Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 04. 01-én kaptam egy kiskutyát...

04. 01-én kaptam egy kiskutyát, és a hölgy akitől kaptam azt mondta, hogy szobatiszta, ez így is volt, este kikéreckedett, örültem is neki. De napközben néha rájön, és bepisil. Mitől van ez ha este kikéreckedik?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 18. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szeparációs szorongás, lehet túl fiatal még, kissé kevés az infó.
2017. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szamo77db ***** válasza:
Amikor kikéredzkedik, mindig kapjon nagyon sok dicséretet. Bántani pedig soha nem szabad! Majd megtanulja, hogy gazdájának örömöt okoz, ha kikéredzkedik. A kutya az ember legjobb barátja, hidd el!
2017. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a kiskutya 8hetes! Előfordult többször az is,hogy játék közben felhergelte magát és akkor pisilt be! Köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2017. ápr. 18. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hetesen egy kiskutya még nem lehet szobatiszta. Maximum, ha mindig kiviszed játék után, evés után stb. Fizikai képtelenség, hogy ilyen pici kutya szobatiszta legyen. Az lehet, hogy jelez este, hogy ki akar menni és olyankor dolga is van, de ebből nem következik, hogy azért jelez mert dolga van. Vagy hogy nap közben is eszébe jut jelezni. Lehet, hogy akinél született, minden este kivitte őket pl. a kertbe, és a kutyus ezt szokta meg és várja. DE ha össze is társította, hogy esti pisilésnél kikéredzkedjék, erről máskor megfeledkezhet. Pl. játék hevében is, ahogy írtad.

Még pici, normális, ha történnek balesetek.

2017. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 hetes kiskutya nem szobatiszta. Olyan, mint egy pelenkás csecsemő.

Nem kell megvárni, hogy kikéretőzzön, hanem ha otthon vagy, vidd ki kb. 2 óránként, evések, alvások után mindig. Így lesz leggyorsabban szobatiszta, de ez is hónapokba telik.

2017. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!