Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szuka kutya megfér egymáss...

Két szuka kutya megfér egymással? Tüzeléskor nem fognak "bekattanni" és egymásnak esni?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb (9 éves idén) foxi-németjuhász keverék ivartalanított szuka kutyusom. Társasági kutyus és ahogy idősödik egyre inkább szomorú, ha elmegyek dolgozni és szeretnék mellé egy társat, hogy ne érezze annyira egyedül magát.

Találtam is hirdetést az interneten(véletlen alom), viszont akit én kinéztem magamnak az kislány. Ő egy staffi-foxi keverék kutyus. Viszont attól félek, hogy ha az új kutyus ivarérett lesz, bekattan vagy ilyesmi és mi van, ha bántani fogják egymást? Vagy ha vele nő fel és jól van nevelve meg minden, akkor nem történhet ilyen? Mert ha kicsit is meg van rá az esély, akkor inkább nem hozom el(még nem beszéltem a hirdetővel).

Tapasztalatok, vélemények?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2017. ápr. 20. 19:05
 1/4 anonim válasza:
Mennyire nyugodt más kutyákkal ami most van kutyus??
2017. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért kattanna be egy tüzelő, ivaros szuka egy másik szukára?

Egyébként lehet ivartalaníttatni már ivarérérés előtt is - 7-8 hónapos korban - és ajánlatos is. De csak azért mert ivarérett lesz egy szuka, nem megy neki a kutyatársának. Gondolom nem lesz gond az összeszoktatással, és az idősebb kutya is vevő egy társra.

2017. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A jelenlegi kutyus nagyon nyugis, bújós típus és inkább menekül a balhéból, minthogy vitát kezdeményezzen vagy folytasson. Más kölykökkel "anyáskodó", akikkel séta közben szoktunk találkozni.

Azt a bekattanást úgy értettem, hogy két ivarérett, felnőtt, azomos nemű kutya nem verekednének-e, akár területvédelmi ösztön vagy mert ingerlékenyebb lesz tüzeléskor vagy bármi miatt.

2017. ápr. 20. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Megfelelően kell nevelni, szocializálni a kicsit is, majd ivartalanítani. Így nem valószínű, hogy gond lenne, de garancia semmire nincs.
2017. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!