Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félti a csontját, mégsem...

Félti a csontját, mégsem lehet meg a megfelelő viszony?

Figyelt kérdés
mindig azt olvastam korábban hogy úgy a helyes ha a gazdi bármikor odanyúlhat és elveheti az ételét a kutyának, és eddig a 10 hónapos tacsikeverék kiskutyánál nem is volt gond, bármikor odaengedett. most volt első alkalom hogy egy olyan nagy csontot kapott amit eddig még nem. meg akartam simogatni miközben rágcsálta, erre szinte azonnal nagy morgás közben majdnem ráharapott a kezemre. előtte más kajával sosem csinálta ezt! egyébként békés, játékos, bújós, de ezek szerint mégiscsak ő érzi magát falkavezérnek? vagy lehet hogy rám pl. így reagált mert maga mögött tud, de anyának engedte volna? meglepett
2017. ápr. 17. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az orrára kell koppintani, és csakazértis elvenni tőle. Ha megnyugodott, akkor megdicsérni és visszaadni.

Szerintem itt az újdonság az, ami megzavarta, hogy szokatlan dolgot kapott, esetleg nem a megszokott táljába, ahol megtanulta, hogy belenyúlsz, valami ilyesmi. Még fiatal kutyuról van szó, tanulja a határait.

2017. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Én nyúzhatnám az enyémet nyugodtan,miközben eszik,még csak rondán sem néz.Ettől függetlenül rossz a "kapcsolatunk",abszolút ő a falkavezér,és bármi másért leharapja a kezem. Sok olyan kutyát ismerek,aki igazán jól nevelt,mégsem lehet vele szórakozni kaja közbe. Szóval ez nem mérvadó.
2017. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban tedd helyre a kutyát ahogy morog!
2017. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A kutya soha, semmilyen körülmények közt nem lehet agresszív a gazda felé. Ez csak nevelés kérdése.


2. Ha nem lehet a kutyát letiltani az ételről és az agresszív viselkedésről, akkor az azt jelenti, hogy a kutyát valójában nem lehet kontrollálni. Vagyis újra csak, a nevelésben rengeteg hiba van, nagyon nincs rendben a kapcsolat.

2017. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!