Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy "tisztelje"...

Mit tegyek hogy "tisztelje" amit mondok neki és ne rosszalkodjon?

Figyelt kérdés
Van egy 8-9 hetes kuvasz kutyusom, tündéri pofa és imádom. Ha kimegyek hozzá nagyon megörül és odajön, megsimogatom, és ez tart kb 10 másodpercig, mert utána elkezd kapkodni a kezem után és rágja, rágni a ruhám és stb. Mikor már nagyon fel van pörögve rendesen próbálja harapni a kezem, amilyen erőből csak tudja, persze rászólók mindig hogy NEM, FÚJ! de nem nagyon használ nála, nagyon kis szeleburdi fiúcska. Próbáltam hogy eltolom magamtól ha harap és "haragszom" rá, de ugyanúgy húzza a pólóm.. Próbáltam befogni a száját hogy nem szabad, meg picit rácsapni az orrára, de azt is játéknak veszi és kapna a kezem után. Van egy szivacslabdája, és vettem neki egy kötelet az állatpatikában amivel játszhat, rághatja, én húzom és ő is húzza, olykor morog is miatta hogy engedjem el, de a kezem akkor is a favorit rágni valója. Mit csináljak ez ügy érdekében hogy a kis bolond ne harapdálja a kezemet? Mert nem olyan kellemes a kis hegyes foga.

2017. ápr. 7. 00:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Nézd meg, hogy mennyi idős kortól tudod kutyaiskolába vinni, és járj el vele oda. Mivel kuvaszról van szó, javaslom nem csak az alap tanfolyam elvégzését (nagy testű, plusz felnőttkorában kiszámíthatatlan lehez nevelés hiányában).


A konkrét kérdésre: pl. tegyél rá nykörvet és pórázt (azt is úgyis szoknia kell), és rántsd el, amikor odakap, és mérgesen mondd neki, hogy "Nem!". A többi "módszert" hagyd (szájbefogás, ütögetés).

2017. ápr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretném kutyasuliba vinni és a mi városunkban nincs is rá lehetőségem, én magam szeretném megtanítani hogy mit szabad és mit nem.

És nem kellenek a lenéző kommentek hogy akkor minek tartasz kutyát, mert nem izgat!

2017. ápr. 7. 00:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád nem rosszalkodik, hanem egyszerűen kölyök, baba, és játszik. A fogával, merthogy keze nincs (bár sógornőm pont most panaszkodott a nem egészen egy éves gyerekére, hogy szétkarmolja az arcát vizsgálgatás közben, szóval a kéz megléte sem garancia semmire :)).


Ha rágja a kezedet, add a szájába a kötelet, és húzzátok azt. Vagy ha nincs kéznél semmi játék, de fájdalmat okoz, akkor jajdulj fel nagyon hangosan, nézz rá sértődötten, és hagyd ott a fenébe, rá se nézz tíz percig.

És minél hamarabb vidd kutyaoviba (amint megvannak a szükséges oltásai, ez általában a 3 hónapos kor, ha nem csúsztatok el semmivel). Érdemes még kölyökkorban megtanulni finoman, de határozottan tiltani, mert ha nyolc hónapos korában kezded el, akkor nem lesz sétagalopp.

2017. ápr. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szép gondolat, hogy te majd megoldod egyedül, de ha már most itt kérdezgetsz egy olyan problémával kapcsolatban, ami minden második kölyökkutyánál gond, akkor nem biztos, hogy van hozzá elég tudásod. Ez nem sértés, nem kell mindenkinek kutyakiképzőnek születnie, de bármi másban ha nem megy valami, akkor hívsz szakembert, nem? Nem megy az autó, nem érted, irány a szerviz. Megfáztál, de nem hat a mézes tea, irány a doki. Harap a kutya, nem hatnak az általad ismert módszerek, irány a kutyaiskola.

Egyébként ha kutyaiskolába viszed, akkor is te tanítod. A kiképzők valójában inkább gazdaképzők, neked tanítják meg, hogy hogyan kommunikálj a kutyáddal úgy, hogy átmenjen az üzenet, és közben ne legyél se túl durva, se túl engedékeny (és ugyanígy a dicséretet is meg kell tanulni, hogy ne túlozd el, de legyen súlya). Érdemes eljárni, hülyébb még senki nem lett tőle :)

2017. ápr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy írták a többiek, a kutyaiskolában is te tanítod a saját kutyádat, szóval az nem lehet akadály. Ha helyben nincsen, az már gond lehet, de én a helyedben próbálnám megoldani, hogy el tudjam vinni. Egy kutya 10-15 évre "szól" optimális esetben, szóval megéri jól nevelni. Sok bosszúságot tudsz megspórolni magadnak és a környezetednek is.


Esetleg nézz utána, hogy vannak-e kuvaszos FB-csoportok vagy hasonlók, hátha tudnak tanácsot adni.

2017. ápr. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Es kutyaovi/suliert mennyit kernek el atlagban egy ora tanitasert?
2017. ápr. 7. 01:47
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Én most nem leszek népszerű azt tudom, de azt tudnod kell, hogy a kuvasz önálló, azaz kutyaiskola nem feltétlenül sikerélmény, ő nem egy kooperatív kutya aki majd parádézik neked mint egy németjuhász, meg ilyesmi. Ma már XXI. századba az embernek kooperatív kutya kell, ami mindig figyeli a gazda parancsát meg engedelmes meg ilyesmi, mond akumi is sok igazad természetesen, az elsőt felejts el az első válasz az teljesen tévút soha nem rángatjuk a pórázt kölyök korban különösen nem amikor szokja akkor rögtön rossz élmény neki hogy ez egy korlát ami még fojtja is őt egy kicsit, úgyhogy nyakörv meg póráz rángatást fejetsd el, az jó, hogy adsz rá nyakörvet az rendben van, eleinte ráadod hogy szokja hogy ez is van a nyakán de attól ugyanúgy tud szabadon mászkálni legközelebb ráadod a nyakörvet és akasztasz rá pórázt is de arra mész amerre ő akar, csak követed, harmadik alkalommal már kajával próbálod csalni hogy laza marad a póráz de arra menjen amerre te csalod falattal, ő menjen utánad, így kell pórázhoz szoktatni, nem úgy, hogy ráadod a kutyára és egyből egy rossz élményt nyújtasz neki hogy rángatod meg folytogatod vele, az első az nagyon nem jó dolgokat írt.


De akkor hogy az alapkérdésre is válaszoljak adj neki bátran nyakast, vagy csapj határozottan rá, és kiálts fel hogy NEM, nem baj ha nyüszít is egy kicsit, megtanulja hogy te is tudsz olyat csinálni ami neki is fáj, ezt hidd el nekem hogy egy-két nyakast, nagyobb korban pedig egy-két lapát ütést elbír a pásztorkutya, sőt kell is neki hogy tudja mi a helyzet, ugyanakkor nem kell agyonverni, meg ilyesmi, meg nagyon kell őket szeretni, de tudnia kell hol van a határ, és tudnia kell hogy ha a határt átlépi akkor te bármikor szét tudod őt tépni ezért, határozottan le kell tisztázni a falkasorrendet, mondom elég egyszer olyat oda csapni neki hogy nyüszítsen egyet nem lesz tőle semmi baja viszont megtanulja, visszavesz, hogy ezt nem szabad, 1 határozott, kemény és jól időzített nyakas többet segít mint bármi ezt hidd el, ne agyon verd, de ne is sajnáld tőle a nyakast, és jól időzített azaz akkor kapja amikor csinálja nagyon sokan megcsinálják azt hogy a kutya kiás valami virágot vagy kiszedi a növényeket ilyesmi és mikor 2-3 órával később a gazda észre veszi akkor kap ki a kutya, ez baromira nem jó addigra már rég el is felejtette és fel sem fogja miért kap ki éppen akkor mi rosszat csinált. Nekem több pásztorkutyám volt már, nem kell velük finomkodni és kényeztetni őket, viszont tudatni kell velük hogy nagyon szereted őket, de ha rosszat csinálnak, ellened dolgoznak akkor bármikor széttéped őket. Kutyaiskolát azért nem javaslok mert oda a tacskót, a jack russelt kell elvinni ami hülye agresszív kutya, meg a németjuhászt ami meg imád ott parádézni, nem pedig egy önálló és független pásztorkutyát.

Rágásra a marhabőrcsontot ajánlom. Mehet a legnagyobb is elidőzik vele, leköti magát vele.

Morgás természetes játék közben egyébként, azt mindegyik kutya csinálja főleg a ráncigálás közben.

Amúgy azt ugye tudod, hogy ha rángattok valamit hagyni kell a kiskutyát nyerni, hogy ebben is sikerélménye legyen, ne az legyen a lényeg hogy te elvedd tőle, hanem hogy neki sikerélménye legyen, ne pedig azt tapasztalja hogy ő hiába harap rá valamire az kimegy a szájából, ezáltal felnőttként is kevésbé mer majd harapni, ha kölyök korban azt tapasztalta hogy az ő "fegyvere" nem túl hatásos, de ha kölyök korban is azt látja, hogy hát neki nagyon hatásos ez hogy ráharap valamire, sikerélménye lesz ettől csak még magabiztosabb lesz.

A kuvasz egyébként nem gyerekjáték, főleg egy domináns kan, tehát minél hamarabb tisztázd ezt le vele hogy mit lehet és mit nem. Hozzám, ül, fekszik, kb ennyi engedelmességet szerintem elég ha tud a pásztorkutya, ha már nagyon engedelmességre szeretnéd tanítani de a kuvasz az nem az az agilitizős meg tűzkarikán átugró meg levegőbe frizbivel pörgő-szaltózó fajta, ez a sok hülye felesleges parádézás egy valamire való pásztorkutyának rangján aluli és unalmas, ezeket csinálja a sok szerencsétlen szolgalelkű kutya ne pedig egy büszke pásztorkutya :)

Gyerekként egy németjuhász keverékünk volt aztán az első kuvasznál (én is kuvasszal kezdtem) rádöbbentem hogy ez a kutya mennyivel több, mennyivel jobb, mennyivel sokoldalúbb annál mint amit én a kutyákról valaha is hinni vagy gondolni mertem, és ha más fajtával kezded és később fedezed fel a pásztorkutyákat olyan őrületes különbségeket látsz jellemben hogy soha többé nem akarsz majd másfajta kutyát csak pásztorkutyát.

2017. ápr. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is amondó vagyok, hogy vidd el kutyaoviba és kutyaiskolába. A kutyaovi alatt kölyökkori szocializációs foglalkozást értünk (hogyan viselkedjünk a többi kutyával), de van szó a kölyökkori problémákról és nevelésről is.

A kutyaiskola pedig arról szól, hogy téged tanítanak meg kezelni, nevelni a kutyádat, amit aztán otthon gyakoroltok.


Az a baj, hogy sikerült NULLA tudással magadhoz venned egy olyan kutyát, ami nagyon könnyen közveszélyessé válhat, ha hülye vagy hozzá (gondolok itt a kuvaszok erős területvédő ösztönére és az önállóságukra). Szóval ha nem kötöd föl a gatyádat, te is azt fogod boldog-boldogtalannak mesélni, hogy 3 éves korár megbolondult a kuvaszod, mert csont nőtt az agyába.


Kezdjük az elején! Lehetnek akármilyen intelligensen a kutyák, emberül nem tudnak. Így a legalapvetőbb dolgokat is tanítani kell nekik, úgy mint a nevük, behívás, TILTÓSZÓ, ül, fekszik (pedig ülni és feküdni is tud egy kutya, csak nem feltétlenül akkor, amikor a gazdi akarja) stb.

Pl. tiltószó: én a kutyámnak kajamegtagadást tanítottam és ezt terjesztettük ki mindenre, amit nem kellene piszkálnia, csinálnia.

Dolgok elengedése: csereberélős játékkal kezdetek (labdát elcserélitek falatra, kötelet falatra, labdát falatra, stb.) majd amikor nagyon jól megy neki, hozzáraksz egy vezényszót.

Kézrágás, ruhahúzás, stb.: azonnal megszűnik minden móka, felállsz, karba teszed a kezed és rá se nézel a kutyára. Ha kommunikálsz vele, húzgálod a ruhád, megpöccinted, befogod a száját stb. könnyen azt hiheti, hogy benne vagy a vadulásban.

Illetve gazdiként a te feladatod, hogy tudd, mikor kezd bepörögni és már akkor leállítani.


Babakutyáról van szó, akinek a figyelme negatív másodpercekre terjed ki és azt tanulja meg a legkönnyebben, ami neki is buli. Impulzuskontroll területén stabil, de nagyon lassú fejlődésre számíts.

2017. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A jack russel nem agresszív!!! Fajtán belűl rengeteg kutyaszemélyiség van, lehet agresszív labrador és tündéri újfunlandi is! Szerinted ez volt valaha agresszív?!

Egyszer neki ment egy pincsi, erre hagyta hogy tépje a pofáját! Hat hetes tacsival úgy eljátszott, hogy az úzta neki a farkát, tépte játékből a fülét ráugrott a hátára. Kutyasuli 20-40e, ha oviba is mentetek egy tizessel olcsóbb,ovi is kb ugyanennyi.

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 vantel ***** válasza:
52%

Első lecke:

Ne simogasd meg ha találkozol vele, ne szólj hozzá ne simogasd!

Ha békén hagyott téged kb 5 percig, utána magadhoz hívhatod.

2017. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!