Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől büdös a kiskutyám?

Evie Morgenstern kérdése:

Mitől büdös a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy kis Yorkit. 4 hónapos, kisfiú. Mivel kezdő kutyatartó vagyok, és eddig csak macskám volt, néha segítségre szorulok. Nem tudom mit kell csinálni vele, sokat fürdetem de már másnap büdös a kicsike és ez nem az az átlagos kutya szag... Tudnátok adni tippeket, hogy mit csináljak?

2017. ápr. 9. 11:05
1 2
 11/15 pptomi ***** válasza:

Mindenképpen állatorvossal kell megbeszélni. Ahogyan már többen is írták, rengeteg dolog miatt lehet büdös. Fülét, száját és bűzmirigyét magad is megvizsgálhatod szaglás útján.

Fülét tisztán és szárazon kell tartani, másként könnyen begyulladhat. Fürdetés során ne kerüljön víz a fülébe!

Szájszagra a fogápolás a megoldás, rengeteg féle rágó, fogtisztító eszközt lehet kapni. Az is előfordulhat, hogy fogváltás idején erős szájszagot érezni, ami elmúlik a fogváltás végeztével. Amikor fogat vált, akkor mindenképp kell egy állatorvosi vizsgálat, nehogy foghúzás legyen belőle.

Bűzmirigyre kozmetikus, vagy állatorvos a megoldás. Ha a bűzmirigy telített, annak az egyik ismertető jele, hogy a kutyus a fenekével a szőnyegen szánkázik, vagyis próbálja vakarni magának.

Arra a kérdésre, hogy mennyi időnként szabad fürdetni, kielégítő választ senkitől sem fogsz kapni, még az állatorvosok is eltérő véleményen vannak. Lehet kapni olyan samponokat, amikkel elvileg, itt az elvilegen a hangsúly, akár naponta is lehet fürdetni. Az érzékeny bőrű kutyák bőrszíne általában rózsaszín, náluk használni kell kondícionáló szert, vagy kombinált sampont.

Mint mondod, nem az átlagos kutyaszagot érzed, ezért a felsoroltakon kívül lehet még bőrgomba, vagy az étrendje miatt valamilyen összetevő kiválasztódásának az eredményét érzed.

Hogy ne a kutyus járjon rosszul, javaslok állatorvost felkeresni.

2017. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Lehetőleg max. havi egyszer fürdesd, de legjobb lenne ennél ritkábban (minél ritkábban). A sok samponos fürdetés tönkreteszi a bőrét.

Azt nem tudom, hogy mitől büdös, több dolog okozhatja.

Pl. nem megfelelő táplálás, bőrbetegség, fogínygyulladás, fülgyulladás, bűzmirigy gyulladás stb.

Állatorvos segít kideríteni, és kezelni.

2017. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Yorki nem lehet büdös főleg nem egy kölyök.


1. csipáját kiszeditek rendesen? -ettől durván büdösnek érezhető a kutya

2. fülgyulladás is büdös szaggal jár-bele nézel a fülébe ha zsíros és büdi feltehetően fülgyulladás. Mielőbb doki.

3. Nem tudom mióta van nálatok,de pl egy szaporítóttól vett kölyök nagyon büdös,pisi szagú leginkább rossz körülmények között tartott kutyákra jellemző ez hiába fürdeted bele telik időbe míg ez a szag lemegy a kutyáról.


Mióta érzed büdösnek a kutyát?

Nincs seb a kutyán?

Fogai közé nincs bele ragadva semmi sem?


Mit eszik?


Amúgy 1,5-2 havonta fürdesd ettől sűrűbben csak ha indokolt pl belehempergett egy döglött egérbe,szarba vagy túl saras lett.


Természetes zsírok,olajokat amik a bőrén,szőrén van lemosod. Már most haza vágtad szerencsétlennek a bőrét szerintem,az sem kizárt ez a baj.


Nem baj ha kezdő vagy,de mielőtt bármit csinálsz szakembertől érdeklődj, kutyakozmetikus,állatorvos egy telefon hívásba senki nem halt még bele. De internet is tele van cikkekkel.


Kérlek válaszolj a kérdéseinkre,hogy több infót megtudjunk.

Csak akkor tudunk segíteni.



Üdv egy kutyakozmetikus

2017. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd sokat!!! Ha sáros akkor is csak tiszta vízzel oblitsd a mancsat. Tonkreteszed a boret. Egy kutya sosem lesz sampon illatú hosszú ideig. Mutasd meg egy dokinak hogy tényleg budos-e. Lehet csak neked nem tetszik az illata.
2017. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ne fürdetsd gyakran,heti egynél többször,kivéve ha tényleg koszos. Talán a bűzmirigye telt meg, az orvos tud segíteni,azzal hogy kinyomja... Remélem meggyógyul a kiskutyid <3
2017. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!