Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya felel meg az...

Bebu01 kérdése:

Melyik kutya felel meg az alábbiaknak?

Figyelt kérdés
Olyan család-barát, őrző kutyát keresek, amit kertben (néha kenelben) lehet tartani.Valamint más állatot (tyúkot macskát) ne bántsa.Hosszab időre is magára lehet hagyni.

2017. ápr. 24. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Hát minden neveléstől függ, ha úgy nő fel, hogy nem bánthatja az állatokat, illetve megfelelő mozgás után kennelben lesz pár órát, akkor bármelyik hosszú szőrű.

De írok olyat, ami beugrik ezeknek megfelelően, és nem igényel kemény kezet, mint egy Káj.

-Bernáthegyi

-Leonbergi

-Berni pásztor

-Landseer

-Német juhász (inkább a hosszú szőrű)

Hirtelen ennyi, de majd írnak még helyette.

2017. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

A német juhászról azt olvastam, hogy bűntetésnek veszi, ha magára van hagyva.

2017. ápr. 24. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség :) ha kellően van vele foglalkozva, akkor nem reagálja túl ezt a dolgot :) plusz, mint irtam, ha fárasztás után rakod a kennelbe akkor végig fogja aludni :)
2017. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem jó erre a német juhász. Nekünk kertben van tartva a német juhászunk, és napi 1,5-2 óra foglalkozás és séta mellett is igényli a társaságunkat. Sokszor csak fekszik benn, de elég neki, ha velünk lehet. Valóban büntetés neki, ha ki van zárva.

Ja, még annyit, hogy a hosszú szőrű német juhásznek nincs aljszőrzete, ezért kevésbé bírja a "ridegtartást".

Állítólag lehet úgy nevelni, hogy ne bántsa a macskát, de az enyém alapból utálja a macskákat, bár folyamatosan tiltjuk.

Szerintem kevésbe gazdafüggő fajtát válassz kennelben tartáshoz.

2017. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem napi 1-2 órát igényelnek a kutyák.
2017. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "hosszabb időre"?

Az, hogy más állathoz hogyan viszonyul, az megfelelő neveléstől függ.

A kertben tartás, ill. napi pár óra kennelben, az oké, de emellett kellene tudni, mennyi időt tudnátok a kutyára szánni napi szinten. Mennyit sétálnátok vele? Akartok-e kutyasuliba járni vele?

Alapvetően házőrzés céljára a nagytestű pásztorkutyák valók leginkább. Nagy terület szükséges számukra.

2017. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyáron akár egész napokat is.

De mivel tanulok, napi 1-2 óra, de néha 3-4 lenne rá.Hogy lenne jobb ? Egyhuzamba vagy szünetekkel?

2017. ápr. 25. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!