Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patt helyzetben vagyok. Tudok...

Patt helyzetben vagyok. Tudok tükör kutyasulis szocializációs trénert ajánlani? Budapest környéke.

Figyelt kérdés
9 éves kutusommal kutyasuliba szeretnénk járni, de előtte szocializációs órákat kellene vennünk, mert abszolutnem tud kommunikálni kutyatársaival a kutyus.Viszont akit ajánlottak most egy jó ideig nem munkaképes, így tanácstalan maradtam. Kihez menjünk?vagy honnan tudatnám meg hogy milyen lehetőségek vannak? Kérlek segítsetek!
2015. máj. 18. 20:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

http:// www.cerberoskutyaiskola.hu

Nekik nagyon jó rehab-szoci foglalkozásaik vannak és nem olyan drága,mint a tükrösök.

Azokhoz akkor sem mennék,ha ők fizetnének.

2015. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
most került hozzátok a kutya?
2015. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Alap fokon szocializálnak is, nekünk elég félős volt a kutyánk, behúzódott a a lábunkhoz, és nem mozdult ki. Ma már ő kezdi a játékot. 4 éves, menhelyes kijárta az alap tükröt, most csinálja a közepet :)

Nem tudom neked mennyire gázos a helyzet a kutyussal, de lehet elég lenne az alapfok is ahol kutyák közt van póráz nélkül, és megtanulja hogyan viszonyuljon hozzájuk. Bunyó nem lesz, nem engedik.

2015. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Centin az oszlopokra ki van rakva papirok ott szoktam látni egy fecnin XVI kerulet
2015. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha tükörsulis oktató kell Budapesten, akkor vélhetően a budapesti tüköriskolákban fogsz ilyet találni, válogass :) Kutyás szocihoz egyébként is majdhogynem kötelező egy kutyaiskola, több kutyával, anélkül elég nehéz megoldani.
2015. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem, a mi kutyusunk, egy nagyon jól kezelető kutya, decsak kerten belül. Már megcsináltam az alapot ésközepet is egy másik kutyával, tudom miről van szó. Most zerettem voln a asajátommal is beiratkozni, d emondta az iskolavezető, h elősör szocializációsóra kell (ismeri a kutyát), de akit ajánlott, elég sok ideig nem lesz. A Cerberosokról csak ithallottam. Kik ők? messze llnak a tükrösöktől?
2015. máj. 18. 21:42
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Ne vidd tükrös suliba. Csomó olyan dolgot tanítanak, ami esélyes, hogy tönkreteheti a kutyáddal való, bizalmi alapú kapcsolatodat, és nem tudnak egyéni megoldásokban gondolkodni. Úgy nagy általánosságban, persze ki lehet fogni pár tényleg jó oktatót.


De van egy csomó kutyaiskola Budapesten, amiben nem követelmény, hogy a kutyák vígan játszanak egymással az "oktatás" közben, bár nem tudom, miért akarod vinni suliba?. Mert ha az engedelmes feladatozásért, akkor ott az Akela kutyaiskola, meg "hagyományos" iskolák.

2015. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Keresd meg a hozzád legközelebb eső tükörsulit és kérj egy tanfolyam előtti megnézést a kutyára. Minden sulin dolgozik terápiás oktató, automatikusan hozzá fognak irányítani.
2015. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy fiatal pofátlan kutyám van (ill. volt), ő szerette a kutyákat de nem "értette" őket, a jelzéseket....

Én megoldottam azzal, hogy felkerestem a környék futtatóit és napi rendszerességgel jártam vele kutyatársaságba. Mindig figyeltem és közbeléptem, ha kellett.


Persze ehhez tudni kell, mit vársz a kutyádtól (én pl. a konfliktuskerülő, higgadt magatartást) és aszerint dolgoztam vele.


Suliban egyszer voltam vele Alfában szocializáción, elég vicc kategória volt...

2015. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak pontosan ugyanez volt a problémája, nem értette a többi kutya kommunikációját. A tükrös szocializációs tréner azt mondta, hogy vigyem minél többet kutyák közé, mert pusztán a foglalkozások nem elegek (és vlószínűleg kéthetente egy óra csak pár százalékot jelenthet a sikerben).
2015. máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!