Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám...

Miért csinálja ezt a kutyám és hogyan lehetne feloldani?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves szuka border colliem, akivel sokat futunk, sétálunk, valamint hétvégén kutyasuliba jár! Erre a fajtára ugye elvileg nem jellemző az aggresszió, stb.. mégis az én kuttyom olyan bizalmatlan az idegen emberekkel, kutyákkal egyaránt! A kutyasuliban nem barátkozik a kutyákkal, végig a lábam mellett ül, és ha egy kutya közeledik (barátkozni, játszani akar vele) akkor vicsorít, feláll a szőr a hátán, ugyanakkor fél is szerintem,mert egyre távolodik! A sétáknál is mindig megugatja a többi kutyát, de ha egy nagytestű a közelébe jön, rögtön elhallgat és lefekszik..Az embereknél pedig szimpátia szerint dönt szerintem, némelyekhez rögtön odamegy, puszit ad, nagyon barátságos, akik viszont em szimpik, ugatja,morog rájuk! A minap vízszerelők jöttek hozzánk, a kutyát bevittem az elkerített részébe, de végig ugatott, morgott, a szerelők már kezdtek félni, nehogy kiszabaduljon (pedig nem nagytestű, kb. 17 kg) és a nagymamámat se szereti, nem megy a közelébe, távolról ugatja, morog rá!

Ez vajon miért lehet, engem akar védeni vagy a félelmét próbálja leplezni?? (nagyon sok időt töltök vele, igyekeztünk jól szocializálni fiatal korában, plusz van még egy 6 éves goldenünk is)


2010. máj. 14. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

És a suliban mit mondanak? Nem segítenek? Hova jártok? A népszigeten van szocializációs tréning, kifejezetten félős/agresszív kutyáknak!


[link]


Sajnos jobb tippem nincs.

2010. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont a népszigeti suliba járunk, ott azt mondták, hogyha elkezd morogni, akkor rögtön induljak el és kerüljem meg a csoportot, és próbáljak meg leszakadni róla, hogy kicsit próbáljon barátkozni, és rájöjjön hogy a többi kutya nem terrorista XD ezt igyekszem betartani, eddig még nem látok változást, de még csak 2 hete járunk suliba remélem a végére lesz változás :)

a feladatokat viszont nagyon szépen megcsinálja, emiatt büszek is vagyok rá!

2010. máj. 14. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ezt csinálta, abban az időben amikor bizonytalan voltam és így védelmezett. eleinte csak kutyáktól, majd unszimpi emberektől is, végül másoktól is. Magabiztosabbá és vezetővé kellett válnom h abbahagyja. addig nem is játszott más kutyákkal, pedig iszonyat mozgékony, játékos amúgy.
2010. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha meg csak ket hete jartok, akkor ne aggodj! Probald meg betartani, amit tanacsolnak es ne csak a suliban gyakorold, hanem minden nap. At kell ultetni a gyakorlatba. Talan egy-ket honap mulva latsz majd valtozast, ha jo tanara leszel a kutyanak.

Ha ennyire bele vagy merulve a viselkedesbe, akkor nagyon ajanlom neked az alabbi oldalt. Nem tudom, pontosan melyik reszekben jon elo a problemadra a valasz, tobb reszben is, de egytol egyig az osszes tanulsagos es neked jo kiegeszito lehet a suli melle! Nezegesd oket!

*****

En az osszeset megneztem :D



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem gyakorolni vele az én vagyok a falkavezér-dolgot, remélem lesz majd eredménye!


A filmet is nagyon köszi, de már megvan, letöltöttem az egész évadot, 3-at már meg is néztem! Vannak benne érdekes dolgok!

2010. máj. 15. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!