Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől ilyen büdös a kutya szája?

Mitől ilyen büdös a kutya szája?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 16:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Voltunk vele dokinál, csak a hátsó fogain van vmennyi fogkő.

Nem nagy kajás kutya, nem az, hogy finnyás, csak ritkán és keveset eszik.

Játszani nem szeret.

A bőr rágók, csontokkal az a baj, hogy amikor adtam neki régebben, akkor volt, hogy véres lett, gondolom a foga vérzett be, mivel a bőrcsont nem lehetett. Azóta nem merek neki adni.

Tápot váltogatni szoktam, nem eszi folyton ugyanazt. Most dog chow van neki, de elég nagyok a szemek és nemigen fogy.

Kapott már Brit Care-t, Happy Dogot, Pro Plant.

2017. ápr. 14. 19:18
 12/15 A kérdező kommentje:
Tápot keverni azért nem szeretném, mert nem mindig eszik, mindegy mit adok, csak van, hogy ilyen 1-2 napig nem eszik, mert nem éhes vagy nem tudom, koplal. És ha bekeverem megromolhat, így inkáb magában adom.
2017. ápr. 14. 19:21
 13/15 anonim ***** válasza:

Mivel azt írod, nem fogkő, akkor a nem megfelelő táplálás és rágás hiánya.

Konzerv, házi koszt nem való kutyának!

2017. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

KUTYAkonzerv, ergo nekik készült, házi koszt alatt a főtt/sült húst(máj, csirkenyak, darált hús) értem rizzsel vagy főtt tésztával illetve reszelt zöldséggel. Sztem ez nem rossz neki, inkább az, hogy a tápot nemnagyon eszi.

A hátrább lévő fogain van vmennyi fogkő, de nem vészes.

2017. ápr. 14. 22:28
 15/15 anonim ***** válasza:

"KUTYAkonzerv, ergo nekik készült, házi koszt alatt a főtt/sült húst(máj, csirkenyak, darált hús) értem rizzsel vagy főtt tésztával illetve reszelt zöldséggel. Sztem ez nem rossz neki, inkább az, hogy a tápot nemnagyon eszi. "


Értem én, hogy kutyakonzerv, de ettől még hidd el, hogy nem való neki. Olvasd el az összetételét. Fő összetevője a víz, majd gabona, és különféle állati melléktermékek (ami tollat, csőrt és egyéb vágóhídi hulladékot jelent), hamu. Húst általában 4%-ban tartalmaz.

A házi koszttal megint csak az a probléma, hogy puha. Tésztát nem kell adni, rizst is csak akkor (de akkor péppé főzve), ha diétára szorul a kutya. A húsfélék és reszelt zöldség jók, de nyersen.

A leírásod alapján, szinte nem is rág a kutya, amire pedig nagyon nagy szüksége lenne a fogai és ínye épsége miatt. Hogy egyszer vérzett az ínye emiatt, az nem kell, hogy megijesszen. Adj neki rágnivalókat nyugodtan.

A tápot azért nem eszi meg, mert nincs rákényszerülve, hiszen úgyis kap mást. Hacsak nem extra kistestű kutya, amúgy is elég lenne napi egyszer ennie.

Vagy egy prémium száraztápot adj neki, és mást ne vizen kívül (meg fogja enni, ha nem kap mást, egészséges kutya nem hal éhen önszántából), vagy olvass utána a BARF etetésnek. Ha eszerint etetsz, és más baja nincs a kutyának, nem lesz büdös a szája sem. A rágás megtisztítja a fogait, segít benne, hogy elmúljon az ínygyulladása vagy ki se alakuljon.

2017. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!