Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy fájlalja a...

Létezik, hogy fájlalja a farkaskörmét?

Figyelt kérdés

A kutyám már pár napja nyalogatja folyamatosan a farkaskörmének a környékét. Régebben volt a farkaskörme tövében egy seb, de kötözgettük, kenegettük így szépen begyógyult. Szóval pár napja újra elkezdte ott nagyon nyalogatni. Ma vettem észre, hogy ha "puha, süppedősre" (pl ágy, vagy párna) akkor arra a lábára sántít, nem nagyon használja. Rendes, kemény talajon semmi baja, normális a mozgása, rendesen terheli mind a 4 lábát. Ma egy kicsit megvizsgáltam, megnyomkodtam a lábát, semmire nem reagált érzékenyen, ez egész lábát végig tapogattam, hogy lehet valami az izületével van, de nem zavarta, nem fájt neki. Viszont amikor a farkaskörmét nyomogattam, akkor húzgálta volna el a lábát, így békén is hagytam, mikor elengedtem nyüszített is, az nem volt tiszta, hogy mi okozott neki fájdalmat, mert akkor már nem piszkáltam. Az ágyamon nagyon feltűnően sántít vele, de mondom rendes talajon nem.

Remélem semmi komoly, mert szegénynek van annyi baja, nem hiányzik még valami az izületeivel is :/ .


2017. ápr. 16. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Állatorvos?
2017. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Valószínű hogy fáj neki,vidd ell az állatorvoshoz
2017. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezzel aztán sokat segítettél. Szerinted az orvos nem nézne hülyének ha beállítanék hozzá azzal a panasszal, hogy:

"Nem tudom pontosan milye fáj, milyen mozdulatoknál fáj, lehet, hogy a körme, de nem biztos, érintésre csak ritkán érzékeny, de idegeneknek alap mindig elhúzgálja a lábát, ha hozzáérnek!"

Szerintem kiröhögne, de nem is ez a lényeg, vagy a visszatartó dolog, hanem, hogy felesleges stressznek nem szeretném kitenni a kutyám. Természetesen ha szükséges akkor elmegyünk, de ha csak egy kis körömvágásra lenne szüksége, hadd ne szaladgáljunk már dokihoz.

Kötekedők kíméljenek légyszíves, elég ideges vagyok már az undok emberek nélkül is!

Köszi!

2017. ápr. 16. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert szerinted a fájdalom nem stresses? Amúgy nem, nem nézne hülyének. Én úgy mentem orvoshoz hogy a kutya kevesebbet evett, mást nem tudtam mondani.
2017. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nagy a karma? Vágd le, ha magad csinálod. Nem is szakadt be?

Az is lehet hogy séta közben szúrta meg valami a lábát, elkezdte nyalogatni, ettől begyulladhatott neki és fáj, mert fertőzést kapott.

Ha csak a környékét nyalogatja, az simán lehet allergia (akár ételre) is.

Ha megmondod az állatorvosnak hogy fájlalja a lábát, feltesz néhány kérdést, majd átmozgat és áttapogat minden izmot, izületet és csontot, nem fog hülyének nézni.

Az eddigi hozzászólók segítő szándékkal írták az állatorvost, nem kötekedésből.

2017. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mienk mimdig nyalogatja. Vagy begyulladt vagy beragadt vmi kosz, azt piszkálja ki.
2017. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!