Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sárgarépát, zöldségféléket...

Tom0919 kérdése:

Sárgarépát, zöldségféléket meg kell főzni, vagy nyersen is etethető a kutyával?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 7. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Etethető nyersen, de ha azt akarod, hogy valami hasznosuljon is, akkor alaposan fel kell aprítani: reszelni, turmixolni vagy aprítógéppel felaprítani. Továbbá nem minden fajta zöldség jó, vannak olyanok, amelyek puffasztanak (pl. karalábé, káposzta, általában a "k-betűsök").

Ha egészben adod, a nagyobb darabok, amiket leharap (mivel a húsevő kutya nem őrli meg úgy az ételt, mint a mindenevő ember), csak átmennek rajta legtöbbször, vagyis semmi hasznuk nincs, üres "töltelékek".

2017. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

A kutya eleve húsevő.

Nem répa és zöldség.


Persze a tápokba tesznek hasonló adalékot.

2017. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy ugye húst eszik farhátat, nyakat, májat, szívet, szárnyat. És ez mellé reszelek le neki zöldségeket de nem sokat, mert ugye ragadozó. És a reszelt zöldséget elkeverem natúr joghurttal vagy tojássárgájával. Így megeszi.
2017. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyersen, és reszelve/turmixolva.


És nyersezek a kutyáimmal, és a zöldség amúgy tök jó teltségérzetet ad nekik. Ha véletlenül elfogy a zöldség, és csak húst kapnak, látszik rajtuk, hogy nem laktak jól, hiába pótoltam hússal a mennyiséget (másnap nyilván kompenzálásképpen kevesebb a hús, és több a zöldség). A pitemnek ég is a gyomra, ha nem kap se zöldséget, se rizst, ilyenkor jobb híján száraz kenyeret szoktam neki adni, de valami kell, mert a hús önmagában kicsit bántja a gyomrát.

Plusz ugye mivel főleg finom, édes dolgokból áll a zöldségadagjuk (répa, sütőtök, alma, uborka), ez amolyan "desszert" is nekik a husira.

2017. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 - Ez nem igaz. A vadon élő farkas is eszik mindenféle gyümölcsöket, bogyókat, zöldségeket, gyökereket. Tény, hogy a fő tápláléka a hús, de ettől még eszik mást is.
2017. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# 5s vagyok.

Akkor rossul fogalmaztam, bocs.

Eleve világos, h. még a róka is fogyaszt még pl. füvet is pedig a tápláléka nagymértékben hús.


Én érthettem félre, hogy a zöldség féleség a központi étek.

Ily megközelítésből kukorica darát és a szemes takarmányt megeszi, csak arányosan a húsokkal keverve.

Tehát nem csak, répa és nem csak zöldség.

Így értettem.


A füvet pl. emésztési és szőrcsomók kihánytatása miatt eszi. Ami a kutyánál és a macskánál is tehenészetes.

Ilyenkor öklendeznek.

2017. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, elnéztem, a #2.es és 5# hozzászóló voltam.
2017. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!