Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman tapasztalatok?

Doberman tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalaitok vannak róla?Mennyire barátságos az idegenekkel/gyerekekkel?Akinek dobija van tudna írni róla?Olvastam róla de szeretnék biztos lenni
2017. ápr. 12. 21:12
 1/5 anonim válasza:

Nekünk is ilyen kutyánk van.

Sok kaját eszik de aranyos nagyon cuki .

Az hogy őrzi e a házat az már kèrdèses legfeljebb a termetètől fèlhetnek mivel ő inkább a bódèjában alszik...

Amúgy aranyos gyerekekkel is de szeleburdi olyan mintha nem tudná mit kezdeni a nagyságával ha ránk ugrik hogy megsimogasuk simán ellök ...

Házörzès cèljából nem ajánlom.

De lehet hogy csak a mi kutyánk kivètel azèrt várd meg amíg tőbben is írnak!!!

2017. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Eszméletlen sokat esznek, de ha nem eteted csont sovány marad.
2017. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól nevelt, kiegyensúlyozott dobi felnőttként idegenekkel közömbös, gyerekekkel is. A gazdit és családját, a család gyerekeit is nagyon szereti, védelmezi. Nagyon ragaszkodó, gazdifüggő. Ezért is és aljszőrzet nélküli vékony bundája és érzékeny ízületei miatt is lakásban kell tartani, ideális esetben kertes házban, szabad ki-be járással.

Elég pörgős, mozgásigényes és ugatós. Kiskorában fontos szocializálni, hozzászoktatni más kutyákhoz, állatokhoz, emberekhez, különféle zajokhoz, helyzetekhez, közlekedéshez, hogy felnőve kiegyensúlyozott és jól kezelhető legyen.

Kutyasulizni érdemes vele, őrző-védőzni is.

Kutyákkal domináns lehet, erre oda kell figyelni nevelése során, hogy ennek ne engedjünk teret.

Határozott, következetes, de szeretetteljes nevelést igényel.

Nekem a kedvenc fajtám, több is volt már életem során.

2017. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy nem esznek többet, mint bármely más ekkora kutya. Persze minőségi kajával kell etetni, különösen fontos ez, míg fejlődésben van.
2017. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindet be fogom tartani! :)
2017. ápr. 12. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!