Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánlja mindenki, hogy...

Miért ajánlja mindenki, hogy a kutyát kutyasuliba vigyem?

Figyelt kérdés
Ott olyan dolgokat tanítanak, amit egy gazdi egyedül képtelen lenne megtanítani a kutyájának?

2016. aug. 10. 10:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Valószínűleg egyedül nem biztos hogy tudnád szocializálni. E miatt ajánlja mindenki.
2016. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%

Mert ez a divat sznobéknál, akik tele vannak pénzzel. Kertész, bejárónő, és kutyasuli.

Nekem az okozott örömet, hogy én tanítottam meg.

2016. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Neked és a kutyádnak is segítenek

Itt van pár bemutató videó:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL00nPiRgbRwk2cKgAt2hi..


Neked is csinálni kell vele a gyakorlatokat!

2016. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Miért kutyasuliba szerintetek ki tanítja a kutyát? Én is úgy voltam vele hogy megolodom én suli nélkül...hát hogyne, nem első kutyám mégis örülök hogy vihetem suliba, nekem és a kutyának is jó móka.
2016. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát a suliban is te tanítod. Amit a (jó) suli ad:

*Szocializáció

*Kontroll (jelzik, ha valami nem stimmel)

*Módszertani ismereteket


A szocializáció az, ami lehet suli nélkül meredek. Az "ül, fexik, hempereg" bárhol megtanítható minimális előismeretekkel.

2016. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Mindenféle gonoszság nélkül: ebben a kategóriában nagyon sok az olyan aki bújtatott reklámtevékenységet végez. Állatorvos, tenyésztő, kutyasulis... Tök jó dolog a kutyaiskola, de közel sem pótolhatatlan meg kihagyhatatlan dolog.
2016. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

hát ez egy elég komplex dolog...

alapvetően "motivációt" ad szerintem, bár valaki tényleg nem tudja megtanítani az alap dolgokat sem a kutyának(ül, fekszik, marad, hozzám...). én 10 évesen kaptam a kutyámat, de mikor kutyasuliba mentünk, tudott ülni, felküdni, tökéletes volt a helyben maradása, behívása és mindezt egyedül sikerült elérnem és még otthon a kertben. De az ottani emberek fele tényleg úgy ment oda h nem tudott semmit a kutyájuk.

én azért jártam mert az egy inger gazdagabb környezet volt és ott tökéletesítettük az otthon megtanultakat.


De ugye ott elég sok problémás kutya is megfordul és mivel low budget van, a többi problémás kutyával igyekeznek megoldani az adott problémás kutya problémáját. ami szerintem egy fatális hiba. az én kutyámat pl egy roti akarta meghágni, ő pedig nem hagyta ezért rátámadott. onnantól a kutyám el lett könyvelve agresszívként és mivel nem akartam megkockáztatni h a 20 kg-os kutyámat a többi 40 kg-os széttépje, ezért ez az állapot így is maradt(persze még több másik kutya is nekiment, ők is nagy szerepet játszottak az állapota elérésében)


Szóval a kutyasuli motivációt ad az embernek, ha odamész, egy órán keresztül irányítottan kell dolgoznotok. olyan mint egy nyelvtanfolyam. Az összes nyelvtant, szót meg tudná tanulni otthon az ember és csak a kommunikáció miatt kéne elmennie, viszont egyszerűen lusta hozzá. Ha beiratkozik egy tanfolyamra ott rá van kényszerítve h csinálja és ezért nem tud mást tenni, megtanulja a szavakat és a nyelvtant.


a falusi kutyagazdák többsége(99%-a) azért nem viszi sétálni a kutyáját, mert mikor egyszer próbálta, a kutya elkezdte húzni/rágni/rángatni a pórázt és ők itt fel is adták. ők is teljesen bénán és tapasztalatlanul állnak a feladat előtt és még a kutya se tudja h mit várnak el tőle. pedig ha minden nap próbálkoznának és szenvednének egy 15 percet, 1 év múlva már lenne egy "tökéletes" kutyájuk a következő pedig már egy hónap alatt "tökéletes" lehetne, de ők már az elején feladják.


én 10 és 15 éves korom között iszonyat mennyiségű "szakkönyvet" olvastam el és majdnem az összes technikát kipróbáltam a kutyámmal időt és energiát nem sajnálva. a sétánál most is sokan dicsérik h milyen ügyes és stb a kutyám, bezzeg az övék... és akkor jön a csoda, mikor átkerül hozzám a póráz és a kutya hirtelen megváltozik, nem húzza, figyeli az utasításaimat és együtt akar működni velem. mert a gazdáik ugye teljesen rossz időpontba alkalmazott hibás testjelekkel akarják rávenni bizonyos cselekvésekre.


szóval kell az a kutyasuli mindenkinek ;)

2016. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik teljesen jól be tudják tanítani a kutyájukat segítség nélkül is, de ez a ritkább. Legtöbbször sajnos nem sikerül és a kutyának mindenféle problémája lesz. De ha neked megy, akkor nem kell iskolába vinni.

Aztán olyan is van, hogy valaki már sikeresen megnevelt egy vagy akár több kutyát, de jön egy nehezebb eset és megakad. Akkor is jó elvinni egy tapasztaltabb szakemberhez.

Illetve bármennyit is tudsz, mindig lehet többet tanulni. Pl egy barátom akkor kezdett foglalkozni kutyákkal, amikor még meg sem születtem. Ennek ellenére én is tudtam újat tanítani neki. Ő még a régi szemléletmódban tanult, fojtóval, szöges nyakörvvel dolgoztak akkoriban, de fiatal korában magas szinten versenyzett. Hallott a klikkerről,de nem igazán értette, hogy mire jó az. Én elmagyaráztam és demonstráltam is és nagyon tetszett neki, hogy miket lehet tanítani már egészen fiatal korban is. Cserébe én is sokat tanultam tőle, pl hogy a fojtó, szöges nem ördögtől való eszközök, hanem nagyon is hasznosak tudnak lenni és jó kezekben nem állatkínzás. Sőt, egy ilyen eszközökkel, mindenféle jutalmazás nélkül tanított kutya is dolgozhat örömmel, ha jól csinálják.

Persze ha neked csak annyi a célod, hogy kutya szépen viselkedjen sétánál és a házban és ezt sikerül elérned egyedül, akkor nem kell suli. E ha valami nem megy, akkor igenis meg kell mutatni kiképzőnek, aki segít.

Ja, és a kutyasuli nem hasonlítható a kertész, bejárónő munkájához. Ugyanis a kutyasuliban a gazdát tanítják hogyan bánjanak a kutyával. Mint egy nyelviskola: nem az angoltanár kommunikál majd a külföldi kollégáiddal, hanem téged tanít meg a nyelvükön.

2016. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy sznobéknál??

Moziba is elmegy egy átlag ember nem? Ahova mi járunk ott 1000 ft egy óra kutyaovi+ ugyanennyibe kerül a 1,5 órás kutyasuli. Heti 1x, azért az a havi 4000 ft kutyasulira nem olyan megterhelő, ha már egy fajtatiszta kutya esetén (tenyésztőtől) rászán az ember 80-100-150 ezer forintot+ normális táppal eteti. És akkor még az állatorvosi költségekről nem is beszéltünk...

2016. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

Masodik valaszolo nagyon jol pontoztal!!!

Ment is a zold kez.

Kerdezo,folosleges a kutyasuli hacsak nem vagy olyan szerencsetlen,hogy te tanitsd meg a kutyadat.

Kettessel sokan nem ertenek egyet de tokeletesen igaza van :))

2016. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!