Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítás utáni...

Szuka ivartalanítás utáni sebvédelem?

Figyelt kérdés

Kötést nem kapott rá, ezüstkolloiddal lekenték. Itthon gyerekbody-t adunk rá, hogy ne piszkálja a sebet, viszont az lenne a kérdésem, hogy sétáknál kell-e rá bármi védelem? Nem baj, ha koszos lesz? Nem extrém mocskosra gondolok, de ma pl ráhasalt a járdára és nem vagyok benne biztos, hogy ez így nem árt neki. Rossz idő esetén pl érheti víz a sebet? Tacsiról van szó, a legkisebb víz is eléri a hasát:)

A ruhát nem tudjuk ilyenkor rajtahagyni, különben nem tudja elvégezni, amit kellene... :)



2017. ápr. 21. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk neki ivartalanítás után ilyen sprayt, az védi a heget.


[link]


Vagy pár napig amíg friss a seb bekened Betadinnal.

2017. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miénk se kapott se tapaszt semmit rá. Be lett fújva azzal a sprével, doki annyit mondott hogy ha nagyon piszkálja akkor valami pólót dobjunk össze neki vagy vegyünk kis kutyaruhát. Mi nem foglalkoztunk ezzel, 1-2 napig ameddig friss volt a dolog nem nagyon engedtük ki a szabadba, de nem is nagyon akart kimenni, a házon belül van fix hely ahova végezheti a dolgát, ezt is azért alakítottuk így ki hogy ha sokáig nem vagyunk itthon akkor is tudja hova kell wc-znie ha nagyon muszáj. Saját ágya van ahol alszik, oda terítettünk le külön lepedőt hogy azét tiszta legyen. A sebét varratszedés után kellett kezelni bepanthen sebkenőccsel mert nyalogatta a hegét amitől picit kiszáradt meg kipirosodott, de mondta a doki hogy ezzel nem csinált tragédiát. Igaz hogy amikor bekentem nyalogatni kezdte, de mindig éjszaka lefekvés előtt kentem be neki, akkor jóval nyugodtabb volt a kutyus, jól bemasszíroztam neki persze nagyon óvatosan, vártam hogy felszívódjon addig meg elfoglaltam a kutyust mert akkor nem jutott eszébe nyalogatni. Szépen helyre is hozta neki. A kutyus műtét után 3-4 nappal később már virgoncabb volt, de tudott vigyázni magára, nem ugrált igazából mert lehetett látni hogy húzódik a sebe, de vidám volt, evett ivott, nem volt neki begyulladva mert figyeltem.
2017. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyire lehet, próbáljátok tisztán és szárazon tartani. Ráadhatnátok például egy neki való kutyaruhát (tacsinak amúgy sem árt, ha van esőkabátja, meg télire meleg rucija), az megoldana mindent :) Vagy keressetek olyan cuccot, amiben tud pisilni-kakilni, de a sebet takarja.
2017. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A ruhán mi is gondolkodtunk, de jön a melegebb idő, ha nem muszáj én azért nem szoktam rá ruhát adni (szálkásszőrű tacsi, jól viseli a hideget, a meleget már kevésbé).

Az jutott erről eszembe, hogy ha csak séták alkalmával a hasrészt lazán áttekerném valami vékonyabb anyaggal (kendővel esetleg), akkor ez védené talán eléggé, de nem is melegíteni annyira, hogy zavarja.


Az nálunk nem megoldás, hogy bent marad, szüksége van a napi sétaadagra :), bár az tény, hogy ma még elég rövidre sikeredett, de még fáradékony szegény.

2017. ápr. 21. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia !


Én egy leggings szárát vágtam le és csináltam rá négy lyukat a négy lábának. Jól működött.


[link]

2017. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!