Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be még mindig a...

Miért pisil be még mindig a kutyám, ha egyedül hagyom?

Figyelt kérdés

szobatiszta lenne

Amikor leviszem napi 3-4 alkalommal, akkor rendesen pisi kaki is van, de ha egyedül van otthon és tök mindegy, hogy dolgozok fél nap, vagy csak 5 percre hagyom egyedül, bepisil és arra érek haza, hogy tócsa áll a konyhában szobában. Fél éves, egy hónapja van nálunk amúgy. Tippeket tud valaki adni, hogyan szoktassuk le róla?



2017. ápr. 4. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Hát vagy szobatisztasági gondok, amiben nem tudok segíteni, mert nekem mindhárom kutyám az kezdettől, így fogalmam sincs,hogy kell ezt tanítani.

A masik lehetőség az, hogy jelöl, most válik ivaréretté.

A harmadik, ami nálunk előfordult költözés után, szeparációs stressz, amíg nem voltam következetes gazdi, hanem csak jóbarát, addig nem érezte magát biztonságban a kutyám, és sokat pisilt be. Na meg rombolt. Aztán suliztam vele kicsit, meg komolyabban álltam hozzá, nem nyaltam faltam egész nap, meg úgy amblock nem kényeztettem el, és idővel jó lett :)

2017. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Lehet szeparációs szorongás is vagy mi a csuda.
2017. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy nem lett hozzászoktatva az egyedülléthez, és azért stresszel, vagy szeparációs szorongás, mindkét esetben szakember tud segíteni kezelni.
2017. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!