Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy jó szociali...

Honnan tudom, hogy jó szocializációs foglalkozáson vagyok a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Kiskorában se játszott más kutyákkal pedig jártunk oviba inkább velem foglalkozott vagy szaglászott.

Eddig nem volt gond, de kb. 2 hete megváltozott.

Odarongyol minden kutyához a futtatóba, ha pedig játszani hívják akkor üldözőbe veszi őket és morog, meg ugat rájuk, vagy a mellkasával arrébb löki őket. Szerencsére eddig nem volt verekedés, de szeretném megelőzni a bajt.

Rászólok de ha messze van hiába, olyankor oda megyek hozzá és engedelmes feladatokat adok neki, hogy kizökkentsem és a lábam mellett kell maradnia viszont ha elengedem akkor ugyanazt csinálja.

Pórázon nem agresszív ha ugat rá a többi kutya vagy támadják (mindennapos eset a sétánknál) inkább érdeklődve nézi őket.

Remélem leírtam mindent.



2017. ápr. 12. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Önmagában az, hogy a kutyád durván játszik, nem szocializációs foglalkozást igényel, hanem olyan haver kutyát, akinek bejön ez a stílus. A mellkassal lökdösődés kimondottan jóindulatú megmozdulás, nulla támadási szándékkal. Csak arra kell figyelni, hogy ha a másik kutyának ez sok, akkor a tiéd értse meg, és hagyja békén, de ennyi, ez csak finomhangolás. Ha nagyon túlzásba viszi, akkor vagy a többi kutya osztja ki, vagy te - ezt majd eldöntöd, bár nyilván biztonságosabb, ha tőled kap, mert abból tutira nem lesz verekedés.

Persze látatlanban ez csak tipp, ettől még éppen lehet tényleg necces, amit csinál, de a leírtak alapján én még nem húznám meg a vészcsengőt.


Amúgy épp pár órája jött hozzám egy pit megőrzésre, az enyém azonnal hörögve a torkának ugrott - hívta játszani. Ez a pitbull stílus, átgázolnak a másikon és hörögnek és fogdossák egymást, mint az őrültek. Más fajták is tudnak ehhez alkalmazkodni amúgy, volt pár labrador meg agár haverunk, akikkel remekül lehetett így játszani, a corsók meg még durvábban tudják ezt nyomni, attól néha én is megijedek. De nincs ezzel semmi baj; ha egyszer nekik ez a stílusuk, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Amíg a másik kutyának is oké, addig rendben van, ha meg nincs, azt vegye észre, és szálljon le róla.


Amúgy a kérdésed maga mit akar jelenteni? Jártok most valahova szocializációs foglalkozásra? Ha igen, mi vele a probléma, vagy mit nem tudsz?

2017. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Májustól megyünk majd foglalkozásra, addig szájkosárhoz kell szoktatnom mert ha más rászól akkor visszafordul az illetőre. Az oktató szerint sem agresszív csak falsul kommunikál, viszont nem tudom leállítani és ezt kellene megtanulnom. De kicsit tartok a foglalkozástól mert mi van akkor ha a lábam közé bújik mert rászóltak, gondolom azért, hogy megvédjem nekem meg ugye el kell küldenem, ez nem zavarhat be a kapcsolatunkba?

Illetve a palackos megoldást sem tudom, hogy többet árt-e vagy használ. Ezért lettem volna kíváncsi a tapasztalatokra, mit mikor csináltak és miért.


Egy kutya van aki vevő erre a játékra, a többi meg fél tőle és nem akarok az a gazdi lenne akinek a kutyája terrorba tartja a többit.

2017. ápr. 12. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Hát én mondjuk eleve nem támogatom, hogy a kiképző akarja helyretenni a kutyát, ha az gyárilag nem akar mástól fegyelmezést elfogadni (kivéve, ha pl. egy golden vagy hasonló fajta a delikvens, az ne harapdáljon embert semmilyen okból kifolyólag). Nálunk is előfordul olyan kutya, aki visszafordul, azt akkor nem piszkáljuk, vagy csak finoman. Néha még meg is dicsérjük, hogy nem hagyja, hogy minden jöttment egrecíroztassa :) A gazdának mondjuk úgy nehezebb a dolga, mert nem tudjuk rendesen megmutatni, hogy mit kéne csinálni, de a kutyával szemben korrektebb eljárás, és amúgy sem a sulin kell működnie a kutyának, hanem ott csak a gazdának kell megtanulnia és begyakorolnia, hogy hogy tudja leállítani.

Ha szájkosárhoz kell szoktatnod emiatt, meg elküldeni magadtól, amikor jogosan keres nálad megoldást, akkor én minimum nagyon sasolnék, nehogy megtörjék a kutyát, vagy az legyen a vége, hogy bemész kis pofátlansággal, és kijössz úgy, hogy emberre is agresszív, meg benned se bízik. Egy ilyen szintű problémát simán hosszú pórázzal is el lehet kezdeni helyretenni, semmi szükség p*csméregetésre a kiképző meg a kutya között. Persze lehet, hogy nem akarnak így telibe nekiesni, csak biztos ami tuti alapon kérik, hogy ha pl. verekedést generál a kutya, akkor szét tudják őket szedni sérülés nélkül, de azért figyelj oda. Ilyen kis pofátlanságért erős túlbiztosításnak tűnik a dolog (hacsak nincs valami egyéb súlyosbító körülmény, pl. hogy egy 40 kilós pitbullról beszélünk, vagy ilyesmi :)).

A flakon/kanna amúgy tök jó. Nagyon gyorsan rövidre lehet zárni vele problémákat, egyedül az lehet gond, ha a futiban van félős kutya, akkor annyira nem illik vele dobálózni, de attól még érdemes használni, amikor lehet.

2017. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vantel ***** válasza:

Ahogy leírtad jó úton haladsz. Jó lesz ha hozzáértő segít megtanítani neked mikor ,hogyan cselekedj. Nekem sajnos nincs segítőm. Magam gyakorlok a kutyán. Hiába olvasok, látom hogy kell csinálni, nem tudtam eredményt elérni. Ám amikor felfogtam saját elmémmel egy egy mozzanatot, egyszeriben működni kezdtek a dolgok. Itt nem írom le miket fogtam fel mert ezt át kel élni. Példának:mikor, hogyan mozduljak ha meg akarom állítani vagy hejtelenítek valamilyen cselekedetét. Lábam melett jöjön(nem kellett jutalom falat)

Két kutyám van, mindkettő megértette ezt a kérésem és szépen egymás llmellett jönnek a lábam mellett.

Úgy érzem még 10% át sem tudom kiaknázni a lehetőségeknek.

Ez kb 2 év volt 0 ról indulva.Fokozatosan kezdtem ráérezni a dolgokra.

Ha van lehetőséged élj a segítségel.

2017. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Akumi, köszönöm szépen a válaszodat tökéletesen megfogalmaztad a kétségeimet, ezen felbátorodva fel is hívtam az oktatót.

Kiderült, hogy azért akarnak szájkosarat mert a terápiás kutyának nincs foga tehát ha mégis verekedés lenne akkor ne legyen gond.

Amúgy német juhászkutyám van.


Utolsó válaszolónak is köszönöm a hozzászólását.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy ki az aki nem szól hozzá de lepontozza a válaszokat.

2017. ápr. 13. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!