Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzés, megakadás?

Kutyakiképzés, megakadás?

Figyelt kérdés

Akik képezték vagy hordták a suliba a kutyájukat, néha érezték úgy, mintha 1-2 napra megakadnátok egy szinten esetleg rosszabb lenne a teljesítmény? Ok, nyilván a kutya nem gép, változó amit csinál. De amit tud biztosan azt is mintha elfelejtené kicsit? Ezek normális dolgok?

Csak egy példa. Gyönyörűen jön láb mellett szabadon, fordulónál figyel. Majd hirtelen azt veszed észre, hogy csak ímmel ámmal jön, nem teljesen láb mellett, fordulónál meg megy tovább aztán újra lábhoz kell hívni.


2017. ápr. 5. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
természetes, az én kutyám is ilyen. Pár hétig gyönyörűen haladtunk mindennel mostanra mintha mindent elfelejtett volna.
2017. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elveszti a kutya a motivációját, akkor fordulhat elő. Azért, mert valamit már tud, hasznos időnként jutalmazni a megszokott módon.
2017. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor suliba jártunk, volt kistestű csoport, meg nagytestű. Mi előbbiben voltunk.

Vizsga napján, mielőtt mi következtünk volna, figyeltük a nagytestű csoport vizsgáit. Volt egy nagy maci, szerintem Landseer lehetett, tök szépen dolgoztak az órákon, erre a kutya vizsga elején úgy döntött, neki ehhez most nincs kedve. Semmit, de tényleg SEMMIT nem volt hajlandó megcsinálni, csak baktatott a gazdája után, totál lomhán, és látszott rajta, hogy sz*rik bele az egészbe. Szóval igen, előfordul, hogy megakadtok, addig örülj, ameddig nem ez történik meg veled amit leírtam. Szegény gazdinak mekkora égés lehetett....

2017. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi még csak egy hónapja járunk suliba. Heti 5nap gyakorlunk is rendesen azóta, jól is halad, nagyon ügyes, de néha mintha fogalma se lenne arról mit kellene csinálnia. :D nem erőltetetm túl, nem kifáradásig tanul, szereti is csinálni. Szépen ül, fekszik vezényszóra, de van, hogy néha csak néz a földre és mintha azon gondolkodna hogy most lefeküdjön e, vagy maradjon ülve?
2017. ápr. 5. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, ilyen előfordul. Egyrészt a kutyák könnyíteni akarnak mindig, próbálkoznak a legegyszerűbb, legkényelmesebb megoldást választani. Másrészt a stabil tudás sok tréning. Az egy hónap még semmi, általában 2-3.000 jó ismétlés kell ahhoz, hogy a kutyában stabilan rögzüljön a feladat. Addig persze, hogy lesznek hibázások, próbálkozások.
2017. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Mi kijártuk az alapszintet, le is vizsgáztunk, mégis a kutya a mai napig gondolkodik mikor a semmiből kap egy "fekszik"-et :D Általában inkább leül, hogy "tessék, ez jó lesz?" de aztán ha látja, hogy nem erre vagyok kíváncsi akkor nagy kegyesen lefekszik. Nálunk a motivációval volt gond. Menhelyről került hozzánk, és egyszerűen semmivel nem volt motiválható. Nem volt játékos, fingja nem volt mi az a labda, kaja nem érdekelte.... aztán rájöttünk, hogy plüssmániás.

Meg ugye függ a kutya fajtájától is, mert ha egy önfejűbbet fogsz ki, akkor meggyűlhet őnagyságával a bajod. Nekünk is azzal kezdte az oktató, hogy se a yorki, se a tacskó nem könnyű eset (keverék a kutyus) úgyhogy készüljünk :D

2017. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Második kutyámmal sulizok már, az elsővel, nagy testű fekete, simán elfeküdt, hogy ő nem csinal semmit. A mostani pörgős bull mix, meg simán otthagy ha kedve tartja. Vagyis ez a múltkor fordult elő először, de remelem utoljára is. Ott azt szurtam el, hogy mielőtt indultunk a suliba nekiálltam vele gyakorolni, és megunta. Meg én sem voltam a helyzet magaslatán.
2017. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!