Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudd valaki jó kennelt ahol...

Tudd valaki jó kennelt ahol yorkit vehetnék?

Figyelt kérdés
Annyira sok kennel van oké hogy megnézek többet is de mindegyiket.. Tapasztalatok vélemények kennelekről? Mert félek attól hogy hiába veszem meg 100ért beteg lesz és oké,hogy add szerződést de én nem akarok egy kutyát se vissza adni amit megvettem az velem marad!!Tk-val is lehet beteg?
2010. máj. 13. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen van esély,hogy törzskönyvel beteg lesz,de sokkal (!)

kevesebb,mint egy szaporitotól vett kutyától,főleg ha jó helyről hozzod és becsületes tenyésztötől.

Most nem tudok neked kennelt ajánlani,mert hülyeséget meg nem szeretnék csak gondoltam írok.

Ja és örülük,hogy ha már ezt a fajtát választottad akkor

megis fizeted az árát.

Utána nézzek a kenneleknek. :)

2010. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj egy kiállításra ott kérdezősködj, vagy kérdezd meg a Meoet, ők biztos tudnak ajánlani megbízható kennelt.
2010. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. máj. 13. 21:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarorszag legjobb kennele: of New Deal, vezetoje Radvanszky Katalin.

Egesz Europaban hires, es az Europa legjobbjai kozott szerepel a neve. Biztos borsos aron adja a kolykoket, de benne biztosan nem fogsz csalodni.

Egyebkent meg ezt csinald:

Google segitsegevel keress yorki kenneleket. Nezd meg a honlapjukat es jegyezd fel a neked legjobban tetszoket, akar tobbet is.

Vedd fel veluk a kapcsolatot, a legjobb, ha e-mailt irsz, mert abban ossze tudod szedni a kerdeseidet es a valasz mindig megmarad az e-mail fiokodban.

Tedd fel a legfontosabb kerdeseket:

- Mennyiert szokta adni a kutyakat?

- Hany ev egeszsegugyi garanciat ad rajuk?(Ez azt jelenti, ha valami genetikai okbol adodo betegsegre derul feny kesobb, akkor kompenzaljon teged valahogy, pl valaszthatsz masikat, fizeti az orvosi koltsegeket, stb.)

- Ha kiderul, hogy a kutya tul nagy feladat neked, akkor visszavasarolja-e? (Az en tenyesztom 14napon belul teljes aron vette volna vissza, az ido mulasaval pedig egyre kevesebb %-ert, de a lenyeg, hogy fontosabb neki a kutya, mint a nyereseg.)

- Torzskonyvet ad-e? (Ha azt mondja, hogy igen, de majd postazza, az ilyen embert messzirol keruld el! Ha azt mondja, hogy ad, ha te is akarod, de 20ezerrel tobbet ker igy erte, azt is felejtsd el, nem megbizhato ember, mert egy jo tenyeszto sosem teszi opciova a torzskonyvet, hanem termeszetes, hogy jar.)

- Megvetelkor kapsz-e orvosi igazolast arrol, hogy egeszseges a kolyok? (Megvetelkor ugyanis kapnod kell egy olyan papirt az orvostol, ami egy hetnel nem lehet regebbi es igazolja, hogy a kutyanak semmi baja sincs.)

- Atveteli szerzodest, chipet es regisztraciot kapsz-e? (Szerzodes nelkul soha ne vegyel kutyat, mert ez jogokat ad neked! Chippel pedig mar minden modern tenyeszto ellatja a kolykoket, ez a jovo, nem a tetko.)

Ezek a legfontosabb kriteriumok, amikre, ha odafigyelsz, jogokat adnak neked es egy olyan ember, aki ezeket a jogokat es ezeket a korulmenyeket biztositja neked es a kutyadnak, az felelossegteljes ember es biztos nem fogsz benne csalodni. Egy ilyen ember ugyanis komolyan gondolja, amit csinal es azon faradozik, hogy javitsa a fajtat es elegedett embereket tudjon a vevoi kozott.

Ha fontos az, hogy olyan kutyat kapj, mint amilyennek egy tokeletes yorkit elkepzelsz kulsore is es nem csak belsore, akkor attanulmanyozhatod, hogy a kolyok szulei milyen minositeseket kaptak versenyeken. Minel jobbakat, annal valoszinubb, hogy a kolyok is a fajtahoz hu tulajdonsagokkal fog rendelkezni, tehat nem lesz hosszabb az orra, nem lesz tul kozel vagy tul tavolallo a szeme egymastol es meg boven lehetne sorolni.

A szuloket mindig nezd meg kulsore is. Ha nem tetszenek, akkor inkabb allj tovabb onnan.

Sok sikert, nekem is yorkim van, a sajat tapasztalataimat irtam le. Szebbet es aranyosabbat el sem tudnek kepzelni, mint ez a fajta.

2010. máj. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nyugodt szívvel ajánlom neked az Angel of Bacardi kennelt. Igaz, hogy az of New Deal a magyar yorkshire tenyésztők non plus ultrája, de az Angel of Bacardi is teljesíti ezeket a feltételeket, amiket az előttem lévő leírt, és a kiskutyái 80-100 ezer körül mozognak. ha tényleg csak hobbira kell (de vannak azért többszörös győztes kutyusok is köztük), akkor szerintem megéri.
2010. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D meg is nézem öket:)
2010. máj. 14. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:
nálam a második kutyus tutira a strázsavári kennelből lesz, ha gondolod nézz rá a honlapjukra, korrekt áron kínálnak minőségi igényes, jó idegrendszerű kutyusokat, hobbi és kiállítási célra egyaránt, a tenyésztő segít kiválasztani a hozzád legjobban illő kutyust és a későbbiekben is bármikor számíthatsz rá! Barátnőmnek onnét van a manója és csak pozitív dolgokat tud mondani!
2010. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi ezt is megnézem mindenkép:)


Csak azért kérdeztem mert annyira tultenyésztet fajta nekem van egy és hiába tk-ás 5kg nem beteg de rá kellet jönöm hogy nem jo tenyészötöl vetem, Pedigrével ettete:S. Immádom nem érdekel mekkora lesz de legyen egéséges:) és szeretnék mellé egy társat és tapasztalatok kelletek:)

2010. máj. 14. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
.
2011. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!