Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutról írnátok valamit?...

Malamutról írnátok valamit? Olvastam már a jelleméről, de tapasztalatokra lennék kiváncsi. , mert ilyet szeretnék venni. Kinek van ilyen kutyusa? Ti melyik városban vettétek, esetleg hol vehetnék?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Hatalmas a mozgásigénye és még ha ki is elégíted akkor is hajlamos szökni ha hibát talál a rendszerben (kerítésen :) ) Nagyon gyerekbarát, kedves, de akaratos és makacs kutyák.

Nekem innen van:

[link]

Barátnőmnek innen és ez is jó kennel:

[link]

2011. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:

Kedves 14:13

Mikor született a kutyád és kik a szülei?

2011. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:

Hmmm.... a sánta kutya esete.

Tényleg, ez most mire volt jó? Nem írt hülyeségeket a válaszoló, azzal az egy kivétellel, hogy jól tudtam, az Unesdala kennelben a jövő hónapban fog megszületni az első alom. Tehát az kizárt, hogy innen legyen kutyája valakinek. Kedves Kérdező: nyugodtan írj nekik, kérdezz a fajtáról, a tenyésztő nagyon kedves, biztosan minden kérdésedre válaszolni fog.

2011. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Kedves kérdező !

Már nagyon rég volt, mikor ilyen kutyám volt. Ő volt a 305. törzskönyvezett malamut az országban.Kan volt. Vele tanultunk "kutyául". Nagyon jó kutya volt. Szerintem hamarabb tanult meg dolgokat, mint az akkor 5 éves német juhászunk, de nem mindig hajtotta végre elsőre a feladatokat. Látszott rajta, hogy pontosan tudja mit akarunk, csak nem azonnal hajtotta végre. Ez persze (most már tudom)a mi hibánk volt.

Lakásban tartottuk. Nem volt szökött meg sosem. rengeteget kirándultunk vele. Szerette az embereket, bár kicsit tartozkodó volt,a gyerekeket imádta. A spániel méretű kutyánál kisebb termetűeket, nem bántotta, akkor sem ha ken volt.

7-8 ónapos kora korűl le kellett győzni,(egyszer megharaptam a fülét is :-) De soha, semmi bajunk nem volt vele.

Egészséges volt, szinte csak oltáskor illetve egy-egy sebesüléskör kellett orvoshoz vinni. Sosem kezdeményezett verekedést.

Ő Budapesten született a Zuzmara kennelben, de ez a kennel már nagyon régóta nincs.

Ha ilyen kutyát szeretnél kérdezd nyugodtan a mostani tenyésztőket - a neten vannak néhányan, biztosan szívesen válaszolnak a kérdéseidre.

Jó kutyázás kívánok.

2011. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom:

- azonos nemű másik kutyával majdnem kinyírták egymást

- ahogy nyílt a kapu szökött

- imádta a gyerekeket

- sosem volt agresszív emberekkel

- háziállatokkal jól megvolt

- imád mozogni

- házőrzésre alkalmatlan

DE ez a kutya felnőttek befogadott volt és nem nagyon képeztük.

2011. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az én malám azonos nemű kutyával jól megvan az enyém, ez sztem egyénfüggő, mert van egy szuka malamutom, és mellette egy másik keverék szuka.

Enyém nagyon aranyos, okos, kedves, barátságos, de sajnos a kacsákat és a galambokat kinyirta!

Ez az egy gondom van vele. Szeret sokat mozogni! :D

2011. okt. 20. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!