Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik egy kutyakiállí...

Hogyan működik egy kutyakiállítás?

Figyelt kérdés

Mit kell vinni a kutya kiállításra? (ketrec pl, milyen papírokat kell vinni)

Előtte el kell vinni kozmetikushoz?

Mennyibe kerül összesen? Drága hobbi? A nevezési díj átlagosan mennyibe kerül?

Hogyan öltözzek fel ilyen eseményre?

Kutyát hogyan készítsem fel? /Rövidszőrű Magyar vizsla/

Felvezetést hogyan tanítsam és a beállítást?

Ha elérek egy helyezést pl Best in show, pénzt kapok érte?

Ha még valamit tudtok mondani akkor megköszönném:) Még nincs törzskönyves kutyám, de hamarosan szeretnék, és még nagyon új vagyok ebben.



2017. ápr. 17. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Mivel a tenyésztő űzi ezt a sportot érdemes őt kérdezni, sőt ha elmondod hogy kiállításokra szeretnél járni még segít is felkészülni.
2017. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

A tenyésztő segíteni fog.

Ez nagyon összetett hobbi.

2017. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

1, Ketrec/box amiben pihenhet a kutya nyugodtan, törzskönyv,oltási könyv,asszem ha van tenyészszemléről vagy munkavizsgáról papír azt is be kell mutatni,bár ebben nem vagyok 100%. Felvezető póráz.Kutyatál,víz. Ha hosszú szőrű fajta akkor kefe és fésű,hogy még mielőtt a ringbe megy átfésüld.


2, ha hosszú szőrű akkor igen előtte való nap vagy aznap érdemes elvinni kozmetikushoz. Koszos loncsos kutyával kizárnak a versenyből.


3,nevezési díj mindenhol más 5-6 ezer ft szokott lenni úgy rémlik, külföldön drágább.

Mivel mindig más városban,más országokban vannak kiállítások így oda utaznod kell. Ha elutazol egy kiállításra ami több napos akkor szállást kell foglalni,lehetőleg olyat ahová kutya is mehet.

És kiállítás előtt be kell nevezni a kutyát, ha nem tudsz elmenni a nevezési díjat buktad.

Kozmetikusnál ott hagysz 5000-12 ezer ft-ot (attól függ milyen fajtád van) benzin költség,nevezési ktg, szállás stb. Nem olcsó buli.


4,Csinosan,de ha megnézel néhány kiállítási képet a neten akkor látod,általában szoknya,blúz,blézer.


5,mikor hozzád kerül a ringdresszúrát már gyakorolnod kell a kutyával. Amelyik kutya ugrál,húz,nem lehet vele bírni azokat is kiszokták zárni.

Legjobb ennek a megtanítását szakemberre bízni vagy tenyésztőt kéred meg vagy pedig kutyasulikban vannak már ilyen órák ahol a felvezetést tanítják! Mivel nem voltál ilyen helyzetben én a helyedben egy ilyen oktatásra elmennék.


6,Serleget,címet,kupát,tápot tuti kapsz.Pénzt is azt nem tudom.



Most olvasom vizslát akarsz. Lényegében őt nem szükséges kozmetikushoz vinni, kiállítás reggelén vagy előtte való estén egy fürdetés,fül pucolás bőven elég.


De szerintem érdemes majd ezekről beszélned a tenyésztővel,mert ő minden fog tudni segíteni.

2017. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm, sokat segítettél:)
2017. ápr. 17. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegyikre tudom a választ, de igyekszek válaszolni.

1.: Ketrec, Víz, itatótál, játék, jutalomfalat, póráz, nyakörv, stb...

2.: Nem kötelező. Túl sokat nem oszt, nem szoroz.

3.: Igen, drága. A nevezési díj attól (is) függ, hogy hány napra nevezel, és hány kutyára. De általában 1 napra, 1 kutyával 25000-30000 forint körül szokott lenni.

4.: A körülményektől függ. De mindenképpen valami könnyebb ruhát javaslok

7.: Nem kapsz pénzt.

2020. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!