Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megkap egy kiskutya aki be...

Ha megkap egy kiskutya aki be van oltva meg megkapott mindenfele oltast nagyon jo helyrol szarmazik, akkor nem lehet bajom ugye? Vagy a tetanusz mikor indokolt?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Engem is harapott már meg a 4 kilós kutyám úgy hogy ömlött a vér az ujjamból. Be van oltva, féregtelenítve van és még élek, sőt az ujjam se rohadt le :D

Nyugi szerintem nem lesz semmi baj. Betadinozd be.

(Ja és míg valaki beleköt, nem egy vadállat a kutyám, hanem ugatott egy másik kutyára és leakartam állítani de ráharapott az ujjamra mert ahogy leakartam fogni a szájához nyúltam véletlenül)

2017. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Tetanusz oltás neked akkor indokolt, ha nem csak felszínes sérülést okozott, hanem mélyebbet (pl. szúrt sérüléshez hasonlót) és nincs 5 évnél nem régebbi tetanusz oltásod. A tetanusz függetlenül megkapható a kutyus oltási állapotától, hiszen az ezt okozó baktérium földben, mosatlan gyümölcsben stb. megtalálható, így a kutya nyálában is. Viszont mivel a levegőt nem kedveli, ezért felületes sérülések esetén, amit sikerült jól kimosni és fertőtleníteni, nem kell tőle tartani.
2017. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm, ok, tetanuszt nagyon regen kaptam mar, ez feluleti nagyon is es lemostam. Koszi a valaszokat. Dokit lehet megkerdezem este addig hatha megmaradok. Tudom h nevetseges a kerdes de.. ynemtom inkabb utana jarok minthogy bajom legyen
2017. ápr. 5. 11:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Bar volt hogy ugy harapott meg kutya (berni pasztor) hogy verzett is a labam es akkor sem kaptam oltast..
2017. ápr. 5. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz, ha felületi a seb, ne aggódj.

Tetanusz akkor indokolt, ha mély szúrt vagy harapott sebed van, amihez nem fér hozzá a levegő. A tetanusz baktérium levegőtől elzárva tud szaporodni, anaerob körülmények között.

2017. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi :) csak annyira hipochonder vagyok tudom magamrol es kepes vagyok bebeszelni magamnak dolgokat. Ehhez meg aztan foleg nem ertek.
2017. ápr. 5. 14:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Nah megkerdeztem a haziorvost, azt mondta, hogy ne izguljak, mert mar nem az van, mint regen, hogy egybol adjak a tetanuszt. ( en regen kaptam egy kutyajarapasra), de azt mondta, hogy akkor nem volt kotelezo ez az oltas nekik, most viszont mar az. Tehat csak akkor adnak, ha valami kobor allat sebesit meg, es ezt is kb csak 8 nap mulva. Ezt azert irom le, mert lattam, hogy mas is kerdezte ezt mar itt, es nem volt ra ilyen valasz. De megnyugtattatok legalabb, mert legalabb nem estem panikba.
2017. ápr. 5. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt viszont nem értem. 8 nap múlva már felesleges tetanuszt beadni, mert max a sérülést követő 48 órában beadva véd hatásosan. Én 2013-ban kaptam szintén kutyaharapás miatt, nem kóbor kutya harapott meg, és az ambulancián az orvos kifejezetten bunkó módon kioktatott erről, mert nem mindjárt másnap mentem, hanem csak a rákövetkező nap. Mivel a tetanusz lappangási ideje átlagosan pont 8 nap, ezért preventív oltást akkor már nincs értelme adni, mert nem fejlődik ki (idő híján) a védelem. Esetleg ha van konkrétan ellenanyagos oltás, azt beadhatják akkor. De normál esetben nem erre gondolunk, mikor tetanusz elleni oltásról van szó, hanem a védettséget kiváltó, elölt kórokozót tartalmazó megelőző oltásra.

Mindenesetre ha felszínes a sérülésed, ahogy írtad, akkor nem kell aggódnod.

2017. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!