Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sampon, vitamin embernek?

Kutya sampon, vitamin embernek?

Figyelt kérdés

Àllatos helyen dolgozok, egy kollégàm régen kutyàknak való vitamint szedett règen, mert olcsóbb volt mint az emberi, és hasznalt is.

Egy másik kollégám (kutyakozmetikus) meg pl kutya féreghajtót akar majd bevenni, mert az olcsóbb mint az emberi.

Én most azon gondolkodom hogy kipróbàlom a kutyasampont.

Vélemények?


2017. ápr. 6. 13:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

Lehet hülyézni meg pfujjogni, de én a kutyám lazacolajával szemezgetek. 100%-ban ez az összetevője, szerintem érezhetően szuper lenne a hatása hajra és bőrre, humán étrendkiegészítőként biztosan nem találok hasonlót sem, főleg ilyen olcsón. Gondolkozok, hogy csempésszem bele ételbe, hogy ne undorodjak tőle. Pl. salátán nem valószínű, hogy feltűnne, kipróbálom majd valahogy.

Én úgy vagyok vele, hogy ebben semmi kivetnivaló nincs észszerű kereteken belül persze (nyilván nem ennék pörkölt helyett Whiskas konzervet és nem szednék be macskának való antibiotikumot sem, de nem kell annyira kockának és elutasítónak lenni mindennel szemben).

Féreghajtót nem mernék, elvégre az gyógyszer, de ha ért hozzá, jónak látja, akkor oké. Vitaminnál annyi lehet a bibi, hogy egy kutyának más arányban van szüksége rájuk, mint nekünk, illetve jutifalat bukéja van a tablettának.. :)

A sampon szvsz rendben van. Lehet, hogy kicsit talán kevesebb is a káros anyag benne, mint egy Schaumában, például esélyes, hogy szilikonmentes. Mondjuk az szagára azért figyelj, mielőtt az új beceneved Morzsi lenne.

Sokszor ugyanazok egyébként az állati és emberi szereknek az összetevői, csak marketing szempontból megéri nekik drágábbért eladogatni a laikus vásárlóknak a termékeket.

Visszatérve, gyerekkoromban ízlett a száraz macskatáp, sós volt, egyszer-egyszer elrágcsáltam egy szemet, most azért ettől már undorodnék.

Pár éve pedig a patkányaimnak vettem joghurtos jutalomfalatot, konkrétan (szégyen-nem szégyen) felét én ettem meg, olyan finom és illatos volt, alapanyagaiban egy emberi nasinak felelt meg. :D

Szóval próbáld ki, húdenagy vesztenivalód nincsen.

2017. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, 11, a lazacolajon én is gondolkodom, mert a hajam nagyon szàraz. Hátha jót tesz neki.

A sampontól csak azért félek hogy nem hullik e ki tőle a hajam vagy ilyenek :D

2017. ápr. 6. 18:08
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem előtte akkor viszgáld meg az összetevőit, miben más a humán samponoknál. Ami nem szerepel a miénkben, annak nézz utána, milyen anyag, nem káros -e, minek van benne tulajdonképpen.

Azért azt tartsa szem előtt mindenki, hogy mi is egy állatfaj vagyunk, akár tetszik, akár nem. Sok mindenben eltérnek az igényeink, de az állatoknak készült termékeket sem méregből meg űrszemétből állítják elő, meghalni nem fogunk tőlük.

Remélem, nem esztek virslit meg parizert se, amibe gyakorlatilag mindent beledarálnak. De a tiszta lazacolaj persze fúj. Azért nem kell ilyen szélsőségesnek és szögletesnek lenni, azért mert mi aztán EMBEREK! vagyunk.

2017. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Viccen kívül írom. Vannak olyan oldalak, ahol anonim lehet orvosoktól kérdezni. Keress egy olyat, ahol bőrgyógyász válaszol, és ott próbáld ezt megkérdezni.
2017. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!