Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy labradort...

Szeretnék venni egy labradort és azt akarom tudi hogy mennyire nehéz nevelni?

Figyelt kérdés
Egyébként tapasztalatlan 11 éves fiú vagyok.

2017. ápr. 27. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem túl nehéz, de ez csak egy igazi jó idegrendszerű, tenyésztőtől vett labira igaz.

11 évesen még főleg a szüleid dolga lenne a nevelés, te csak belesegítesz. Ha a szüleid teljesen rád hagynák a nevelését, az nem lesz jó.

2017. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 11 éves vagy, akkor csakis kutyaiskolával. Egyébként nem ajánlom.
2017. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es és 2-es, azért ne legyetek ennyire degradálóak. 10 évesen kaptam az első kutyámat (border collie) és kizárólag én neveltem(olyan féltékeny voltam, h nem engedtem, h a szüleim foglalkozzanak vele). Kutyasuliba már úgy mentünk, h tökéletes volt a helyben maradása és tudta a vezényszavakat is. Majd egy hónap múlva már mi voltunk az egyik "legjobbak" a csoportba. Mert én napi 1 órát gyakoroltam vele otthon minimúm, a többi felnőtt pedig úgy gondolta, h elég heti 2x a kutyasuliban foglalkozni vele.


A labi a könnyen nevelhető fajták közé tartozik, de persze vele is kell bőven foglalkozni.

2017. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pptomi ***** válasza:
Vakvezető kutyának előszeretettel képzik őket, elég tanulékonyak.
2017. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sajnáljátok rá a pénzt, és jó tenyészetből veszitek, akkor nem egy nehéz eset. De mostanában ömlenek rám a szaporítós labradorok, akiknek egyszerűen olyan magasan van az ingerküszöbük, hogy nagyon durván kell velük bánni, hogy észrevegyenek egy tiltást. A legdurvább esetem mondjuk most egy golden, hasonló tünetekkel, brutálisan tojik mindenféle fizikai behatásra, és a körülmények miatt sajnos a lelkiekre is. Azt a szívást nem kívánom senkinek.

Törzskönyves, jó helyről való kutyáknál ezt nem tapasztalom, ők általában olyanok, amilyeneknek lenniük kell. Persze náluk is bejátszik, hogy amennyire bírják a gyerekek nyúzását, annyira bírják a büntetést is, de mivel eleve kiegyensúlyozottabbak, meg ugye nem ilyen eltúlzottan terminátorok, ez nem nagyon szokott gondot okozni.

Szóval jó a labi, 11 évesen is, de törzskönyves legyen - és nem úgy, hogy harmincezer a kutya, és ötezer a törzskönyv, mert az kamu. 100 körül van a kutya, törzskönyv meg automatikusan jár hozzá. Meg szerződés, meg lelkiismeretes, leinformálható tenyésztő, minimum 8 hetes oltott kölyök, satöbbi. Ne ezen spóroljatok, mert később bajok lesznek.

2017. ápr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van. Jó tenyésztőtől vegyetek labradort, ne Jófogásról és hasonlóról. A labrador és golden között egyre több az ideggyenge, harapós példány. Figyelni kell a vérvonalra. A diszplázia miatt is.
2017. ápr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont a napokban láttam a tévében egy lehetőséget, ami igen megosztó lehet, de azért elmesélem, hátha hasznát veszed.

A leendő vakvezető kutyusoknak keresnek nevelőszülőt. Ez annyit jelent, hogy a kutyus (labrador) 2-15 hós koráig kell nevelni, aztán elviszik kutyasuliba, majd a leendő látássérült gazdijához. Tudom, már ettől az ötlettől is bőgni lehet, hogy egy év múlva elviszik a kutyust, de egy tanulásnak is jó alkalom lehet és utána is találkozhatsz vele. Azalatt bele lehet tanulni, hogy milyen egy ilyen kutya, meg egyáltalán egy kutyával lenni. A szüleidnek is talán megnyugtatóbb, hogy nem rögtön tizenévre vállalnak kutyát. Nem részletezem, sokkal többet én sem tudok. A Baráthegyi kutyaiskolánál olvastam erről (ha jól írom a nevüket).

2017. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tanítás engrm nem érdekrl mostmár nagyon, mert nem rég megtanírottam anyám yorki kutyusát hogy a fel szóra álljon fel és táncoljon.
2017. máj. 1. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!