Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma alig evett a kiskutyám és...

Ma alig evett a kiskutyám és fosott is, irány az állatorvos?

Figyelt kérdés

Harom napja hoztuk el 8 hetesen, tenyesztotol. Ma alig evett valamit, eloszor azt hittem, hogy a zoldseg miatt a barf menuben de most csak hust kapott, de par falaton kivul semmit nem evett. Vizet iszik rendesen. Eddig csak egy adag jott ki belole. A kedve nem rossz, nyugis kutya. Harminc percog jatszunk vele utana o alszik egy orat. Ilyen miota itt van.

Egyéb észrevételek (nekem furak, de lehet csak azert, mert nem volt meg kutyam):

-sokat nyammog, nyel

-mindent megnyal

-razza a fejet (fel orankent kb)



2017. ápr. 10. 17:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Megkapta a második oltását is?


Sok nyammogás, nyalogatás a hányás jele is lehet, plusz hasmenés, parvó esélyes is lehet a kutya.

2017. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Eddig mit evett? Mert ha eddig tápot evett és most hirtelen barfot kap azis okozhatja az étvágytalanságot és a hasmenést. Nem elég, hogy a megszokottból kiszakítoták, de még az étel sem ugyan az. Ezt is fokozatosan kell átszoktatni. Meg a nyersen nem ugyan úgy, ugyan annyi ideig emészti mint a tápot, így ez is okozhatta a problémát. Gondolom a rizst, krumplit, tésztát megfőzve adnád neki a nyers mellé. Na ez ugyan úgy nemjó, mert más az emésztési idő. A burgonya meg a tészta amúgy sem jó kutyáknak, meg semmi szükség rá ahogy a kenyérre sem.

Facebookon van két nagy barfos csoport oda lépj be ha komolyan gondolod a barfozást de szerintem amég nem vagy mindennel tisztában addig folytasd az etetést azzal a táppal amit az előző gazdája adott neki.

2017. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Normálisan BARF-oztatok vagy "csak úgy"? Milyen hús volt, milyen arányban (csontos - színhús) milyen kiegészítőkkel?
2017. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nem kapta meg a masodik oltasat, csak 16-an fogja. Dietas menu sem kell. Ezekat a szenhidratok az orvos ajanlotta a csont helyett, mert nagy a foszfor es kalcium tartalmuk. Azert nem tappal etetem, mert a tenyesztonel is barfozott. De majd felteszek reggel meg egy kerdest, hogyan valtsunk, plusz megkerdem a tenyesztot. Rendesen barfoztunk, szigoruan vettem. 3 etkezes 80 deka elosztva (nyolc kgs a kuyti). 40% csontos 30% szin 30% zoldseg gyumolcs. Ha volt maj akkor a zoldi/gyumi helyett de csak napi egy deka majat kap.

Koszonom, hogy me v mindig irtok, jol esik nekem es a kutyanak is!

2017. ápr. 10. 22:41
 25/27 A kérdező kommentje:
Kiegeszitot nem kapott.
2017. ápr. 10. 22:42
 26/27 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az orvosra. (Fel nem foghatom, hogy ilyet hogy javasolhat?!) A tészta, krumpli nem való kutyának, rizs is péppé főzve akkor, ha diétáznia kell.

A BARF eleve nyers etetést jelent, ebbe nem illik a főtt rizs sem, tészta-krumpli meg sehova. Ha így etetsz+nyers hús, elég esélyes, hogy hiánybetegsége lesz a kölyöknek, akár komolyabb csontfejlődési problémái is lehetnek. Ha valami miatt csontot nem kaphat, akkor csontporral kell pótolni, BARF-os boltokban tudsz beszerezni.

Amúgy a csont nem okoz hasmenést, ha túl sokat kap, akkor szorulást okoz.

Ha Barfozni akarsz, érdemes keresni egy olyan állatorvost, aki ért ehhez (is).

2017. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Lehet ebből inkább táp lesz.
2017. ápr. 11. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!