Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudom én is tanítani/...

Megtudom én is tanítani/ nevelni a kutyámat vagy kutyasuliba kell vinni?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos németjuhász kutyusom. Azt szeretném tudni, hogy el kellene vinni kutyasuliba, hogy nevelt, okos kutya legyen, vagy ha napi szinten, rendszeresen foglalkozok vele én is meg tudnám tanítani?
2017. febr. 24. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz jó kutyasulit nagyon sokat segít, főleg mert ott találkozhat rendezetten más kutyákkal, illetve te is kapsz tippeket, hogy hogy neveld. Persze ezcsak a jó kutyasulikra érvényes, mert ma már minden sarkon van 2db. de jó alig van köztük.
2017. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És valaki nem tudna Békés megyében kutyasulit?
2017. febr. 24. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon összetett dolog a kutyanevelés! Suli az nagyon kell, mert szocializálódik =A társadalomba való beilleszkedéstis megtanulja a kutya.Engedelmességit megtudod, de viszont a bátorságpróbát nem!Nos összességében a kutyasulit javaslom!
2017. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha értesz a munkakutyákhoz, te is meg tudod nevelni. Ha nem értesz, akkor a kutyaiskolában tanulod meg legkönnyebben. A német juhász amúgy is munkakutya, és mivel okos, ezért agyilag is foglalkoztatni kell. A kutyaiskola erre is nagyon jó, érdemes vele járni. Ha megvan az engedelmes képzése, őrző-védőt javaslom vele kipróbálni, tetszeni fog neki (szerintem neked is).
2017. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolát nem tudok Békés megyében, viszont a tenyésztőd és/vagy a fajtaklub biztosan tud ajánlani megfelelőt.
2017. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj el mert ott nem a kutyádat tanítják hanem téged. Hogy te hogyan csináld. És utána tudod magad is vegyél ilyen könyvet amiben benne vannak ilyenek. De NAGYON sok kitartás kell, és türelem
2017. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!