Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyát szeretnénk, ami...

Olyan kutyát szeretnénk, ami közepes méretű, nem ás egész nap, nem vadászkutya, nem harcikutya, rövid szőrű, gyerekbarát és udvaron lehet tartani. Létezik ilyen? Milyen fajta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 10:23
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja és ha lehet okos és könnyen kezelhető legyen! :))
2010. máj. 13. 10:34
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Menj be egy menhelyre, sintértelepre és mondd el az igényeid. Hidd el mutatnak neked való kutyát.
2010. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
csak azt tudom tanácsolni, amit az előttem szóló...egy adott fajtáról csak általános infókat kaphatsz, de egy adott kutyáról megmondják, hogy felássa-e a kertet vagy sem ill, hogy elviseli-e a gyerekeket. Viszont ne gyerekkel menj a menhelyre, hanem egyedül, a kölykök hazavinnék az összes állatot, ami megtetszik nekik.
2010. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Kiskutyát szeretnénk. Még sosem volt kutyám. Minden nevelés kérdése?Beagle-ben gondolkoztunk, de eddig mindenki lebeszélt róla, mert vadászkutya, felássa a kertet, mindig elszökik, stb... Esetleg jack russel terrier??
2010. máj. 13. 10:44
 5/33 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem is tetted magasra a mércét, áááááá!! :))

Nézzük végig: 1. fajtacsoport: Juhászok: nem igazán tudok bennük rövidszőrűt. Lehet, hogy tévedek, meg fogom nézni.

2. csoport: őrző-védők kilőve. 3. csoport: terrierek, mint vadászok szintén nem jöhet szóba. 4-esben tacskók nem közepesek meg hát vadászok is.

5-ösben nincs rövidszőrű, illetve a basenji, de isten óvjon tőle egy kezdő kutyást. 6-7-8-as és 10-es csoport mind vadászok. 9-esben kicsik vannak és szőrösek.

Ezek szerint marad Neked egy rövid szőrű pásztorkutya.

Na ez alapján mondjon valaki valamit, mert nekem nincs ötletem.

2010. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Akiteki ***** válasza:
100%

A kutya nem azért ássa fel a kertet, mert vadászkutya.

A huskyjaim hatalmas tankcsapdákat építenek.

2010. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
kölyökkutyák is vannak halomszámra a menhelyeken, főleg május végétől, de ha még nem volt kutyád én inkább egy fiatal felnőtt kutyust ajánlanék...a menhelyeken nem mellesleg nagyon sok fajtakutya is van, vagy alig-keverékek...az ivartalanítást viszont mindenképpen végeztessétek el, a kutyus is nyugodtabb lesz, szófogadóbb és nem kell aggódnotok a szökés miatt sem....
2010. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Sajnos a párom mércéje ilyen magas. Az a lényeg, hogy ne ássa fel a kertet! Nekem mindegy csak kutya legyen:)) Nekem nagyon tetszik a csau-csau meg a skót juhász is...
2010. máj. 13. 10:54
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
És mennyit szántok rá? Mert egy fajtatiszta kutyus 80-100ezer Ft-tól kezdődik.
2010. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Akiteki ***** válasza:
100%

A csau nem igazán gyerekbarát. Én is azért vetettem el annak idején.

Az a nagy gond, hogy kevés rövid szőrűt tudsz a kertben tartani télen.

Mennyire fontos a méret?

Magyar agár nem ás, rövid szőrű, kinn tartható és gyárilag gyerekimádó.

2010. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!