Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez törvényes dolog?

Ez törvényes dolog?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Találtam az egyik internetes hirdetőoldalon egy eladó kölyök kutyát.Beszéltem a hirdetővel telefonon és megbeszéltük,hogy mikor megyek a kutyáért,csak az óra nem volt egyeztetve.Ezért vártam a hívását,mert megvolt beszélve,hogy még hívjuk egymást,de nem hívott.Így hát én hívtam fel és játszotta,hogy nem is emlékszik rám és amúgy is elkelt már a kutya,mert valaki küldött foglalási pénzt(de egyébként nem kért foglalási pénzt és a kutyát nekem ígérte,szóban eladta nekem)de még vissza se hívott volna ,hogy valakinek eladta.Azt szeretném megkérdezni tőletek,törvényes-e ez a dolog,mert ez a vásárló becsapása és szerintem ilyent nem lehet csinálni.Nem akarok perelni vagy feljelenteni vagy nem tudom mit.Csak kíváncsi vagyok ,van-e erre valami törvény,mert nagyon mérges vagyok egyébként.

2017. ápr. 20. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Abból a szempontból nem törvényes, hogy egy szaporító volt aki nem fizet adót az eladott kutyák után. Örülj neki, hogy nem egy ilyen embertől lett kutyád. Akinek csak a pénz számít ennyire annak úgyis, beteges agyonszaporított kutyái vannak. Ebből tanulva, keress egy tenyésztőt és foglalj nála kutyát. Nem fogod egyből megkapni de sokkal jobban jársz vele.
2017. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha én félreteszek neked egy kiló kenyeret, ami 200 Ft és valaki bejön, aki azt mondja, ad érte egy ezrest, ha neki adom el, akkor buktad a kenyeredet... Nem tudsz mit tenni
2017. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Szaporítóknál már csak így megy. De mivel feketén csinálja az egészet, és te magad is egy illegális kereskedőt pénzeltél volna, te magad is illegális cselekedetet tettél volna.
2017. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem voltál neki szimpatkius és inkább odaadta masnak.
2017. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem törvénytelen, csak épp bunkóság.

De jobban is jártál, hogy nem vettél ilyen helyről kutyát.

2017. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már megbántam azt is ,hogy érdeklődtem.Hülyeség volt.Én már vettem három kutyát is tenyésztőtől(egy moszkvai őrkutyát és kettő golden retviert) és sehol se kellett pénzben lefoglalni,úgyhogy nem is tudtam,hogy lehet ilyent csinálni.De mivel most kicsit több lesz a háztartás kiadása így olcsóbban akartam kutyához jutni.Egy 60 000 ft-os akita kölyköt akartam venni (ez a Jófogáson közepes árkategória).Felháborító,hogy vannak ilyen emberek akik ilyeneket csinálnak,jobb is hogy másnak adta el,mert voltak furcsaságok például a kutyák 5 hetes korukban kaptak tápot,pedig már 3 hetes korukban szoktatni kell őket hozzá,mert akkor nő ki a tejfogok és 6 hetes korban már nem kell nekik anyatejet adni,szóval 1 hét alatt akarták őket 'fokozatosan' leszoktatni az anyatejről.Plussz a képen nagy fekete maszk volt a kutyán, pedig már el kelet volna tűnni a feketés-barnás foltok nagy részének(japán akitánál(vörösnél),amerikainál megengedett).Biztosan beteg lett volna és már 5 hetesen oda akarta adni.
2017. ápr. 20. 12:58
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Az egy keverék kutya volt 60.ezerért...

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, érdemes inkább még gyűjteni és várni.

Ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor érdemes inkább fajtamentőknél vagy menhelyen keresgélni.

2017. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tényleg van három törzskönyvezett kutyám,nem mentem magam,ha annyira nem hiszed el fényképet is küldhettek a telefonomba kb.500 kép van róluk.Azért keresgéltem interneten mert nem volt még rossz tapasztalatom,ezért nem is sejtettem és nem most hirtelen lett 3 fajtiszta kutyám a moszkai őrkutya Casear 12 éves ,Ariel és Gyilkos a golden retvierek(akik egyébként testvérek) júniusban lesznek 11 évesek.
2017. ápr. 20. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen is szükségük lehet anyatejre
2017. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Goldenek után egy fajtatiszta akita is eléggé gyomorszájon vág nem hogy egy szapi. Ha egy életre meg akarod utálni a fajtát és még a hírnevét is rontanád vegyél nyugodtan olcsó fajtajellegű keveréket.
2017. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!