Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról hogy egy...

Mit gondoltok arról hogy egy tenyésztő ad törzskönyvel vagy az nélkül is kutyát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy volt már aki feltette ezt a kérdést, de továbbra sem értem hogy hogy van az hogy egy tenyésztő plusz pénzért ad törzskönyvet ha azt igéri hogy meg vannak a szülök papírjai. Elmentem az említett tenyésztőhöz, és tényleg minden papírt be is tudott mutatni ami a kutyáknak kell, szülök törzskönyveit,tenyésszemle, diszplázia mentes igazolás stb... Sőt még ki is oktatott hogy ne fogadjak el ugy kiskutyát hogy a tenyésztő hogy nem mutatja be a kellő igazolásokat és papírokat. Minden rendben volt az emberrel, szimpatikus volt, egészen addig amikor is kijelentette hogy ha kell a törzskönyv akkor drágább a kutya. Most erről mit gondoljak?

2017. ápr. 22. 19:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ettől az embertől nem vásárolnék. Nincs olyan opció, hogy kell-e tk. Azt az alom születésekor az összes kölyökre ki kellett állíttatni. Utólag nem lehetséges. Az meg csak kamu, hogy elpostázza. Sosem látod többet.
2017. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én azért a biztonságért felhívnám a fajtaklubbot, hogy tényleg bejegyzett tenyésztő-e és nem csak egy papíros csaló... Ha gondolod írd meg milyen fajta és adunk elérhetőséget.
2017. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%
Továbbra is azt gondolom, hogy ennek adózási okai vannak. A törzskönyvezetlen kutya papíron nem létezik, ennyi az egész. Ezzel a tevékenységgel jövedelmet igen nehezen lehet termelni, mert sok a kiadás, szóval igazából nem is igazán adócsalásról lehet szó, hanem inkább arról, hogy pont azért, mert gyakorlatilag nem keresnek vele, így aztán végképp nincs kedvük az adminisztrációval szórakozni, így inkább illegálisan csinálják, de persze az adóhivataltól rettegnek, ezért igyekeznek papíron minél kevesebb kiskutyát eladni.
2017. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Németjuhászról van szó. Közben kutattam és találtam valami érdekeset a Magyarországi Német Juhászkutya Klub honlapján: (kérlek görgesetek le addig a részig amig piros betüvel az van irva hogy "TÖRZSKÖNYVEZÉSI ELŐJEGYZÉS")


[link]


Lehet hogy ezt csinálja az általam talált tenyésztő is?

2017. ápr. 23. 12:30
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú pont a német juhászoknál gáz a törzskönyvezés,sokan megszívják.


De szerintem nem lehet gond,ha adott adásvételit.

Referencia van,adott elérhetőséget.


De mondtuk hívd fel a fajtaklubot ez esetben német juci klubbot és érdeklődj. Az a legbiztosabb.

2017. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Még annyi lenne hogyha felhívom a fajtaklubot akkor tudnom kell-e a kennel nevét vagy elég az illető neve? Ugyanis a kennel nevét nem ismerem.
2017. ápr. 23. 14:40
 17/19 anonim ***** válasza:
Meg tudják keresni a tenyésztő neve alapján is, de azért próbáld meg bírni Google-be, hogy 'Tóth Pista németjuhász' hátha így megtalálod a kennel nevét, honlapját és egyéb infókat. Esetleg még innen is kikeresheted, de ez időigényesebb: [link] . Még talán facebookról, ha rákeresel csak akad 1-2 poszt a kutyákról. Név alapján pedig itt is megpróbálhatod: [link] .
2017. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ha megtaláltam az FCI-ben a kennel nevet az már jó jel?
2017. ápr. 23. 15:38
 19/19 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, ma éppen ott tartunk, az MNJK törzskönyvét a MEOESZ nem fogadja el.

Ha tisztán hobbi célra kell a kutya, annak megfelel. Ha kiállítás, netán tenyésztés a célod is, akkor csak az MNJK-nál teheted mindezt itthon.

2017. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!