pl, és nem minden sampon jó neki. Az állatorvost kérdezd meg majd.


Hosszúfogú bontófésűt, és kefét mindenképp szerezz be. Könnyen összecsomósodik a szőre, ja elhanyagolják.


Nálunk a Fressnapfban pl.mindig nagyon segítőkészek. A legjobbat ajánlják a kutyáinknak, mint mindenkinek. Bennük megbízom.

És ami nagyon fontos, hogy valami prémium tápot vegyél, mert a Pedigree és társaiban szinte semmi tápanyag nincs. Nézz szét a petissimo oldalán, ha nagyobb kiszerelésben rendelsz, jobban kijössz vele.

2017. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp allítható nyakörvet szerezz be hogyha nő a kutyus ne keljen mindig új nyakörvet venni. Pórázból főleg ilyen nagytestű kutyánál semmiképp nem ajánlom azt a húzhatós pórázt. Inkább a rövidebb de stabilabb pórázakat ajánlanám mert akkor a kutya nem azt fogja megtanulni hogyha húz akkor távolabb mehet. Mindenképp vegyél hámot a kutyának egy jó minőségűt hogy séta közben ne fulladjon. Fekhely szabadon választott de én nem javaslok fedett ágyat mindenképp valami strapabíró ágyikót válassz. Játékok közül ügyelj arra hogy természetes alapanyagú legyen (nekem már volt hogy szétrágta és majdnem megfulladt) valamint a saját és a családod érdekében NE CSIPOGJON!!! mert az hosszútávon idegesítő. Bolha és kullancsvédelemre az állatorvosnál lehet venni bolhaírtó cseppet amit az állat nyakához kell csepegtetni és olyan 2 hónapig jó. Bolhanyakörvet ne vegyél mert semmit nem használ valamint allergiás reakciókat is válthat ki. Kutyasampont szerintem nyugodtan vehetsz vannak külön arra a fajtára kifejlesztett samponok. Egy egyszerű nagyobb fanyelű fésü tökéletes lehet. A bolti eladókban nyugodtan megbízhatsz ha esetleg nem találsz valamit vagy tanácsra lenne szükséged. Azaz ő feladatuk hogy a legjobb szolgáltatást nyújtsák amiért te fizetsz. Jó kutyázást! Ha bármi kérdésed van írj.
2017. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alap: etető, itató tál, ugyanaz a táp, amit a tenyésztőnél is kapott. Ha később át akarsz állni valami másra, azt fokozatosan kell bevezetni.

Nyakörvből állítható, pórázból egyelőre elég egy vékonyabb sima. Szájkosár nem kell (kölyökre?!). Nálunk az első "ágya" egy kiselejtezett vékony paplan volt, olyat keress amit könnyű mosni, ha szükséges. Ha lakásban van, érdemes szobakennelbe szoktatni már kiskortól, segít a szobatisztaságra nevelésben és megakadályozza a kölyökkori rombolást. Samponból lehet venni kölyöknek valót, de gyakran fürdetni úgyse szabad. Felszerelésből felesleges még a legjobbat megvenni, nagy testű kölyök úgyis gyorsan kinő mindent, vagy szétrágja. Inkább a táplálás minőségére figyelj oda, az sokkal fontosabb és meghatározza a felnőttkori egészségét is. Ezt beszéld át a tenyésztővel, milyen korban mire kell odafigyelni.

2017. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyakörvben először elég egy sima egyszerű, úgyis kinövi a kutya. Flexit semmiképp nem ajànlóm berninek, lànc vagy bőr póráz lenne a jó. Először egy normál 1 métereset, ha meg majd szépen tud sètál, vehetsz hosszabbat is.

Fekhelyet szerintem még ne vegyél neki, mert csak szétràgja. Kezdetnek elég egy pokróc vagy valami olyasmi.

Szájkosarat ne vegyél még neki, hacsak nem akarod naponta hurcibàlni magaddal. De ha veszel, vidd el a kutyát rápróbàlni.

Jàték: egy kötél, egy labda, egy rücskös valami a fogainak.

Bolha és kullancsirtónak először spotont vegyél, kölyökre nem való még nyakörv, csak 5-6 hónapos koràtól.

Kutyasampon felesleges, vidd el néha kozmetikushoz.

Szerintem ne fésűt, inkàbb furminàtort vegyél.

Megbízhatsz bennük. Àltalàban.

Állatpatikus

2017. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es, egy bolhairtó csepp se jó két hónapig. Mindegyik egy hónapos.
2017. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

K9-es hám +1, de szerintem amíg nem éri el a felnőtt kori méretét, addig nyakörv, azzal amúgy is könnyebben lehet korrigálni majd a sétáltatásnál. Fekhely az elég drága mulatság, szerintem jobb egy DIY fekhely, vannak róla videók. Jó nagy kötött pulóver(apu régi pulóvere, vagy turkálóból), és azt kitömni szivaccsal. Szájkosár tudtommal csak utazáshoz kell, én textilt vettem belőle, ez szerintem annyira nem fontos dolog. Játékba a képzeleted szab határt, de szerintem 4-5 játéknál több nem kell. Legyen labda, de ne tenisz, mert az koptatja a fogat, inkább gumilabda. Illetve legyen rágókák, pl fonott kötél, csont, marhabőr. Bolha és kullancsvédelemnél mindenki másra esküszik, én frontline combot használok, 9 év alatt egy kullancsa se volt. Kutyasamponból és kondicionálóból és a Double K ajánlanám, szerintem az nagyon jó minőség, drágának tűnik, de ötvenszeres a higitási aránya, így sokáig elég. Fesűből nekünk rengeteg van, de csak egyet használunk, azt ami fém, lapos téglalap alakú és szúrós, nem tudom, hogy hvják. :D


Eladók általában rendesek, de ha a fressnapfba mész, azért arra figyelj, hogy ott mindig a saját márkákat nyomatják(Select Gold, Real Nature, MultiFit, Fit+fun, Premiere) Jók ezek is, szó se róla, de ők tuti ezt fogják mondani. :D Ne akarj mindent megvenni neki egyszerre, először majd csak a legfontosabbakat, utána úgyis kitapasztalod, hogy miből mi a jó. :)

2017. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyakörvből, mint már írták, az elején elég egy kis olcsó, "márkátlan" , mert gyorsan nő, felesleges neki még drága. Amint elérte a kifejlett méretét, vehetsz drágábbat, márkásabbat. Én is nyugodt szívvel ajánlom a Julius-k9 termékeket. Nekünk tőlük van hám, póráz és nagyon szeretjük, strapabíró termékek. Fekhelyet vehetsz boltban, vagy csinálhatsz neki Te is, de az elején az is megteszi, ha odaadod neki valamelyik régi párnádat. Nekem is az a tapasztalatom, hogy minden kutya más fekhelyet szeret (az enyém például nem szereti amelyiknek "fala" van, csak a sima párnákat) . Ezt majd úgy is meglátod. Érdemes már kiskorban szájkosárhoz szoktatni, hogy ha később szükség lesz rá (mondjuk buszozás miatt) , ne legyen probléma. Bevallom, szájkosár témában nem igen vagyok jártas, de én az egyszerű, textil szájkosár híve vagyok (persze ha valami különösebb ok [pl. Kutya agresszívitása, munka/sport] nem kívánja meg az erősebb szájkosarat) .Bármi lehet játék, erre nem kell különösebben költeni. Egy régi plüss játékot (aminek nincsenek lepattanó, kemény darabjai. Pl szeme) vágj fel, szedd ki belőle a tölteléket és varrd össze, de régi pólókból is lehet jó kis játékokat gyártani. Na meg persze a labda egy szuper dolog. Viszont ha mindenképp venni szeretnél, akkor én a "kötél"-ből készült játékokra esküszöm.

Bolha és kullancs védelemre, ilyen dús szőrű kutyánál a cseppet ajánlom. Kérdezd majd meg az állatorvost, hogy szerinte melyik a leghatékonyabb. Kutyasampon az elején még felesleges, de később jól jöhet. Mindenképp valami jobb minőségűt válassz, ne a Panzit meg társait. Szerintem egy normál kutyafésű tökéletesen megfelel.

Hát erről az eladós dologról lenne mit mesélnem, de nem teszem meg, ha esetleg érdekel valakit privátban elmondom a tapasztalataimat :/ .

Fontos kérdés még a táp. Mindenképp jó minőségű, magas hústartalmú, gabonamentes vagy alacsony gabonatartalmú tápot válassz, de előbb kérdezd meg a tenyésztőt, hogy ő mit adott neki és arról fokozatosan szoktasd át az új tápra, amilyet szeretnél neki majd adni.

Szocializáció fontos. Ismerkedjen macskákkal, kutyákkal, gyerekekkel, autókkal, biciklisekkel és mindenféle dologgal, hogy ezek később ne zavarják majd. Lehet érdemes lenne kutyaoviba járni, ez nem szokott olyan egetverően drága lenni.

Remélem tudtam segíteni :) !

2017. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!